Jump to content

Maverick

Members
 • Content Count

  102
 • Joined

 • Last visited

 1. Również przestały Wam działać drivery po dzisiejszej łatce zabezpieczeń? Wersja z końcówką 20.107 niekompatybilna. Ściągnąłem wersję 108 i w instalatorze pisze : Mac OS X version 10.13.1 (17B1003) is not supported with this package. Please see NVIDIA’s website for further driver information." I faktycznie, na stronie 20.108 są pod 17B1002. edit: Po tej komendzie zadziałało.
 2. Nie bootuje system czy w ogóle Clover? Jak system to sprawdź co mu wadzi w trybie Verbose (do flag trzeba dodać "-v". No i mam nadzieję , że przed podmianą folderu EFI nie formatujesz tej partycji.
 3. Chcesz mieć Clovera na partycji EFI na dysku rozumiem? Po prostu zamontuj EFI Cloverconfiguratorem i skopiuj tam folder EFI z pendrive.
 4. Dzięki wielkie i tak @Kormoran, Nie wiem czemu ale nie mam tego kexta. Jest tylko AppleBacklight.kext i AppleBacklightExpert.kext. Jeśli wywalę któryś z nich ssuwak znika.
 5. Ok, suwak się pojawił ale odczytuje tylko 2 levele: 0% i 100%. ACPIbacklightkext bez skutku.
 6. Dzięki, jak patrzę chyba wszystko poza jasnością działa Włączyłem opcję ALS "ambient light sensor" w biosie. Suwaka niestety nadal brak.
 7. Dobra, rozpoznał grafikę. Ale jest 4mb i akceleracji ciągle brak. Gdzie może być błąd? edit: Uruchomione na 10.12 ! Miałem trefne FAKE ID. Pomógł AMDFramebufferUtility i wpisanie do Clovera connectors patchy. Na 10.13 pewnie też będzie latać ale to już sprawdzę potem edit2: Na 10.13 również działa. Odpalona reszta. Działa chyba wszystko: - akceleracja - dźwięk (ze złącz również, Siri działa) - Gesty gładzika - bateria - wifi zmienione działa Nie widzę tylko opcji do zmiany jasności (na baterii jest około 50%, na kablu 100%) ale to chyba wyłączałem w Biosie na czas instalacji.
 8. Tylko właśnie nie mam za bardzo pomysłu co Chyba postawię po prostu czystego Clovera od nowa bo trochę śmietnik się zrobił. Oprócz EDID, lilu i WhateverGreen nie będę chyba potrzebował niczego specjalnego żeby odpalić grafikę?
 9. Wyciągnąłem EDID poprzez narzędzie AMD na Windowsa i wstrzyknąłem poprzez Clovera. Niestety nic to nie dało. Kombinuję dalej. Dobra, bez injectAti ruszyło. Rozdzielczość jest już natywna ale akceleracji brak. Potrzebuję wklepać wartości VendorID i ProductID ( Vendor i DeviceID z raportu systemowego)? edit: Lipa. Czarny ekran. Nie na czasie jestem i dopiero teraz obczaiłem , że istnieje coś takiego jak Lilu i WhatEverGreen. Wgrane najnowsze, flagi dodane, niestety black screen przy "injectAti". Z odznaczonym nie ma black screenu ale akceleracji również brak. Macie jakiś pomysł?
 10. Sorki, nie dopowiedziałem. Ruszać rusza ale akceleracji brak i rozdzielczość max to 1024x728.
 11. Znalazłem jakiś step by step do tych lapków, zrobiłem według tego i teoretycznie powinien ruszyć ze wszystkim. Przy boocie wyskakuje takie coś i na tym stoi: Screen Jak w Cloverze odznaczę Inject Ati i InjectEdid to rusza.
 12. Szczerze mówiąc nie wiem. Pod windą przy instalacji sterowników do iGPU wyskakuje error. AMD steruje jasnością ekranu itd. Wygląda jakby aktywna nie była. Wydaje mi się , że właśnie HD3000 w tym lapku jest wyłączona.
 13. Cześć, Kupiłem HP 8460P (i5 2520M). Niestety z grafiką AMD (HD6470M)... System wstaje i działa wszystko prócz grafiki (no i wifi - ale tu radzę sobie donglem po USB). Pogrzebałem w sieci i znalazłem parę "fixów" na to. Niestety sprawiają , że system nie wstaje. W załączniku wrzuciłem EFI z którego startuje. Gdyby ktoś coś wiedział i podpowiedział jakąś wskazówkę to będę wdzięczny EFI.zip
 14. Zdecydowanie. Chociaż chyba bardziej pobożne życzenie to żeby nic nie spartolili przy High Sierra.
 15. Udało się w konfiguracji pierwszy DP, drugi DVI zarówno na El Capitanie jak i Sierra
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.