Jump to content

pasazer13

Members
 • Content Count

  57
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location:
  Wrocław
 1. Podrzucam plik .rom. Musiałem go zapakować w .zipa żeby wrzucić na forum. Do stworzenia bootowalnego DOSa użyłem Rufusa https://rufus.ie Screeny z CPU-Z - Mój RAM ma 1600Mhz. Zanim odpaliłem XMP miałem niższą wartość - chyba 1333? Z97-PRO-GAMER-ASUS-2203-macOS-NVRAM.ROM.zip
 2. I mam świetnego newsa na koniec dnia. ​ BIOS od 314TeR w formacie .cap zmieniłem tylko na .rom w UEFITool i odpaliłem AFUDOS. Wygląda na to, że wszystko działa - NVRAM, widzę że profile XMP się wczytują! Dziękuje jeszcze raz za pomoc! Dajcie znać jak coś mogę jeszcze potestować.
 3. Wolałem nie próbować : > , bo wydaje mi się że powinienem użyć pliku .rom - taki jest w tutorialach. Przeglądam jeszcze fora z instrukcjami do AFUDOSa, jest trochę filmów na yt https://www.youtube.com/watch?v=DwJS8-GTgRU. Kompletnie się na tym nie znam, także staram się rozeznać temat. Z tego co widze można użyć UEFITool do przekonwertowania cap na rom. Myślę, że zapiszę zmodyfikowany BIOS od ciebie jako .rom i spróbuję użyć go w AFUDOS.
 4. Jeszcze jedno pytanie. Zmodyfikowany BIOS, który podrzuciłeś jest w formacie .CAP. Czy mogę po prostu zmienić nazwę na *.rom, np. BIOS.rom? Czy sam powinienem go jakoś przekonwertować?
 5. Wow, dziękuje! Nie spodziewałem się takiej szybciej pomocy! Postaram się dzisiaj za to zabrać i dam znać jak się ma pacjent.
 6. Dzięki 314TeR @ Dzięki reyder Sprawdzę podrzucony tutorial i pewnie wkrótce wrócę z prośbą o pomoc w znaleznienie właściwego ciągu, jeżeli znajdziesz chwilę.
 7. Hej wszystkim. Modyfikował ktoś może BIOS dla Asusa z97 pro gamer. Ostatnia wersja z dzielącym nvram to 2102. Przyznam bez bicia, że trochę sam się biorę za to zabrać. Zdecydowanie brakuje mi wiedzy i wolałbym uniknąć uwalenia płyty
 8. Hej wszystkim Widzę, że z okazji czarnego piątku iStat Menus 6 jest za 10$. https://bjango.com/mac/istatmenus/ Przyznam, że sam jeszcze nie kupiłem, ale chyba się skuszę.
 9. Niestety nie. Polecam Chrome z wtyczką Netflix-1080p.
 10. Powrót wymiennych kości RAM w mini pewnie ucieszy wiele osób. Ceny niestety ciągle idą w górę u apple.
 11. Teoretycznie patch nie powinien być wymagany, chyba że inne kexty z niego korzystają? https://www.insanelymac.com/forum/topic/334899-intel-framebuffer-patching-using-whatevergreen/ :
 12. Pozwolę sobie odświeżyć temat. Testował ktoś już może na Mojave, czy zegary na iGPU dalej wiszą na max frequency? Na razie muszę się wstrzymać z update ze wzgjędu na sterowniki dla Geforce'a. Próbowałem też zmienić ig-platform-id używając Whatevergreen (https://www.insanelymac.com/forum/topic/334899-intel-framebuffer-patching-using-whatevergreen/). Ogólnie działa, ale problem z zegarami iGPU jest dalej.
 13. Na ten moment nie wiadomo kiedy się pojawią. Także na razie wróciłbym / pozostałbym na High Sierra.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.