Jump to content

Maidenman

Members
 • Posts

  294
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

Maidenman last won the day on March 7 2020

Maidenman had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna (Male)
 • Location:
  Poznań

Recent Profile Visitors

1266 profile views
 1. Sprzedający wie co robi, że się pozbywa...
 2. A jesteś pewny że startujesz instalację z USB? Żadne Internet Recovery Cię nie interesuje, bo przecież masz obraz na USB. Ewentualnie sformatuj jeszcze raz dysk z poziomu Disk Utility. Tu masz pierwszy z brzegu poradnik:
 3. RX 570 (ja mam Sapphire) obsługuje u mnie 2 monitory + telewizor, więc z trzema monitorami też sobie da radę
 4. Cześć, Sprzedam dysk SSD 256GB Samsung MZ-JPU256T/0A6 dla Apple MacBook Pro oraz Air. Dysk 100% sprawny, wyjęty z mojego MacBooka Pro 15'' Mid 2015. https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-pcie-256gb-macbook-a1466-a1502-a1398-9954167534
 5. Da się, np. programem Carbon Copy Cloner. Sformatuj dysk SSD do formatu APFS, skopuj pliki programem, zamontuj EFI i przenieś zawartość z EFI na HDD. Jak wszystko dobrze zrobisz to tylko przepinasz dysk i system nawet nie zauważy zmiany
 6. Działa(ł), tylko pewnie datę systemową musisz zmienić gdzieś na forum czytałem.
 7. Ja potwierdzam bezproblemową pracę tego dongla natywnie w El Capitan, Sierra, High Sierra, Mojave. Cataliny jeszcze nie instalowałem. System mam bez hasła. Przy czym podobne problemy miałem z chińską klawiaturą BT. Kupiłem oryginał używkę i od kilku lat żadnych problemów z tym Asusem.
 8. No dobra, wszystko pięknie, ale czy dobrze rozumiem że nowy system już nie wspiera platformy Z-97? Bo skoro Z-97 to late 2013 a Big Sur wspiera 2014, to chyba czas na przesiadkę ewentualnie?
 9. Tu masz więcej o Twoim modelu iMaca. Ostatni wspierany przez niego system to macOS 10.11 El Capitan: https://everymac.com/systems/apple/imac/specs/imac-core-2-duo-2.8-24-inch-aluminum-early-2008-penryn-specs.html Instalacja przez Internet Recovery jest na nim niemożliwa więc musisz przygotować klasyczny pendrive z obrazem El Capitan. Najlepiej z innego, nowszego maca: https://support.apple.com/pl-pl/HT201372 Na forum znajdziesz też instrukcje jak taki pendrive instalacyjny przygotować z poziomu Windows.
 10. Zwykły odbiornik BT np. Asus BT400 kosztuje ok 50zł ale działa dopiero po włączeniu systemu. https://www.ceneo.pl/43876735# Takie coś natomiast działa już z poziomu UEFI i wtedy klawiatura działa nawet w Clover:
 11. Historii o utracie danych przez szyfrowanie dysku od Apple jest w internecie wzdłuż i wszerz w każdą stronę. To robi więcej problemów niż pożytku. Nie mówiąc już nawet o wspomnianym spowolnieniu.
 12. Tak, to jest normalne w tym modelu karty. U mnie jest to samo. Drobnostka w sumie.
 13. Na zwykłej się jak najbardziej da ?
 14. Do instalacji systemu musisz mieć świeży obraz systemu, bo Apple je podpisuje na określony czas po którym instalator przestaje działać. Weź ten najnowszy obraz El Capitana i stwórz pendrive metodą createinstallmedia
 15. Ja wypowiem się za siebie. Na moim sprzęcie ze stopki, forumowym Cloverze + aktualizacji kextów nie robiłem nic szczególnego a zwykłe update do Moja poszedł bez problemów. Działanie i stabilność też
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.