Jump to content

man_of_the_oak

R.E.D.
 • Content Count

  796
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

man_of_the_oak last won the day on February 10 2018

man_of_the_oak had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location:
  Kraków
 1. Teraz pora na: https://www.tonymacx86.com/threads/guide-disabling-discrete-graphics-in-dual-gpu-laptops.163772/
 2. Jakkolwiek moja aktywność w ostatnim czasie mocno zmalała, nie ukrywam, że forum odwiedzam dość często. Ciężko o równie dobre źródło rzetelnej wiedzy z tej dziedziny, bez względu na to czy mowa o materiałach w języku polskim, czy o forach zagranicznych. Podobnie jak pozostali, liczę że jednak nie zdecydujesz się na zamknięcie forum, gdyż nawet bez regularnie dodawanych nowych materiałów, nadal zawiera masę przydatnych informacji, które szkoda byłoby stracić. Swoją drogą - może warto podpiąć ten temat w formie "ogłoszenia", na stronie głównej?
 3. Ja w swoim zamontowałem takie: https://www.morele.net/pamiec-do-laptopa-corsair-ddr3l-sodimm-2x8gb-1600mhz-cl11-1-35v-cmsa16gx3m2a1600c11-523589/
 4. A może coś takiego? https://invisioncommunity.com/files/file/9205-edoba-dark-theme/
 5. Ja osobiście nie jestem przekonany. Wieczorem mogę poszukać czegoś - w moim odczuciu - lepszego
 6. Jedna rzecz mi się jeszcze rzuciła w oczy - masz możliwość zaktualizować logo? @Marecki_ U mnie ta sytuacja nie występuje - po resecie hasła nie pojawia się już problem z ponownym zalogowaniem po wylogowaniu.
 7. Kwestia wylogowania mnie nie zdziwiła, ale fakt faktem, że w moim przypadku coś nie poszło. Gdyby nie to, że wszystko mam zapisane w 1Password to zwaliłbym po prostu na swój błąd przy wpisywaniu. Obym był jedyny
 8. Ja miałem problem z zalogowaniem się dotychczasowym hasłem i zmuszony byłem skorzystać z opcji resetu owego. Poza tym wszystko wydaje się działać sprawnie i prezentuje bardzo miło dla oka ; )
 9. Widzę, że trafiliśmy na speca od spraw językowych. Otóż tak, instalacja systemu, który miał swoją premierę stosunkowo niedawno i nie został jeszcze wystarczająco przeTESTowany ( ) przez spore grono użytkowników, aby mieć pewność, iż po jego instalacji nie napotkamy na dodatkowe problemy, jest niewątpliwie testem. Cieszę się, że u Ciebie już wersja 10.14 się sprawdziła. W moim jednak przypadku, jak u wielu innych użytkowników tak nie jest. Autor wątku - jak zrozumiałem - oczekiwał odpowiedzi czy warto porzucić 10.12 na rzecz 10.14, nie tracąc przy tym stabilności dotychczasowego systemu. Odpowiedź brzmi - nie. Możliwe, że po kilku aktualizacjach będzie godny polecenia, lecz aktualnie lepiej się wstrzymać. Pozostawaj zatem! Nie, tutaj odnoszę się wyłącznie do wrażeń związanych z działaniem systemu na oryginalnym sprzęcie Apple. Miałem (jak również moi znajomi i masa innych użytkowników online) sporo problemów z całkowitym zawieszaniem się systemu, błędami wyrzucanymi w App Store, etc. Wystarczy z resztą kilka chwil spędzonych na Google, aby natrafić na wątki dotyczące problemów z 10.14.
 10. Zdecydowanie nie warto, abstrahując od samej specyfikacji. Ja osobiście bardzo żałuję instalacji macOS Mojave na swoim MBP Mid 2012 i gdy tylko znajdę wolną chwilę, robię downgrade. To, moim zdaniem, jeszcze zbyt świeży produkt, mocno niedopracowany. PS Gdybyś jednak zdecydował się przetestować na "własnej skórze" - pamiętaj, aby pobrać wcześniej starszą wersję. W przypadku App Store obecnego w 10.14 nie jest to możliwe.
 11. Za Waszą sugestią rozejrzałem się za sprzętem poleasingowym, aczkolwiek finalnie udało mi się okazyjnie dostać ASUS-a P5Q z procesorem i RAM-em za 1/4 ceny najtańszego zestawu z i3, a posiadając naprawdę solidną obudowę i zasilacz w dotychczasowym komputerze, szkoda mi było wymieniać całą jednostkę. Mimo wszystko bardzo dziękuję za pomoc! : )
 12. Nie, po prostu w komputerze moich rodziców padla plyta główna, a dotychczasowy zestaw im wystarczał w zupełności. Stąd chciałem znaleźć jakąś zadbaną sztukę, praktycznie dowolnej, acz solidnej płyty pod LGA775. Wybacz, że nie sprecyzowałem przeznaczenia owej.
 13. Poszukuję płyty głównej na LGA775 - zdaję sobie sprawę, że konstrukcja leciwa, ale może ktoś ma pod ręką sprawny egzemplarz jakiegoś solidnego modelu, z którym chętnie się rozstanie? : )
 14. Wysyłka z Beetstech kosztowałaby Cię $21,30 Ta część jest jeszcze dostępna w jednym miejscu, ale tutaj mowa o Chinach: https://www.jotrin.com/product/parts/AA07A_S010_VA1
 15. Powinieneś się zainteresować tym wątkiem (chyba że o nim wspominasz odnosząc się do "kextów z IM"): https://www.insanelymac.com/forum/topic/286092-guide-1st-generation-intel-hd-graphics-qeci/ Na czas instalacji spróbuj ustawić 0x12345678 jako FakeID w opcjach Clovera (Graphics Injector -> FakeID). Tak nawiasem - podbijanie tematu po 30 minutach? Serio?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.