Jump to content

Maidenman

Members
 • Content Count

  243
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

Maidenman last won the day on December 28 2018

Maidenman had the most liked content!

Recent Profile Visitors

194 profile views
 1. Tak, Sapphire są głośne na wysokich obrotach, ale za to oficjalnie wpierane przez Apple i u mnie działają natywnie - ot wkładasz kartę i uruchamiasz system. Zresztą Lilu + WEG i tak prawie każdy ma w Cloverze więc gdyby była potrzeba to nie problem dograć. Unikać XFX bo producent stosuje modyfikowany bios na swoich kartach, który nie gra dobrze z macOS i konieczne jest wygrywanie biosu od innych producentów.
 2. Cuda na kiju. Allegro powinno się tym zająć, bo to poważny błąd. Gdybym to ja sprzedawał, to zależałoby mi, żeby trzymać historię zakupów, bo to zachęca kolejnych. Chyba, że chciałbym nie płacić prowizji od sprzedaży, wtedy zgłasza się w systemie zwrot i Allegro nie pobiera forsy, co w tym przypadku wypada grube parę stówek jak nie więcej. Nie wiem jak było w Twojej aukcji, ale autor wątku w którym piszemy pisał o 60 dniach. Obliczając z Twojego zdjęcia, od 1 marca do 30 czerwca wychodzi prawie 4 miesiące, gratuluję cierpliwości. Podziwiam za cierpliwość. Cieszę się Twoim szczęściem
 3. Ale nawet jak uda się zainstalować vanilla kernal na AMD to i tak nie masz pewności, czy system będzie działał stabilnie. Niektórzy deweloperzy piszą swoje aplikacje pod macOS w taki sposób, że używają instrukcji procesora Intel, których nie ma w AMD. Takie programy się wówczas nie uruchomią, mogą powodować zawieszenie lub restart komputera z uszkodzeniem systemu włącznie. Co prawda najczęściej jest to pierwszy przypadek, jednak stanowczo odradzałbym taką partyzantkę osobom poważnie zainteresowanym w zaawansowany montaż filmów. Nawet jak odpalisz program do edycji filmów to nie wiesz, który filtr lub plugin Ci go wysypie. Hackintosh na AMD to życie na krawędzi dla osób lubiących dreszczyk emocji.
 4. Chcesz powiedzieć, że czekałeś aż 120dni na towar, którego opis mówił o wysyłce 60dni i jesteś zadowolony? Ja nadal podtrzymuję, że temat śmierdzi wałkiem na kilometr. Sprzedawca ma pozytywne komentarze typu "Towar i czas oczekiwania zgodne z opisem, cena rewelacyjna, doskonały kontakt ze sprzedającym" przy aukcjach, w których nie było ofert kupna 😂
 5. Przecież to forum to ostatnia zatoka sensownych odpowiedzi od ogarniętych ludzi. Ja bym nie wygaszał. Co najwyżej po prostu puścił stery i zobaczył w którym kierunku ta łajba popłynie. Jak się roztrzaska - trudno, widać społeczność nie dorosła, żeby rodzic zostawił dzieci bez opieki Może to spowoduje, że osoby które teraz siedzą cicho, będą bardziej skłonne się udzielać, skoro nie będzie nikogo innego. Pilnowałbym tylko, żeby forum nie stało się tylko tablicą ogłoszeniową, ale dopóki będzie trwała jakaś dyskusja na rzeczowym poziomie, to niech sobie będzie. Nie ma co wygaszać dopóki są tu jeszcze ludzie.
 6. Mnie cieszy szczególnie cieszy otwarcie Apple TV, zarówno w macach jak i telewizorach Samsunga. W końcu można klonować ekran bez tego ustrojstwa.
 7. W zasadzie nie dość, że nie mamy nic wieści o zielonych, to jeszcze bardziej zaciska się współpraca z AMD i naciska na wsparcie Metal 2. Że o blokowaniu instalacji z poza AppStore nie wspomnę. Za chwilę będziemy musieli robić jailbreak na iMacach że by dowolną apkę wgrać...
 8. Ja kiedyś dużo robiłem w Adobe Encore CS6. Potrafił obsługiwać chaptery z Adobe Premiere lub pozwalał dawać własne. Co prawda program nie jest już rozwijany, ale ciągle można go pobrać jako część Premiere Pro CS6. Ludzie w internetach piszą, że działa pod nawet pod Mojave.
 9. Biorę. Resztę dogadamy na PRIV.
 10. Strike nr 2. Pierwsze zdanie mówi: "Poradnik przeznaczony dla nie doświadczonych osób, które zaczynają swoją przygodę z hackintoshem" Strike nr 3. Masz opisane w punkcie 3 tego poradnika. Więcej informacji nie trzeba bo instalacja więcej nie wymaga. Natomiast w punkcie 1.1h. masz napisane "Wpinamy do komputera inny pendrive (dowolna wielkość)". Pendrive z Windowsem nie jest Tobie do niczego potrzebny (o ile przez przypadek nie formatujesz sobie dysku, np. nieuważnie czytając komunikaty, które daje Tobie instalator). Ja również tak jak @mje sam instalowałem wyłączeni z informacji z tego forum o nic nie pytając a nie miałem bladego pojęcia wcześniej jak to się robi.
 11. Nie chcę być zgryźliwy (a może trochę jednak chcę), ale chyba słabo Ci idzie szukanie informacji. Przeczytaj najpierw ten poradnik z konkretnymi odpowiedziami. Potem pytaj. Jeśli to Twoja pierwsza instalacja, raczej odradzam instalowanie na tym samym dysku razem z Windowsem, chyba że nie zależy Tobie na ewentualnej utracie danych na dysku. Bezpieczniej jest odpiąć przed instalacją wszystkie dyski poza tym, na którym chcesz postawić macOS.
 12. Autorowi szablonu chyba zależało na responsywności, ale też mi się wydaje że pełna szerokość to za dużo. Mam już na to fix - wkrótce pojawi się na forum.
 13. Hmm, z Razerami jest jakaś dziwna sprawa pod Mojave. Ja od bardzo dawna dawna używam 17-przyciskową Razer Naga 2012 i o ile zawsze działała pod macOS perfekcyjnie bez żadnych sterowników, to pod Mojave sporadycznie wariuje mi klikanie kółkiem myszy do otwierania linków w nowej karcie. W Windows wszystko działa. W ogóle ich sterowniki do myszek są byle jakie jakościowo i często powodują więcej kłopotów niż korzyści. Jeśli ktoś nie używa własnych przypisów dla klawiszy lub makr, to często nie ma większego sensu ich instalować.
 14. Widuje się to czasem, jako zabezpieczenie przed przeciążeniem bazy danych przed zbyt dużą ilością zapytań. Całkiem normalne.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.