Jump to content

JBrown

Members
 • Posts

  78
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location:
  /
 • Interests
  Czasami wypisuję niestworzone historie.

JBrown's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputation

 1. Dlaczego niektóre filmy, np. ten niżej, nie posiadają dźwięku? Zdarza się to bardzo sporadycznie na YT, ale dużo częściej na Twitter. Następny film z tego kanału i dźwięk już jest: Jak już jakiś film nie działa u kogoś na Twitterze, to cały kanał nie ma dźwięku. Tutaj przykładowy film: System to 10.15.5 na Cloverze. Wszystko inne działa, innych problemów z dźwiękiem nigdy nigdy nie miałem.
 2. Mam problem z przełącznikiem sygnału HDMI. Posiadam PC na chipsecie Z97 bez dodatkowej karty graficznej, czyli monitor podpięty jest do HDMI na płycie głównej. Wszystko działa dobrze, dopóki za pomocą przełącznikia nie zmienię sygnału na inny. Wtedy nie mogę już wrócić do połączenia z PC, bo monitor przechodzi w tryb uśpienia i mac nie może go wybudzić. PC nadal reaguje, w tle leci muzyka, ale nie ma obrazu. Konieczny jest restart PC dla poprawnego działania. System to 10.14, ale na poprzednich wersjach było tak samo. Inne urządzenia jak konsola, czy RPI działają normalnie na przełączniku i mogę się pomiędzy nimi przełączać. Czy jest możliwość dodania jakiejś instrukcji, aby komputer potrafił wybudzać monitor po utracie sygnału? Jeśli nie, to może jest sposób na wysłanie jakiegoś sygnału do monitora za pomocą jakiegoś pliku, wtedy mógłbym zbindować klawisz na klawiaturze do tego celu i za jego pomocą wybudzać monitor? https://www.bol.com/nl/p/3-poorts-hdmi-switch-met-afstandsbediening/9200000052289749/ Po krótkich testach: - pod Clover wszystko przełącza się w sekundę tak jak powinno. Zero zacięć. - w Mac nie, ale działa jak wprowadzę ręcznie monitor w sleep mode za pomocą kombinacji cmd+shift+przycisk włączenia (jak to zbindować), i nie wybudzę go klawiaturą (komputer w tle nadal pracuje). Później muszę przełączyć się splitterem na mac, poczekać aż monitor zgaśnie i wtedy mogę mogę wybudzić monitor klawiaturą czy myszą i pokaże się obraz z mac. Jakieś pomysły jak to naprawić?
 3. Lilu chyba mam, co mam zrobić żeby spróbować? Znaleźć zaktualizowany kext w sieci i wrzucić do kexts/others? Jeśli tak to do którego dokładnie, EFI/CLOVER/kexts/Other czy EFI/CLOVER/OEM/moja_płyta/kexts/Other? Edit: Udało się naprawić problem używając kextów dla Mojave stąd: https://hackintosher.com/guides/updating-your-hackintosh-to-mojave-10-14/
 4. Po aktualizacji systemu do 10.14 przestał działać dźwięk. Posiadam kodek Realtek ALC1150. Poratuje mnie ktoś odpowiednim kextem lub solucją na rozwiązanie problemu?
 5. Dzięki, pomogło Zainstalowało się za trzecim razem.
 6. Pomoże mi ktoś z tym? Dzieje się tak jak opisałem, system to 10.13.3 z najnowszym Cloverem. Nie wiem czy ma to znaczenie, ale jedyne co zmieniałem po ostatnim update to ustawienia CSR, może tutaj tkwi problem? Obecnie są takie:
 7. U mnie coś nie działa. Zaktualizowałem Clover do najnowszej wersji, restartowałem i działa. Pobrałem update z AppStore, komputer podczas wyłączania instalował coś i uruchomił się ponownie. W Clover wybrałem ikonę instalacji, pasek postępu pod jabłkiem przesuwał się trochę dłużej, a później włączył się jakiś tryb graficzny z instalacją i komputer po sekundzie się zrestartował. Próbowałem 2x i jest to samo. Od 3ch lat nie miałem żadnego problemu z systemem.
 8. JBrown

  OS X 10.12

  To może znajdź starszy, pewny obraz systemu i zaktualizuj do najnowszej wersji przez App Store.
 9. JBrown

  OS X 10.12

  Mi całe szczęście działał pierwszy obraz który znalazłem w google. Ale było to Yosemite kilka lat temu. Wydaje mi się, że robisz coś nie tak.
 10. Dobra udało mi się postawić wszystko od nowa. Prawdopodobnie wystarczy zaktualizować stary pendrive UnibootX (awaryjny z naszym poprzednim działającym cloverem) za pomocą Clover Configuratora, później sprawdzić czy działa i przekopiować na partycję EFI komputera (nie da się wybrać instalacji Clover bezpośrednio na partycję EFI). Nie wpadłem na to, bo pendrive zawsze służył mi do stawiania systemu po nieudanym update i nigdy go nie ruszałem, zawsze robiłem to w drugą stronę. I tym razem próbowałem zaktualizować Clover najpierw na EFI a później przekopiować to na awaryjny USB. Za pomocą instalatora utworzyłem na dysku katalog EFI i przekopiowałem ręcznie pliki na czystą partycję EFI (zostawiłem tylko stary katalog OEM i themes). Coś poszło nie tak i podczas uruchamiania system nie widział dysku z OSX, tylko drugi dysk z Windows. Aby to naprawić, zrobiłem kopię pendrive i zaktualizowałem go do najnowszej wersji przez Clover Configurator. Pliki w katalogu OEM pozostały, ale usunąłem wszystkie katalogi oprócz mojego. Usunąłem też config.plist z EFI/CLOVER (niepotrzebny śmietnik w CC - zostaje tylko nasz config) Później w Configuratorze załadowałem swój config z katalogu OEM i jedyne zmiany jakich dokonałem to: W zakładce GUI: zmiana theme, rozdzielczość, ukrycie partycji Prefboot i Recovery. W zakładce BOOT: aktywacja XMP, zmiana czasu wyboru systemu, zmiana startu na LastBootedVolume i deaktywacja trybu verbose. Po testowym starcie wszystko działa, więc na końcu przekopiowałem zawartość USB na partycję EFI. Pewnie wrócę tutaj przy następnej aktualizacji systemu
 11. Zrozumiałe, ale czasochłonne - wymaga pendrive, szukania plików i ręcznego kopiowania. Z tego co pamiętam nic nie ustawiałem ręcznie w Unibootx, nie korzystam z usług Apple. Myślałem że da się zrobić update automatycznie czystym Cloverem w 2ch kliknięciach. Forumowy bootloader muszę najpierw odtworzyć na pendrive, czyli obecny starszy config się usunie itd. No dobra dam radę, myślałem że jest jakiś progres w temacie. /edit: Oczywiście clover widzi tylko Windows po update (podmieniłem tylko katalog OEM) Za każdym razem te same problemy, to chyba jedyne co zniechęca mnie do tego systemu przy każdej nowej aktualizacji. Teraz z 2h zanim to wszystko ponownie poukładam. Chyba już wiesz dlaczego pisałem w tym temacie. /edit2: Może napisz na przyszłość co dokładnie należy podmienić oprócz katalogu OEM?
 12. Powstał po tylu latach jakiś wygodny sposób na aktualizachę Unibootx clover? Próbowałem przez Clover Configurator, wykrywa obecną wersję, pobiera update ale podczas instalacji nie mogę wybrać partycji EFI (jest zamontowana). Trochę bez sensu jest za każdym razem rozpoczynać stawianie bootloadera od nowa.
 13. Właśnie jestem na tej stronie i zastanawiałem się, czy warto traktować dysk komendami, zanim nie dobudzę się do końca. Nie działa: fsck_exfat: Could not update main boot region: Bad file descriptor Jak sprawdzę ręcznie wielkość tego co zostało na dysku to mam koło 60GB, ale narzędzie dyskowe pokazuje zajęte koło 100GB więc może te pliki gdzieś tam są. /edit Całe szczęście większość plików (70GB) znalazłem w koszu dropboxa. Bo cała operacja polegała na zgraniu wszystkiego na dysk twardy, z powodu wygaśnięcia promocyjnej subskrybcji premium. Tylko aby przywrócić kosz muszę mieć miejsce, więc konieczne będzie wykupienie miesiąca za €10. Coś za coś. Nie jestem pewien niestety czy to wszystkie pliki. Jak ktoś ma jakąś sugestię, jak podejrzeć niewidoczne pliki lub przywrócić obraz partycji jaki wczoraj zostawiłem to piszcie. Zastosuję jutro MacOsx Extended - HFS+ i dopiero kiedyś będę się martwił jak to podglądać poza systemem Apple.
 14. Wczoraj do późnych godzin nocnych robiłem backup danych na drugim dysku ExFat podpiętym do Hacka. Utworzyłem kilka katalogów, posegregowałem pliki przenosząc je z dysku SSD. Dziś po uruchomieniu komputera dysk z backupem ma stary układ pików i brakuje wielu katalogów, dysk SSD jest wyczyszczony jak go zostawiłem. Pytanie, ktoś wie gdzie się podziały moje pliki? Nie robiłbym backupu gdyby nie były mi potrzebne, ktoś mi wytłumaczy o co chodzi?
 15. Ok. Więc wywaliłem te kexty które wrzuciłem przed chwilą, zmieniłem inject na 11 i po restarcie dźwięk jest nadal. Po twoich wcześniejszych wskazówkach nie zmieniłem źródła dźwięku w systemie (output), na 99% z tego powodu nie mogłem ustawiać głośności. Dzięki jeszcze raz za pomoc i poświęcony czas.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.