Jump to content

man_of_the_oak

R.E.D.
 • Content Count

  794
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

man_of_the_oak last won the day on February 10 2018

man_of_the_oak had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location:
  Kraków
 1. Ja w swoim zamontowałem takie: https://www.morele.net/pamiec-do-laptopa-corsair-ddr3l-sodimm-2x8gb-1600mhz-cl11-1-35v-cmsa16gx3m2a1600c11-523589/
 2. A może coś takiego? https://invisioncommunity.com/files/file/9205-edoba-dark-theme/
 3. Ja osobiście nie jestem przekonany. Wieczorem mogę poszukać czegoś - w moim odczuciu - lepszego
 4. Jedna rzecz mi się jeszcze rzuciła w oczy - masz możliwość zaktualizować logo? @Marecki_ U mnie ta sytuacja nie występuje - po resecie hasła nie pojawia się już problem z ponownym zalogowaniem po wylogowaniu.
 5. Kwestia wylogowania mnie nie zdziwiła, ale fakt faktem, że w moim przypadku coś nie poszło. Gdyby nie to, że wszystko mam zapisane w 1Password to zwaliłbym po prostu na swój błąd przy wpisywaniu. Obym był jedyny
 6. Ja miałem problem z zalogowaniem się dotychczasowym hasłem i zmuszony byłem skorzystać z opcji resetu owego. Poza tym wszystko wydaje się działać sprawnie i prezentuje bardzo miło dla oka ; )
 7. Widzę, że trafiliśmy na speca od spraw językowych. Otóż tak, instalacja systemu, który miał swoją premierę stosunkowo niedawno i nie został jeszcze wystarczająco przeTESTowany ( ) przez spore grono użytkowników, aby mieć pewność, iż po jego instalacji nie napotkamy na dodatkowe problemy, jest niewątpliwie testem. Cieszę się, że u Ciebie już wersja 10.14 się sprawdziła. W moim jednak przypadku, jak u wielu innych użytkowników tak nie jest. Autor wątku - jak zrozumiałem - oczekiwał odpowiedzi czy warto porzucić 10.12 na rzecz 10.14, nie tracąc przy tym stabilności dotychczasowego systemu. Odpowiedź brzmi - nie. Możliwe, że po kilku aktualizacjach będzie godny polecenia, lecz aktualnie lepiej się wstrzymać. Pozostawaj zatem! Nie, tutaj odnoszę się wyłącznie do wrażeń związanych z działaniem systemu na oryginalnym sprzęcie Apple. Miałem (jak również moi znajomi i masa innych użytkowników online) sporo problemów z całkowitym zawieszaniem się systemu, błędami wyrzucanymi w App Store, etc. Wystarczy z resztą kilka chwil spędzonych na Google, aby natrafić na wątki dotyczące problemów z 10.14.
 8. Zdecydowanie nie warto, abstrahując od samej specyfikacji. Ja osobiście bardzo żałuję instalacji macOS Mojave na swoim MBP Mid 2012 i gdy tylko znajdę wolną chwilę, robię downgrade. To, moim zdaniem, jeszcze zbyt świeży produkt, mocno niedopracowany. PS Gdybyś jednak zdecydował się przetestować na "własnej skórze" - pamiętaj, aby pobrać wcześniej starszą wersję. W przypadku App Store obecnego w 10.14 nie jest to możliwe.
 9. Za Waszą sugestią rozejrzałem się za sprzętem poleasingowym, aczkolwiek finalnie udało mi się okazyjnie dostać ASUS-a P5Q z procesorem i RAM-em za 1/4 ceny najtańszego zestawu z i3, a posiadając naprawdę solidną obudowę i zasilacz w dotychczasowym komputerze, szkoda mi było wymieniać całą jednostkę. Mimo wszystko bardzo dziękuję za pomoc! : )
 10. Nie, po prostu w komputerze moich rodziców padla plyta główna, a dotychczasowy zestaw im wystarczał w zupełności. Stąd chciałem znaleźć jakąś zadbaną sztukę, praktycznie dowolnej, acz solidnej płyty pod LGA775. Wybacz, że nie sprecyzowałem przeznaczenia owej.
 11. Poszukuję płyty głównej na LGA775 - zdaję sobie sprawę, że konstrukcja leciwa, ale może ktoś ma pod ręką sprawny egzemplarz jakiegoś solidnego modelu, z którym chętnie się rozstanie? : )
 12. Wysyłka z Beetstech kosztowałaby Cię $21,30 Ta część jest jeszcze dostępna w jednym miejscu, ale tutaj mowa o Chinach: https://www.jotrin.com/product/parts/AA07A_S010_VA1
 13. Powinieneś się zainteresować tym wątkiem (chyba że o nim wspominasz odnosząc się do "kextów z IM"): https://www.insanelymac.com/forum/topic/286092-guide-1st-generation-intel-hd-graphics-qeci/ Na czas instalacji spróbuj ustawić 0x12345678 jako FakeID w opcjach Clovera (Graphics Injector -> FakeID). Tak nawiasem - podbijanie tematu po 30 minutach? Serio?
 14. Wszelkie kexty zaktualizowane do najnowszych wersji (Lilu, NvidiaGraphicsFixup)? Podobnie z web driverami? Drivers Failure during wake due to PEG1() Sugeruje problemy od strony grafiki.
 15. Na głównym ekranie, w boot priority powinieneś widzieć wiele pozycji o nazwie "UEFI OS". Jeśli odpięcie dysków nie pomaga, możliwe, że masz pliki bootloadera na więcej niż jednym (sprawdzasz na partycjach EFI dla danego dysku: https://themacadmin.com/2012/02/15/mounting-the-efi-boot-partition-on-mac-os-x/).
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.