Skocz do zawartości

aplauz

Members
  • Postów

    154
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje Profilu

  • Lokacja:
    Serwisant GSM

Osiągnięcia aplauz

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. No to teraz mi się rozjaśniło trochę. Jest możliwość sprawdzenia na którym przerwaniu pracuje karta FireWire? Albo najlepiej obejrzeć wszystkie wykorzystywane przerwania. Denerwuje mnie to krzaczenie dźwięku podczas nagrywania, które na Windows nie występuje.
  2. Ach, to trzeba było napisać po ludzku, że chodzi o podstawowe poprawki DSDT . No to to już dawno wykonane. Czy przerobione AppleHDA może mieć wpływ na działanie karty FireWire. Po dokładniejszym przyjrzeniu się mojemu DSDT dostrzegłem pewne różnice w porównaniu do tego DSDT z poradnika. Np w sekcji HPET w poradniku jest Memory32Fixed (ReadOnly) a umnie Memory32Fixed (ReadWrite) Skąd wynikają te różnice? Czy to ma jakiś wpływ? dsdt.aml 2.zip
  3. Niestety to nie to. Dziś oswaldini napisał w innym temacie o "zbędnych IRQ" mogących powodować problemy. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co dokładnie chodzi?
  4. No jeśli Snow Leopard w wersji iDeneb1.6 Ci nie poszedł, to nic dziwnego, skoro to OSX 10.5.6
  5. Co do 32 i 64 bit, to próbowałem (pisałem o tym w pierwszym poście. Inaczej nie zatruwałbym życia zapracowanym moderatorom ). Disabler i przywrócenie IRQNoFlags też nie naprawiają problemu w żadnej konfiguracji. Ech. Chyba się poddaję. Pozostanie mi zgrywanie ścieżek pod Windows, a dopiero później ew. praca na nich pod OSX (bo samo odtwarzanie i obróbka dźwięku pod OSX jest w porządku - jedynie jak nagrywam ścieżki z zewnętrznego źródła (czyli mikrofon lub instrument) to się coś przytyka). Już myślałem że to problemy z dyskiem, ale SMART nie stwierdza żadnych problemów.
  6. Wiem o tym, dlatego takie rozwiązanie mnie nie ratuje: Jeśli boli Cię ząb, to złam nogę, to zapomnisz o zębie. Nie za bardzo wiem co znaczy "dobrze wspierany". Ten model Uniteka wydawał mi się dobrym wyborem: http://www.ontech.pl/product-pol-4427-Unitek-PCI-32bit-kontroler-2x-FireWire-800.html Pod maczkiem nie sprawdzałem, ale pod Windows XP sprawuje się bez zarzutu nawet na minimalnej latencji. Specjalnie instalowałem Windows, żeby wyeliminować uszkodzenie karty, lub okablowania.
  7. Niestety ani przywrócenie IRQNoFlags, ani NullCPUPowerManagement nie rozwiązują mojego problemu. Na dodatek po w/w zabiegach przestaje działać Sleep, więc nawet gdyby ta solucja pomogła na dźwięk, to bez Sleep, to już niestety nie jest OSX. Znajomy kupił kartę FireWire na złączu PCI-E. Jeśli uda się ją od niego pożyczyć, to sprawdzę jeszcze tę możliwość.
  8. W DSDT mam porobione chyba wszystkie konieczne poprawki. Jeśli chodzi o "Device (PIC)", to zgodnie z zaleceniem podanym w temacie o niezbędnych modyfikacjach, usunąłem wpis "IRQNoFlags". Nie za bardzo rozumiem o co chodzi w tym .Dołączam moje DSDT. Jeśli chodzi o PM, to w IOreg'u mam: CPUPLimit 0x0, CSTInfo 0x1240105 i 6 stanów PerformanceStateArray, więc chyba wszystko ok. dsdt.aml.zip
  9. No właśnie też na myśl przyszły mi IRQ, sęk w tym, że na płycie mam tylko dwa złącza PCI - na obu jest to samo. Moja płyta nie posiada wbudowanego FireWire. Żeby zminimalizować problem przerwań, powyłączałem wszystkie zbędne urządzenia (kontrolery, zintegrowaną dźwiękówkę itd.) Ale zastanawia mnie to, że nie wygląda to na problem zasobów. Po wyłączeniu wszystkich zbędnych urządzeń nagrywałem minutowy fragment utworu i niezależnie od wielkości bufora i jakości nagrania ilość zniekształceń jest cały czas mniej więcej taka sama. Normalnie powinno się to objawiać tak, że podczas stopniowego zmniejszania wielkości bufora liczba zniekształceń powinna wzrastać, aż do całkowitej kaszanki dźwięku. Ech, czemu ja nie kupiłem karty FireWire na slocie PCI-E. Czy w OSX można ręcznie przydzielić przerwania? (Jeśli to rzeczywiście to jest przyczyną).
  10. FireWire firmy Unitek na chipsecie Texas Instruments TSB82AA2 Karta dźwiękowa M-Audio FireWire Solo. Podczas nagrywania dźwięku co kilka sekund następują cyfrowe zniekształcenia (clipy, cracki, trzaski). Na 32 bitach i 64 bitach jest tak samo. Różne wielkości bufora, różne częstotliwości próbkowania - nie pomaga. Kexty od dźwiękówki instalowałem wg instrukcji. Próbowałem na różnych programach sequencerowych. Na Windows wszystko jest w porządku, więc karty i okablowanie są ok. Czy ta karta FireWire wymaga kextów do pracy z OSX? Co może być przyczyną tych zniekształceń?
  11. A nie lepiej za błąd ortograficzny - ban, z blokadą na adres IP i adres MAC karty sieciowej takiego delikwenta? A tak już na poważnie, to świetna akcja. Nie można tolerować braku szacunku dla czytającego takie wypociny/wymiociny* (niepotrzebne skreślić). Dysleksja, dysortografia, czy też inna dyskretynizacja to nic innego jak zwykłe lenistwo, lub też zwykłe ograniczenie umysłowe. Takim osobom i tak nie ma sensu tłumaczyć instalacji OS X na PC, bo skoro nie załapał zasad języka rodzimego przez powiedzmy 20 lat, to tym bardziej nie zrozumie zawiłości i niuansów tworzenia hackintosha. Więc Marucins strzeż się, bo nei będzie litości
  12. Po części się zgodzę, że tamto forum umiera. Jest tam jednak ciekawa tendencja: bardzo często autorzy postów prowadzą tam ciekawe rozmowy sami ze sobą. Rozpoczynają wątek, donoszą o postępach w rozwiązywaniu problemów, następnie informują userów o rozwiązaniu problemu (bądź też zarzuceniu projektu instalacji OS X - zależy od samozaparcia instalującego), a następnie dziękują sami sobie za pomoc. Niezapomniane wrażenia przy czytaniu - lepsze niż książki Stephen'a King'a
  13. Prześlij plik DSDT, to ktoś w wolnej chwili ci zerknie do tego.
  14. Ja używam FakeSMC w wersji 2.7.2 rev319. (jest też jeszcze nowsza rewizja 391). Czy on też jest sygnowany przez netkas'a? Jaka jest tak naprawdę różnica pomiędzy nimi, a netkasowym 2.6, bo na stronie kext.com jest tylko informacja "Correction for all plugins"?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.