Skocz do zawartości

Maidenman

Members
  • Postów

    294
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    15

Treść opublikowana przez Maidenman

  1. Sprzedający wie co robi, że się pozbywa...
  2. A jesteś pewny że startujesz instalację z USB? Żadne Internet Recovery Cię nie interesuje, bo przecież masz obraz na USB. Ewentualnie sformatuj jeszcze raz dysk z poziomu Disk Utility. Tu masz pierwszy z brzegu poradnik:
  3. RX 570 (ja mam Sapphire) obsługuje u mnie 2 monitory + telewizor, więc z trzema monitorami też sobie da radę
  4. Cześć, Sprzedam dysk SSD 256GB Samsung MZ-JPU256T/0A6 dla Apple MacBook Pro oraz Air. Dysk 100% sprawny, wyjęty z mojego MacBooka Pro 15'' Mid 2015. https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-pcie-256gb-macbook-a1466-a1502-a1398-9954167534
  5. Da się, np. programem Carbon Copy Cloner. Sformatuj dysk SSD do formatu APFS, skopuj pliki programem, zamontuj EFI i przenieś zawartość z EFI na HDD. Jak wszystko dobrze zrobisz to tylko przepinasz dysk i system nawet nie zauważy zmiany
  6. Działa(ł), tylko pewnie datę systemową musisz zmienić gdzieś na forum czytałem.
  7. Ja potwierdzam bezproblemową pracę tego dongla natywnie w El Capitan, Sierra, High Sierra, Mojave. Cataliny jeszcze nie instalowałem. System mam bez hasła. Przy czym podobne problemy miałem z chińską klawiaturą BT. Kupiłem oryginał używkę i od kilku lat żadnych problemów z tym Asusem.
  8. No dobra, wszystko pięknie, ale czy dobrze rozumiem że nowy system już nie wspiera platformy Z-97? Bo skoro Z-97 to late 2013 a Big Sur wspiera 2014, to chyba czas na przesiadkę ewentualnie?
  9. Tu masz więcej o Twoim modelu iMaca. Ostatni wspierany przez niego system to macOS 10.11 El Capitan: https://everymac.com/systems/apple/imac/specs/imac-core-2-duo-2.8-24-inch-aluminum-early-2008-penryn-specs.html Instalacja przez Internet Recovery jest na nim niemożliwa więc musisz przygotować klasyczny pendrive z obrazem El Capitan. Najlepiej z innego, nowszego maca: https://support.apple.com/pl-pl/HT201372 Na forum znajdziesz też instrukcje jak taki pendrive instalacyjny przygotować z poziomu Windows.
  10. Zwykły odbiornik BT np. Asus BT400 kosztuje ok 50zł ale działa dopiero po włączeniu systemu. https://www.ceneo.pl/43876735# Takie coś natomiast działa już z poziomu UEFI i wtedy klawiatura działa nawet w Clover:
  11. Historii o utracie danych przez szyfrowanie dysku od Apple jest w internecie wzdłuż i wszerz w każdą stronę. To robi więcej problemów niż pożytku. Nie mówiąc już nawet o wspomnianym spowolnieniu.
  12. Tak, to jest normalne w tym modelu karty. U mnie jest to samo. Drobnostka w sumie.
  13. Na zwykłej się jak najbardziej da ?
  14. Do instalacji systemu musisz mieć świeży obraz systemu, bo Apple je podpisuje na określony czas po którym instalator przestaje działać. Weź ten najnowszy obraz El Capitana i stwórz pendrive metodą createinstallmedia
  15. Ja wypowiem się za siebie. Na moim sprzęcie ze stopki, forumowym Cloverze + aktualizacji kextów nie robiłem nic szczególnego a zwykłe update do Moja poszedł bez problemów. Działanie i stabilność też
  16. To spróbuj zainstalować pobierając obraz z sieci w trakcie instalacji. Uruchom Maca trzymając CMD + R
  17. Tak, bo systemy Apple są podpisywane na 2 lata. Ma to wymuszać na userach pobieranie nowych kopii systemu.
  18. Hej, nowy (ten długi i czarny) adapter przyjechał dopiero dzisiaj. Podpiąłem dysk i instalacja poszła podręcznikowo. Na oryginalnym dysku miałem transfery na poziomie ok 730MB/Sec. Nowe wyniki poniżej: Przy czym teraz uwagi do procesu instalacji na MBP "15 Mid 2015 Najwcześniejsza możliwa wersja obsługująca te dyski to High Sierra Instalacja z chmury nie będzie widziała dysku bo MBP pobiera swoją natywną wersję systemu z jakim wyszedł, tj. El Capitan Przed instalacją dysk podzieliłem sobie w Windowsie na PC na dwie partycje – 100GB na OS X i 412GB na dane
  19. Oczywiście że mam i nawet próbowałem. Ale dopóki dysk wraz z tym małym zielonym adapterem jest wsunięty w płytę główną, to macbook nawet się nie uruchamia, zatem pendrive instalacyjny na nic się nie przydaje. Wciskanie jakiejkowiek kombinacji klawiszy ani nawet samego POWER nic nie daje - nie odpala, zero dźwięku startowego, zero pracy wentylatorów czy jakichkolwiek oznak życia. Jak tylko wyjmę adapter i zostawię MBP bez dysku lub z dyskiem oryginalnym, to dopiero maczek normalnie bootuje z dysku lub z pendrive w zależności od tego co wybiorę. W piątek potwierdzę tezę sprawności adaptera, bo nowy już jedzie.
  20. Stawiam na adapter. Nie jestem przekonany czy instalacja systemu w taki sposób pomoże, skoro z wpiętym adapterem MBP nawet nie chce się uruchomić Zamówiłem inny i zobaczę czy na tym wstanie.
  21. Odpaliłem dysk pod Windows, Pobrałem Samsung Magician, który widzi dysk i podpowiada że mam najnowszy firmware. Przełączyłem się na Mojave pod hackintoshem, sformatowałem nawet dysk i na PC działa. Niestety MacBook dalej nie wstaje BTW. Bez dysku MacBook chociaż wydaje dźwięk uruchamiania i oczywiście nie widzi dysku ale chociaż sprzęt wstaje. Pozostaje więc pytanie: walnięty adapter czy dysk niekompatybilny z macbookiem?
  22. Cześć, kupiłem nowy dysk Samsung 970 Pro NVMe M.2 (taki) oraz adapter (taki). Po podmianie dysku MacBook nie bootuje - czarny ekran. Przed wymianą system posiadał najnowszy Mojave, więc teoretycznie powinien już wspierać dyski NVMe. Próbowałem kombinacji klawiszy Power + Alt aby wejść w boot menu ale ekran się nawet nie rozświetla. Nic. Wentylatory nie pracują. Trup. Cmd + Alt + R + Power by wejść w Internet Recovery też nie działa. Jak podmienię dysk na oryginalny to system wstaje elegancko. Co zrobić aby odpalić MacBooka i zainstalować system, bo standardowa procedura chyba nie działa
  23. Ja zamówiłem sobie ostatnio do pracy ASUS Designo MZ27AQ. Mam starszy model w domu i sprawuje się elegancko. No i ten wygląd ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.