Jump to content

man_of_the_oak

R.E.D.
 • Content Count

  800
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

man_of_the_oak last won the day on March 20

man_of_the_oak had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location:
  Kraków
 1. Wielkie dzięki za pomoc! Widzę, że przedsięwzięcie wymaga nieco więcej zabawy niż sądziłem, więc najpewniej zajmę się tym w przyszłym miesiącu. Na pewno dam znać jak poszło, wspominając o ewentualnych problemach, na które natrafiłem.
 2. Cześć! Przyszedł moment, aby dokonać aktualizacji macOS na moim Hacku z sygnatury (opartym na płycie ASUS Z97-Pro Gamer), a jako iż dość dawno nie grzebałem w temacie, pozwolę sobie poprosić Was o pomoc. Do tej pory korzystałem z zestawu przygotowanego przez 314TeR-a, tj. Dla czytelności podam zastosowane tam kexty: Config: Względem oryginalnego zestawu, który podany jest w sygnaturze, pojawił się upgrade w postaci nowej karty graficznej: Sapphire RADEON RX 580 NITRO+ Special Edition. Chciałbym poprosić Was o pomoc z dostosowaniem tego zestawu pod kątem instalacji macOS 10.14 oraz 10.15 (z uwagi na ewentualnie problemy z używanymi przeze mnie aplikacjami, które mogę napotkać na Catalinie, chciałbym mieć pod ręką łatwą opcję instalacji Mojave), z uwzględnieniem obecności wspomnianej karty. Planowałem na początek pobrać najnowszą wersję UniBootX i w oparciu o dostępne w niej kexty (ewentualnie pobrane z sieci) zaktualizować paczkę Z97-PRO GAMER. Z tego co wywnioskowałem, zmiany wyglądałyby następująco: AppleALC.kext -> aktualizacja CPUSensors.kext -> FakeSMC_CPUSensors.kext FakeSMC.kext -> aktualizacja GPUSensors.kext -> FakeSMC_GPUSensors.kext HDMIAudio.kext -> aktualizacja IntelMausiEthernet.kext -> IntelMausi.kext Lilu.kext -> aktualizacja LPCSensors.kext -> FakeSMC_LPCSensors.kext SATA_Legacy.kext -> aktualizacja USBInjectAll.kext -> aktualizacja Z97LPC.kext -> aktualizacja Czy konieczne jest przenoszenie jakichś plików .plist w trakcie aktualizacji? Dodatkowo, czy w związku ze zmianą karty graficznej potrzebuję dodatkowych kextów lub zmiany ustawień BIOS-u (np. włączenie iGPU, aby uniknąć problemu m.in. z działaniem aplikacji Podgląd)? Czytałem nieco na temat WhateverGreen, ale trafiłem także i u nas na forum na głosy sugerujące, że pogarsza ono wydajność karty w niektórych sytuacjach, więc sam już nie wiem co sądzić... Przy okazji, czy USBInjectAll wymaga jakiejś dodatkowej customizacji po aktualizacji? Do tej pory korzystałem wprost z gotowca od 314TeR... Jeśli ktoś z Was posiadałby przy tym jakieś uwagi dotyczące ewentualnych usprawnień - np. nowe, stabilniejsze/posiadające lepszą funkcjonalność kexty - są one jak najbardziej mile widziane ; ) Z góry dzięki za pomoc!
 3. W najbliższym czasie postaram się przetestować z zestawem ze stopki ^^
 4. A może na płytę główną: https://www.amazon.co.uk/dp/B075ZNVW32 Możesz dostać nówkę, wysyłka najpewniej z magazynu we Wrocławiu. Ewentualnie, jeśli jesteś skory wydać nieco więcej... https://www.amazon.de/dp/B0764H6KPN
 5. Teraz pora na: https://www.tonymacx86.com/threads/guide-disabling-discrete-graphics-in-dual-gpu-laptops.163772/
 6. Jakkolwiek moja aktywność w ostatnim czasie mocno zmalała, nie ukrywam, że forum odwiedzam dość często. Ciężko o równie dobre źródło rzetelnej wiedzy z tej dziedziny, bez względu na to czy mowa o materiałach w języku polskim, czy o forach zagranicznych. Podobnie jak pozostali, liczę że jednak nie zdecydujesz się na zamknięcie forum, gdyż nawet bez regularnie dodawanych nowych materiałów, nadal zawiera masę przydatnych informacji, które szkoda byłoby stracić. Swoją drogą - może warto podpiąć ten temat w formie "ogłoszenia", na stronie głównej?
 7. Ja w swoim zamontowałem takie: https://www.morele.net/pamiec-do-laptopa-corsair-ddr3l-sodimm-2x8gb-1600mhz-cl11-1-35v-cmsa16gx3m2a1600c11-523589/
 8. A może coś takiego? https://invisioncommunity.com/files/file/9205-edoba-dark-theme/
 9. Ja osobiście nie jestem przekonany. Wieczorem mogę poszukać czegoś - w moim odczuciu - lepszego
 10. Jedna rzecz mi się jeszcze rzuciła w oczy - masz możliwość zaktualizować logo? @Marecki_ U mnie ta sytuacja nie występuje - po resecie hasła nie pojawia się już problem z ponownym zalogowaniem po wylogowaniu.
 11. Kwestia wylogowania mnie nie zdziwiła, ale fakt faktem, że w moim przypadku coś nie poszło. Gdyby nie to, że wszystko mam zapisane w 1Password to zwaliłbym po prostu na swój błąd przy wpisywaniu. Obym był jedyny
 12. Ja miałem problem z zalogowaniem się dotychczasowym hasłem i zmuszony byłem skorzystać z opcji resetu owego. Poza tym wszystko wydaje się działać sprawnie i prezentuje bardzo miło dla oka ; )
 13. Widzę, że trafiliśmy na speca od spraw językowych. Otóż tak, instalacja systemu, który miał swoją premierę stosunkowo niedawno i nie został jeszcze wystarczająco przeTESTowany ( ) przez spore grono użytkowników, aby mieć pewność, iż po jego instalacji nie napotkamy na dodatkowe problemy, jest niewątpliwie testem. Cieszę się, że u Ciebie już wersja 10.14 się sprawdziła. W moim jednak przypadku, jak u wielu innych użytkowników tak nie jest. Autor wątku - jak zrozumiałem - oczekiwał odpowiedzi czy warto porzucić 10.12 na rzecz 10.14, nie tracąc przy tym stabilności dotychczasowego systemu. Odpowiedź brzmi - nie. Możliwe, że po kilku aktualizacjach będzie godny polecenia, lecz aktualnie lepiej się wstrzymać. Pozostawaj zatem! Nie, tutaj odnoszę się wyłącznie do wrażeń związanych z działaniem systemu na oryginalnym sprzęcie Apple. Miałem (jak również moi znajomi i masa innych użytkowników online) sporo problemów z całkowitym zawieszaniem się systemu, błędami wyrzucanymi w App Store, etc. Wystarczy z resztą kilka chwil spędzonych na Google, aby natrafić na wątki dotyczące problemów z 10.14.
 14. Zdecydowanie nie warto, abstrahując od samej specyfikacji. Ja osobiście bardzo żałuję instalacji macOS Mojave na swoim MBP Mid 2012 i gdy tylko znajdę wolną chwilę, robię downgrade. To, moim zdaniem, jeszcze zbyt świeży produkt, mocno niedopracowany. PS Gdybyś jednak zdecydował się przetestować na "własnej skórze" - pamiętaj, aby pobrać wcześniej starszą wersję. W przypadku App Store obecnego w 10.14 nie jest to możliwe.
 15. Za Waszą sugestią rozejrzałem się za sprzętem poleasingowym, aczkolwiek finalnie udało mi się okazyjnie dostać ASUS-a P5Q z procesorem i RAM-em za 1/4 ceny najtańszego zestawu z i3, a posiadając naprawdę solidną obudowę i zasilacz w dotychczasowym komputerze, szkoda mi było wymieniać całą jednostkę. Mimo wszystko bardzo dziękuję za pomoc! : )
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.