Jump to content

pasazer13

Members
 • Content Count

  61
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location:
  Wrocław

Recent Profile Visitors

618 profile views
 1. Cześć. Masz natywnie działający NVRAM? Jeśli nie, zachęcam do sprawdzenia poniższych tematów. @314TeR i @reyder zmodyfikowali nowszy bios o obsługę NVRAM - tylko pamiętaj że robisz to na własną odpowiedzialność. Najprawdopodobniej będziesz musiał też przywrócić MAC address karty sieciowej (link do tutoriala na Youtube pokazującego jak go przywrócić) po instalacji zmodyfikowanego Biosu. Żródło: "With Big Sur, there’s a higher reliance on native NVRAM for installation otherwise the installer will get stuck in a reboot loop." https://dortania.github.io/hackintosh/updates/2020/11/12/big
 2. Zerknij na https://khronokernel-2.gitbook.io/opencore-vanilla-desktop-guide/post-install/nvram
 3. Na pewno na plus to świetna dokumentacja. Polecam https://khronokernel-2.gitbook.io/opencore-vanilla-desktop-guide/ po eng. Na dniach planuję stworzyć config dla Z97 Pro Gamer- podzielę jak będzie gotowy Chciałbym już całkowicie przejść na opencore.
 4. Jeśli chodzi o nowy iOS, cieszy możliwość przejścia z centrum sterowania do ustawień, nowy wygląd ustawień głośności, ciemny tryb (chociaż na iPhone 8 pewnie nie ma sensu go używać) i to chyba tyle. IPad OS też na plus, myślę że dedykowany team i nowy iOS dla iPada będzie mógł w końcu usprawiedliwić Pro w nazwie. Chociażby obsługa myszki i możliwość podłączenia pendrive’a to już coś. Jesli chodzi o Maca Pro, w porównaniu z obecnym to jednak zdecydowanie zmiana na korzyść. Martwi 256GB SSD w standardzie - trochę żałosne przy obecnych cenach. No i Radeon 580x w bazowej wersji. Same możliwo
 5. Podrzucam plik .rom. Musiałem go zapakować w .zipa żeby wrzucić na forum. Do stworzenia bootowalnego DOSa użyłem Rufusa https://rufus.ie Screeny z CPU-Z - Mój RAM ma 1600Mhz. Zanim odpaliłem XMP miałem niższą wartość - chyba 1333? Z97-PRO-GAMER-ASUS-2203-macOS-NVRAM.ROM.zip
 6. I mam świetnego newsa na koniec dnia. ​ BIOS od 314TeR w formacie .cap zmieniłem tylko na .rom w UEFITool i odpaliłem AFUDOS. Wygląda na to, że wszystko działa - NVRAM, widzę że profile XMP się wczytują! Dziękuje jeszcze raz za pomoc! Dajcie znać jak coś mogę jeszcze potestować.
 7. Wolałem nie próbować : > , bo wydaje mi się że powinienem użyć pliku .rom - taki jest w tutorialach. Przeglądam jeszcze fora z instrukcjami do AFUDOSa, jest trochę filmów na yt https://www.youtube.com/watch?v=DwJS8-GTgRU. Kompletnie się na tym nie znam, także staram się rozeznać temat. Z tego co widze można użyć UEFITool do przekonwertowania cap na rom. Myślę, że zapiszę zmodyfikowany BIOS od ciebie jako .rom i spróbuję użyć go w AFUDOS.
 8. Jeszcze jedno pytanie. Zmodyfikowany BIOS, który podrzuciłeś jest w formacie .CAP. Czy mogę po prostu zmienić nazwę na *.rom, np. BIOS.rom? Czy sam powinienem go jakoś przekonwertować?
 9. Wow, dziękuje! Nie spodziewałem się takiej szybciej pomocy! Postaram się dzisiaj za to zabrać i dam znać jak się ma pacjent.
 10. Dzięki 314TeR @ Dzięki reyder Sprawdzę podrzucony tutorial i pewnie wkrótce wrócę z prośbą o pomoc w znaleznienie właściwego ciągu, jeżeli znajdziesz chwilę.
 11. Hej wszystkim. Modyfikował ktoś może BIOS dla Asusa z97 pro gamer. Ostatnia wersja z dzielącym nvram to 2102. Przyznam bez bicia, że trochę sam się biorę za to zabrać. Zdecydowanie brakuje mi wiedzy i wolałbym uniknąć uwalenia płyty
 12. Hej wszystkim Widzę, że z okazji czarnego piątku iStat Menus 6 jest za 10$. https://bjango.com/mac/istatmenus/ Przyznam, że sam jeszcze nie kupiłem, ale chyba się skuszę.
 13. Niestety nie. Polecam Chrome z wtyczką Netflix-1080p.
 14. Powrót wymiennych kości RAM w mini pewnie ucieszy wiele osób. Ceny niestety ciągle idą w górę u apple.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.