Jump to content

Maidenman

Members
 • Content Count

  285
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

Maidenman last won the day on March 7

Maidenman had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna (Male)
 • Location:
  Poznań

Recent Profile Visitors

737 profile views
 1. No dobra, wszystko pięknie, ale czy dobrze rozumiem że nowy system już nie wspiera platformy Z-97? Bo skoro Z-97 to late 2013 a Big Sur wspiera 2014, to chyba czas na przesiadkę ewentualnie?
 2. Tu masz więcej o Twoim modelu iMaca. Ostatni wspierany przez niego system to macOS 10.11 El Capitan: https://everymac.com/systems/apple/imac/specs/imac-core-2-duo-2.8-24-inch-aluminum-early-2008-penryn-specs.html Instalacja przez Internet Recovery jest na nim niemożliwa więc musisz przygotować klasyczny pendrive z obrazem El Capitan. Najlepiej z innego, nowszego maca: https://support.apple.com/pl-pl/HT201372 Na forum znajdziesz też instrukcje jak taki pendrive instalacyjny przygotować z poziomu Windows.
 3. Zwykły odbiornik BT np. Asus BT400 kosztuje ok 50zł ale działa dopiero po włączeniu systemu. https://www.ceneo.pl/43876735# Takie coś natomiast działa już z poziomu UEFI i wtedy klawiatura działa nawet w Clover:
 4. Historii o utracie danych przez szyfrowanie dysku od Apple jest w internecie wzdłuż i wszerz w każdą stronę. To robi więcej problemów niż pożytku. Nie mówiąc już nawet o wspomnianym spowolnieniu.
 5. Tak, to jest normalne w tym modelu karty. U mnie jest to samo. Drobnostka w sumie.
 6. Na zwykłej się jak najbardziej da 😆
 7. Do instalacji systemu musisz mieć świeży obraz systemu, bo Apple je podpisuje na określony czas po którym instalator przestaje działać. Weź ten najnowszy obraz El Capitana i stwórz pendrive metodą createinstallmedia
 8. Ja wypowiem się za siebie. Na moim sprzęcie ze stopki, forumowym Cloverze + aktualizacji kextów nie robiłem nic szczególnego a zwykłe update do Moja poszedł bez problemów. Działanie i stabilność też
 9. To spróbuj zainstalować pobierając obraz z sieci w trakcie instalacji. Uruchom Maca trzymając CMD + R
 10. Tak, bo systemy Apple są podpisywane na 2 lata. Ma to wymuszać na userach pobieranie nowych kopii systemu.
 11. Hej, nowy (ten długi i czarny) adapter przyjechał dopiero dzisiaj. Podpiąłem dysk i instalacja poszła podręcznikowo. Na oryginalnym dysku miałem transfery na poziomie ok 730MB/Sec. Nowe wyniki poniżej: Przy czym teraz uwagi do procesu instalacji na MBP "15 Mid 2015 Najwcześniejsza możliwa wersja obsługująca te dyski to High Sierra Instalacja z chmury nie będzie widziała dysku bo MBP pobiera swoją natywną wersję systemu z jakim wyszedł, tj. El Capitan Przed instalacją dysk podzieliłem sobie w Windowsie na PC na dwie partycje – 100GB na OS X i 412GB na dane
 12. Oczywiście że mam i nawet próbowałem. Ale dopóki dysk wraz z tym małym zielonym adapterem jest wsunięty w płytę główną, to macbook nawet się nie uruchamia, zatem pendrive instalacyjny na nic się nie przydaje. Wciskanie jakiejkowiek kombinacji klawiszy ani nawet samego POWER nic nie daje - nie odpala, zero dźwięku startowego, zero pracy wentylatorów czy jakichkolwiek oznak życia. Jak tylko wyjmę adapter i zostawię MBP bez dysku lub z dyskiem oryginalnym, to dopiero maczek normalnie bootuje z dysku lub z pendrive w zależności od tego co wybiorę. W piątek potwierdzę tezę sprawności adaptera, bo nowy już jedzie.
 13. Stawiam na adapter. Nie jestem przekonany czy instalacja systemu w taki sposób pomoże, skoro z wpiętym adapterem MBP nawet nie chce się uruchomić Zamówiłem inny i zobaczę czy na tym wstanie.
 14. Odpaliłem dysk pod Windows, Pobrałem Samsung Magician, który widzi dysk i podpowiada że mam najnowszy firmware. Przełączyłem się na Mojave pod hackintoshem, sformatowałem nawet dysk i na PC działa. Niestety MacBook dalej nie wstaje BTW. Bez dysku MacBook chociaż wydaje dźwięk uruchamiania i oczywiście nie widzi dysku ale chociaż sprzęt wstaje. Pozostaje więc pytanie: walnięty adapter czy dysk niekompatybilny z macbookiem?
 15. Cześć, kupiłem nowy dysk Samsung 970 Pro NVMe M.2 (taki) oraz adapter (taki). Po podmianie dysku MacBook nie bootuje - czarny ekran. Przed wymianą system posiadał najnowszy Mojave, więc teoretycznie powinien już wspierać dyski NVMe. Próbowałem kombinacji klawiszy Power + Alt aby wejść w boot menu ale ekran się nawet nie rozświetla. Nic. Wentylatory nie pracują. Trup. Cmd + Alt + R + Power by wejść w Internet Recovery też nie działa. Jak podmienię dysk na oryginalny to system wstaje elegancko. Co zrobić aby odpalić MacBooka i zainstalować system, bo standardowa procedura chyba nie działa
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.