Jump to content

man_of_the_oak

R.E.D.
 • Content Count

  810
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

man_of_the_oak last won the day on March 20

man_of_the_oak had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location:
  Kraków

Recent Profile Visitors

548 profile views
 1. Mógłbyś podać nieco więcej szczegółów? Jaki konkretnie siedzi tam procesor?
 2. Najprawdopodobniej będzie konieczne prześledzenie poniższej instrukcji: https://osy.gitbook.io/hac-mini-guide/details/thunderbolt-3-fix/
 3. Jako że ostatnio wymieniłem kartę graficzną na inny model, posiadam na sprzedaż dotychczasową: https://allegro.pl/oferta/asus-gtx760-directcu-ii-oc-9656308535 Nie wymaga żadnych popychaczy, sterowników webowych itd. - działa natywnie w macOS.
 4. BIOS ustawiony poprawnie? Korzystałeś z https://dortania.github.io/OpenCore-Install-Guide/ ? Zasadniczo podałeś za mało informacji, aby można było Ci pomóc. W oparciu o ten błąd można jedynie wnioskować potencjalny problem ze znalezieniem dysku. Spróbuj ustawić ScanPolicy na 0. https://dortania.github.io/OpenCore-Install-Guide/troubleshooting/troubleshooting.html
 5. Identycznie wyglądało to u mnie. W takim razie @AdrianM powinien to wziąć pod uwagę, jeśli oczywiście zależy mu na trybie HDR.
 6. @danielosx86 Tak z ciekawości - o jakim problemie mowa? Korzystam na co dzień z 27UK850-W i dziwną sytuację z HDR miałem tylko, gdy po raz pierwszy uśpiłem komputer - po wybudzeniu włączony był tryb HDR. Jego wyłączenie jednak pomogło i od tej pory ani razu samoistnie się nie odpalił.
 7. Śpieszę z nowiną, że ustawienie flagi shikigva=80 rzeczywiście pomogło - działa aktualnie wszystko: Amazon Prime, Netflix, Apple TV+ 😄 Ogólnie rzecz biorąc musiałem być nieco zmęczony czytając listę, do której link podawałem w pierwszym poście, gdyż była tam jednak konfiguracja odpowiadająca mojej i właśnie z flagą zasugerowaną przez @danielosx86 😛 W każdym razie bardzo dziękuję za pomoc, problem rozwiązany.
 8. Bardziej odnoszę się do dopasowania SMBIOS do generacji procesora i wpływu na takie sprawy jak Power Management. Przetestuję wieczorem działanie z flagą shikigva=80 i dam znać, dzięki! iGPU wydaje się działać poprawnie (Haswell nie ma HEVC):
 9. Przy czym to nie Haswell Na jakiej identyfikacji pracujesz?
 10. Hej, Ostatnio postanowiłem odświeżyć nieco mojego Hacka, przeszedłem na OpenCore, ale również wymieniłem kartę graficzną na Sapphire Radeon RX 580 NITRO + 8GB. Wedle informacji, które odnalazłem, aby uniknąć problemów z Preview itp. najlepiej ustawić iGPU w trybie headless, co też zrobiłem i uzyskałem oczekiwany rezultat (wsparcie dla dekodowania h.264 i brak obecności zintegrowanej karty w raporcie systemowym). Niestety, okazuje się, że od pewnego czasu (bodajże od 10.15.4, ale mogę się mylić) pojawiły się spore problemy z poprawnym uruchomieniem obsługi DRM. Rozpiska z WhateverGreen nie uwzględnia opisywanej przeze mnie konfiguracji (iGPU + AMD, iMac15,1), natomiast na różnorakich forach sugerowane jest wyłączenie iGPU i przejście na identyfikację iMacPro1,1, co w przypadku Haswella zapowiada m.in. problemy z PM, jak mniemam... https://github.com/acidanthera/WhateverGreen/blob/master/Manual/FAQ.Chart.md I tu pojawia się pytanie - czy ktoś z forumowiczów kojarzy jakąś "koszerną" metodę rozwiązania tego problemu? Zasadniczo nie korzystam z Safari, więc nie zależałoby mi tak na uruchomieniu poprawnej obsługi DRM na tej przeglądarce, gdyby nie fakt, że tylko na niej jest (będzie?) możliwe uruchomienie Netflixa w 4K. Dodatkowo, w aktualnym stanie nie jest możliwe korzystanie z aplikacji Apple TV - jestem w stanie bez tego żyć, ale jednak nieco denerwuje
 11. Wielkie dzięki za pomoc! Widzę, że przedsięwzięcie wymaga nieco więcej zabawy niż sądziłem, więc najpewniej zajmę się tym w przyszłym miesiącu. Na pewno dam znać jak poszło, wspominając o ewentualnych problemach, na które natrafiłem.
 12. Cześć! Przyszedł moment, aby dokonać aktualizacji macOS na moim Hacku z sygnatury (opartym na płycie ASUS Z97-Pro Gamer), a jako iż dość dawno nie grzebałem w temacie, pozwolę sobie poprosić Was o pomoc. Do tej pory korzystałem z zestawu przygotowanego przez 314TeR-a, tj. Dla czytelności podam zastosowane tam kexty: Config: Względem oryginalnego zestawu, który podany jest w sygnaturze, pojawił się upgrade w postaci nowej karty graficznej: Sapphire RADEON RX 580 NITRO+ Special Edition. Chciałbym poprosić Was o pomoc z dostosowaniem tego zestawu pod kątem instalacji macOS 10.14 oraz 10.15 (z uwagi na ewentualnie problemy z używanymi przeze mnie aplikacjami, które mogę napotkać na Catalinie, chciałbym mieć pod ręką łatwą opcję instalacji Mojave), z uwzględnieniem obecności wspomnianej karty. Planowałem na początek pobrać najnowszą wersję UniBootX i w oparciu o dostępne w niej kexty (ewentualnie pobrane z sieci) zaktualizować paczkę Z97-PRO GAMER. Z tego co wywnioskowałem, zmiany wyglądałyby następująco: AppleALC.kext -> aktualizacja CPUSensors.kext -> FakeSMC_CPUSensors.kext FakeSMC.kext -> aktualizacja GPUSensors.kext -> FakeSMC_GPUSensors.kext HDMIAudio.kext -> aktualizacja IntelMausiEthernet.kext -> IntelMausi.kext Lilu.kext -> aktualizacja LPCSensors.kext -> FakeSMC_LPCSensors.kext SATA_Legacy.kext -> aktualizacja USBInjectAll.kext -> aktualizacja Z97LPC.kext -> aktualizacja Czy konieczne jest przenoszenie jakichś plików .plist w trakcie aktualizacji? Dodatkowo, czy w związku ze zmianą karty graficznej potrzebuję dodatkowych kextów lub zmiany ustawień BIOS-u (np. włączenie iGPU, aby uniknąć problemu m.in. z działaniem aplikacji Podgląd)? Czytałem nieco na temat WhateverGreen, ale trafiłem także i u nas na forum na głosy sugerujące, że pogarsza ono wydajność karty w niektórych sytuacjach, więc sam już nie wiem co sądzić... Przy okazji, czy USBInjectAll wymaga jakiejś dodatkowej customizacji po aktualizacji? Do tej pory korzystałem wprost z gotowca od 314TeR... Jeśli ktoś z Was posiadałby przy tym jakieś uwagi dotyczące ewentualnych usprawnień - np. nowe, stabilniejsze/posiadające lepszą funkcjonalność kexty - są one jak najbardziej mile widziane ; ) Z góry dzięki za pomoc!
 13. W najbliższym czasie postaram się przetestować z zestawem ze stopki ^^
 14. A może na płytę główną: https://www.amazon.co.uk/dp/B075ZNVW32 Możesz dostać nówkę, wysyłka najpewniej z magazynu we Wrocławiu. Ewentualnie, jeśli jesteś skory wydać nieco więcej... https://www.amazon.de/dp/B0764H6KPN
 15. Teraz pora na: https://www.tonymacx86.com/threads/guide-disabling-discrete-graphics-in-dual-gpu-laptops.163772/
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.