Jump to content

oknow

Members
 • Content Count

  113
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

oknow last won the day on April 11 2014

oknow had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location:
  Radom
 1. Niestety musiałem przeinstalować system. Już się nie zawiesza.
 2. Sprawdzone: logiczne i fizyczne, dysk ok.
 3. Usunąłem zdjęcia z biblioteki. To pierwsze co zrobiłem.
 4. Witam wszystkich w Nowym Roku: Mam następujący problem: High Sierra 10.13.2, po przekopiowaniu ok 1GB foto, do biblioteki iFoto, zawiesiła się na twardo (tylko wyłączenie guzikiem). Po ponownym uruchomieniu zwis po około minucie i tak bez zmian… Co zrobiłem: Sprawdziłem kexty w Cloverze (w S/L/E mam tylko natywne), odinstalowałem webdrivery. To samo w single user i x. Logów nie zdążało się poczytać. Zajętość na partycji 80%. Partycja HFS+. Napiszcie co można jeszcze zrobić w tej minucie, aby uratować system. Stopka aktualna.
 5. W tym miejscu chciałem przeprosić Linuxa; Metodą prób i błędów doszedłem do wniosku, iż sprawcą jest: "Wspaniała Usługa" Windows 10... Mimo wyłączenia chkdsk'a w rejestrze i tak "naprawia" on pliki Windowsa 7, które potem naprawia sam Windows 7 i pliki są popsute! (ściśle atrybuty plików NTFS). Ten Windows 10 to jakaś masakra. Ale niestety Win 7 nie da się ciągnąć w nieskończoność...
 6. &314TeR, odpowiadam: ad1. nie ad2. nie ad3. Mam 3 dyski, na pierwszym 5 partycji, na drugim 5 partycji, na trzecim (gdze był Linux) 6 partycji. Wszystki były stawiane jako czyste GPT. Teraz przyszło mi coś do głowy: jak postawiłem Linuxa z BIOSu to utworzyły się pewnie, partycje MBR/GPT. Może więc zastosować GPTSync? Napisz. czy wedłóg Twojego rozeznania, kłopot z instalatorem Linuxa to sprawa częsta? Czy identyfikacja może mieć wpływ na błędy w plikach? Dyski są w dobrym stanie.
 7. Płyta główna z BIOSem, partycje GPT, Clover v.3333 asp. Chcę uzyskać triple boot… Tak naprawdę mam dwa OS X, trzy Windowsy i jeszcze do niedawna Linux Minta. I właśnie z nim mam kłopot: Nie chce się zainstalować przez Clovera, tzn. po kliknięciu na instalator, jest czarny ekran. Nośnik jest w porządku; przez Bios bootuje normalnie. Nie jest to też wina dystrybucji, bo sprawdziłem kilka. Instalator jest na USB, ale mam też na DVD. Jak zainstaluję Minta poprzez BIOS, jest on widoczny w Cloverze i uruchamia sie normalnie. Grub jest na dysku systemowym. Jednakże po kilku miesiącach (jeżeli używam dużych plików to szybciej) zaczynają się robić błędy w plikach, i system się rozsypuje. Inne systemy na dysku też się psują. W katalogu EFI, tam gdzie jest Clover, nie ma żadnych plików rozruchowych Minta. Prawdopodobnie dlatego ma miejsce ta sytuacja. Może ktoś wie, czy da się wygenerować takie pliki. Albo podpowie co zrobić, żeby uruchomić instalator Minta poprzez Clovera.
 8. Przeszukałem wszystko, żadnych krzaczków niet! W zlibach też czysto... Może to jakieś kodowanie?
 9. @oswaldini; Dzięki za błyskawiczną odpowiedź. Daruj moje dyletantcwo, ale nie łapię tekstu 'Ręczna zmiana źródeł'. Napisz też o kompilacji, bo ja to robiłem dawno i pod Linuxem. Trzeba wprowadzać jakieś flagi? I wystarczy XCode? Dobra, skompilowałem na domyślnych ustawieniach------> nie pomogło! (przebudowałem casche).
 10. Kext działa na Capitanie i moim HDA889, ale urządzenia wyjścia wyglądają tak jak na obrazku. Da się coś z tym zrobić?
 11. http://giofrida.altervista.org/guide/hackintosh/6720s/en/ To widziałeś?
 12. A masz, w Cloverze sterownik, np: VBoxExt4.efi?
 13. Z tego, co wyżej przeczytałem wynika, iż nie zainstalowałeś Clovera na dysku twardym… Więc nie ma wpisu w MBR.
 14. @music, dzięki za pomysły: ale pasującego binpatcha nie znalazłem a dostosowanie systemów ( link i post #10) nie wiem jak ugryźć, z racji słabej znajomości jęz. angielskiego. Na razie pozostanę przy rozwiązaniu dla Yosemite: binpatch via Clover, a dla el Capitana: VoodooHDA. Co prawda, VoodooHda ma pewne mankamenty: nie działa VoodooHdaSetings Loader (jest w programach i się nie uruchamia), natomiast mixer w preferencjach systemowych nie trzyma ustawień. Dźwięk chyba nie jest gorszy od uzyskanego z AppleHDA.
 15. @ arnon Robiłem rollback, nie działa: coś mówi o zależnościach...
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.