Jump to content

pasazer13

Members
 • Content Count

  60
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location:
  Wrocław

Recent Profile Visitors

482 profile views
 1. Zerknij na https://khronokernel-2.gitbook.io/opencore-vanilla-desktop-guide/post-install/nvram
 2. Na pewno na plus to świetna dokumentacja. Polecam https://khronokernel-2.gitbook.io/opencore-vanilla-desktop-guide/ po eng. Na dniach planuję stworzyć config dla Z97 Pro Gamer- podzielę jak będzie gotowy Chciałbym już całkowicie przejść na opencore.
 3. Jeśli chodzi o nowy iOS, cieszy możliwość przejścia z centrum sterowania do ustawień, nowy wygląd ustawień głośności, ciemny tryb (chociaż na iPhone 8 pewnie nie ma sensu go używać) i to chyba tyle. IPad OS też na plus, myślę że dedykowany team i nowy iOS dla iPada będzie mógł w końcu usprawiedliwić Pro w nazwie. Chociażby obsługa myszki i możliwość podłączenia pendrive’a to już coś. Jesli chodzi o Maca Pro, w porównaniu z obecnym to jednak zdecydowanie zmiana na korzyść. Martwi 256GB SSD w standardzie - trochę żałosne przy obecnych cenach. No i Radeon 580x w bazowej wersji. Same możliwości sprzętu robią wrażenie. Mi osobiście wygląd nawet się podoba. Chociaż starsze maki pro, przed smietniczkiem, wyglądały lepiej. Sprzętu raczej nigdy używać nie będę, zdecydowanie nie jestem targetem, ale miło znów zobaczyć potężnego Maca. A tak z innych nowości - używam iClouda na co dzień, możliwość udostępnienia katalogów wreszcie się pojawiła! A nowy Mac OS... hmm w pamięci utkwiło mi nowe Photos, pozbycie się iTunes (yes!) i to chyba tyle. A i jeszcze Catalyst, zobaczymy czy apki z iPada zdadzą egzamin. Także tegoroczne WWDC ogólnie na plus. Chociaż mam wrażenie, że Apple pod rządami Tima jakoś niebezpiecznie podbija wciąż ceny nowych produktów. Próg wejścia w ekosystem Apple (Mac + iPhone) jest bardzo wysoki. Z chęcią wymienił bym już iPhona 8 ale ceny od X w górę to już dla mnie dużo za dużo Wybaczcie błędy, piszę z tel
 4. Podrzucam plik .rom. Musiałem go zapakować w .zipa żeby wrzucić na forum. Do stworzenia bootowalnego DOSa użyłem Rufusa https://rufus.ie Screeny z CPU-Z - Mój RAM ma 1600Mhz. Zanim odpaliłem XMP miałem niższą wartość - chyba 1333? Z97-PRO-GAMER-ASUS-2203-macOS-NVRAM.ROM.zip
 5. I mam świetnego newsa na koniec dnia. ​ BIOS od 314TeR w formacie .cap zmieniłem tylko na .rom w UEFITool i odpaliłem AFUDOS. Wygląda na to, że wszystko działa - NVRAM, widzę że profile XMP się wczytują! Dziękuje jeszcze raz za pomoc! Dajcie znać jak coś mogę jeszcze potestować.
 6. Wolałem nie próbować : > , bo wydaje mi się że powinienem użyć pliku .rom - taki jest w tutorialach. Przeglądam jeszcze fora z instrukcjami do AFUDOSa, jest trochę filmów na yt https://www.youtube.com/watch?v=DwJS8-GTgRU. Kompletnie się na tym nie znam, także staram się rozeznać temat. Z tego co widze można użyć UEFITool do przekonwertowania cap na rom. Myślę, że zapiszę zmodyfikowany BIOS od ciebie jako .rom i spróbuję użyć go w AFUDOS.
 7. Jeszcze jedno pytanie. Zmodyfikowany BIOS, który podrzuciłeś jest w formacie .CAP. Czy mogę po prostu zmienić nazwę na *.rom, np. BIOS.rom? Czy sam powinienem go jakoś przekonwertować?
 8. Wow, dziękuje! Nie spodziewałem się takiej szybciej pomocy! Postaram się dzisiaj za to zabrać i dam znać jak się ma pacjent.
 9. Dzięki 314TeR @ Dzięki reyder Sprawdzę podrzucony tutorial i pewnie wkrótce wrócę z prośbą o pomoc w znaleznienie właściwego ciągu, jeżeli znajdziesz chwilę.
 10. Hej wszystkim. Modyfikował ktoś może BIOS dla Asusa z97 pro gamer. Ostatnia wersja z dzielącym nvram to 2102. Przyznam bez bicia, że trochę sam się biorę za to zabrać. Zdecydowanie brakuje mi wiedzy i wolałbym uniknąć uwalenia płyty
 11. Hej wszystkim Widzę, że z okazji czarnego piątku iStat Menus 6 jest za 10$. https://bjango.com/mac/istatmenus/ Przyznam, że sam jeszcze nie kupiłem, ale chyba się skuszę.
 12. Niestety nie. Polecam Chrome z wtyczką Netflix-1080p.
 13. Powrót wymiennych kości RAM w mini pewnie ucieszy wiele osób. Ceny niestety ciągle idą w górę u apple.
 14. Teoretycznie patch nie powinien być wymagany, chyba że inne kexty z niego korzystają? https://www.insanelymac.com/forum/topic/334899-intel-framebuffer-patching-using-whatevergreen/ :
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.