Jump to content

druteron

Members
 • Content Count

  210
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Edit 2: Odświeżę temat, jednak mam teraz pytanie dotyczące pliku konfiguracyjnego Clovera. Chciałbym go dostosować pod mój sprzęt, obecnie używam zmodyfikowanego UniBootX. Zastanawia mnie sekcja łatek do DSDT, mianowicie na jakiej podstawie mam stwierdzić czy dany patch jest u mnie potrzebny czy nie? IORegiem? Jeśli tak, to do czego mam się odnieść?
 2. Spędziłem sporo czasu szukając rozwiązania problemu, niestety bezskutecznie. Uruchomiłem iGPU w trybie connector-less, skrypt (nie pamiętam w tej chwili nazwy) pokazuje, że integra działa poprawnie. Lagi w Safari jak były tak są. Musimy czekać na ruch Nvidii, bo wszystko wskazuje na problem z ich sterownikami.
 3. Najnowsza wersja sterowników tj. 387.10.10.10.40.124 poprawia responsywność, przynajmniej w moim przypadku. Nadal zdarzają się odczuwalne przycięcia, ale zdecydowanie rzadziej.
 4. VDADecode niby pokazuje, że jest ok W załączeniu IORegistry Co do samego EFI, było robione na podstawie poradnika UniBootX. W mojej opinii są to jedynie kwestie kosmetyczne. Edit 1: Drivery Nvidii na pewno mają wpływ na zachowanie Safari. Zrobiłem downgrade do wersji .104 przy pomocy skryptu nvidia-update. Sytuacja uległa poprawie. Obecnie przycięcie jest dużo mniejsze i użycie procesora już tak nie skacze jak na najnowszym buildzie. Wydaje mi się, że odpalenie integry również trochę pomogło, wcześniej po instalacji starszych driverów nic się nie zmieniało. Edit 2: Intel Power Gadget pokazuje aktywność iGPU podczas oglądania np. wideo, więc coś się ruszyło. Właściwie, to aktywność iGPU pokazuje się jedynie podczas oglądania wideo na Safari, niemniej zamykanie karty choć płynniejsze, zawiesza na chwilę obraz. IORegistry.zip
 5. Plik EFI w załączeniu. O tym, że IPG pokazuje zero aktywności nie wiedziałem, niemniej przy próbie zamknięcia karty w Safari, skacze mocno użycie procesora. Nie wiem czy to normalne zachowanie, ale wspominam. EFI.7z
 6. Po Intel Power Gadget, nie pokazuje aktywności iGPU, ponadto Safari nadal łapie przycinki.
 7. Spędziłem wczorajszy wieczór na próbie uruchomienia iGPU z dGPU, niestety bezskutecznie. @314TeR domyślam się, że masz na myśli poniższe zagadnienie: http://hamac.pl/topic/14928-prawid%C5%82owa-konfiguracja-pod-imac-i-inne-smbiosy-z-igpudgpu/ Opisany poradnik jest już trochę nieaktualny, wskazane kexty zostały złączone w jeden - WhateverGreen. Przekopałem m.in Insanely w celu uruchomienia HD530, ale za nic nie mogę zmusić jej do działania. Intel Power Gadget pokazuje dokładnie zero użycia. Co zrobiłem: uruchomiłem iGPU w BIOSie (iGPU multi monitor - enable, primary display - PEG, pamięć przypisana na 128MB), Patche ACPI wskazane przez @oswaldiniego wrzucone, Lilu + WhateverGreen ig-platform-id: 0x19120001 - i tu ciekawostka z id: 0x19120000 karta jest widoczna, czego można się spodziewać, ale z tego co pamiętam dalej nie jest używana, InjectIntel. Czy coś może pominąłem? Ogólnie mówiąc, próbowałem wielu kombinacji powyższych punktów, ale zawsze jest ten sam efekt.
 8. Możesz mi je wskazać, bo nie bardzo wiem co masz na myśli. Problem Safari czy odpalenia iGPU?
 9. Czyli powinienem odpalić iGPU czy może jest inne rozwiązanie? Obecnie karta jest wyłączone w BIOSie.
 10. Jeśli wyłączę akcelerację GPU komendą, którą ktoś tutaj wcześniej podawał, to Safari zaczyna działać poprawnie, więc to raczej kwestia grafiki.
 11. Popracowałem ostatnio na najnowszej wersji driverów - Safari bez zmian, ale sam system jest jakby płynniejszy. W celach testowych zainstalowałem Firefoxa i działa on bez problemów. Szkoda, że z Safari jest problematyczne pod tym względem - używam tej przeglądarki na MacBooku i iOS, gdzie mam wszystkie zakładki, chciałbym mieć to wszystko zsynchronizowane.
 12. W ostatnim czasie, ze względów na natłok obowiązków korzystam głównie z przeglądarki (Safari). Zamykając kartę czy samą aplikację jest chwilowa zawieszka, a później pożądane działanie. Zdarzy się też, że niektóre animacje systemu chrupną, np. ta z zanikaniem okna przy przeciąganiu na drugi monitor czy przy włączaniu launchpada. Konfiguracja dwumonitorowa może mieć tu znaczenie? Myślę, że nie ma co drążyć tego tematu. SMBIOS wygenerowany wg poradnika forumowego, identyfikacja iMac17,1 - iMessage działa. System był instalowany kilkakrotnie, zrobiłem nawet downgrade do Sierry, gdzie było płynniej. Dopiero od HS zaczynają się takie kwiatki.
 13. SMBIOS wycialem sam, co zreszta zaznaczylem w ostatnim poscie. Zawartosc Clovera, to lekko ruszony UniBootX, zbedne fixy jak zauwazyl 314TeR wylaczone. @314TeR, tak, wczoraj zainstalowalem najnowsze.
 14. Config (wycięta sekcja SMBIOS): https://pastebin.com/TBmGmRpF Kexty: drivers64UEFI
 15. A czy odpalenie integry może coś zmienić? W dalszym ciągu chcę używać GTXa, natomiast może ma to jakiś wpływ na płynność interfejsu? W 6600k jest HD530 jeśli się nie mylę.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.