Jump to content

AlPaczino

Members
 • Content Count

  95
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

AlPaczino last won the day on May 22 2019

AlPaczino had the most liked content!

Profile Information

 • Location:
  Chorzów

Recent Profile Visitors

310 profile views
 1. Spoko wykonanie ma In-Win 101. Dobry stosunek cena - jakość. (z grubej blachy) Nie są najładniejsze, ale wykonanie super. Myślałem by ją wrzucić do G5.
 2. Ja nie szukałem rozwiązania, dołożyłem kartę ATI. Tu może byś rozwiązanie twojego problemu: https://www.tonymacx86.com/threads/guide-general-framebuffer-patching-guide-hdmi-black-screen-problem.269149/ W przypadku i9 9900k, zadziałało.
 3. Dzięki. Z tego co pamiętam nie miałem tego na Clover. Na OC mam. Do kompa wracam za kilka tygodni, to sprawdzę.
 4. Ty pewnie masz inny problem. Ja miałem problem z restartowaniem się kompa po wybudzeniu, zrobiłem nowe mapowanie portów USB i nowy kext. Teraz wszystko działa.
 5. Cześć, Nie wiem czy zakładać nowy watek, bo może odpowiedź jest prosta. Przy uruchomianiu, zawsze wyskakuje mi taki błąd: No Arguments are initialised for method [_STA] ACPI Error: Method parse/execution failed [\_TZ.TZ10._STA] (Node ffffff804f171090)), AE_AML_UINITIALIZED_LOCAL (20160938/psparse-632) ACPI Error: Method execution failed [\_TZ.TZ10._STA] (Node ffffff804f171090)), AE_AML_UINITIALIZED_LOCAL (20160938/uteval-183) Ktoś ma tu podobny problem, niestety nie udało mi się znaleśc, by ktoś rozwiązał ten problem. https://github.com/tspng/gigabyte-z390-m-gaming-clover Spotkał się ktoś z tym? Co muszę dodać? Dzięki za pomoc.
 6. Po zmianie kolejności nie restartuje się. Będę testował, czy wszystko ok. Czy to dobra kolejność? SSDT-PM.aml SSDT-EC.aml SSDT-USBX.aml SSDT-AWAC.aml SSDT-XOSI.aml Jednak się restartuje:( Jakiś pomysł?
 7. Witajcie.Mam OC z FwRuntimeServices.efiZ SSDT-NVRAM nie działa.SSDT-PM jest lepiej.Test:sudo nvram TestVar=JestemWPamieci sudo nvram -p | grep 'TestVar'Po restarcie i całkowitym wyłączeniuTestVar JestemWPamieci%c2%a0Czy te krzaczki mają znaczenie?Gdy daje mu sleep to się wybudza i restartuje:( Kiedyś mi się tak robiło na emulacji nvram na biosie F8, ale po wgraniu najnowszego biosu F9 się uspokoiło.Czasami się uruchamia i brak sygnału na wyjściu monitora. To może mieć znaczenie? Na emulacji nie mam tych problemów. Coś zmieniać w ustawieniach OC? Dzięki.
 8. Czu ktokolwiek wie jak uruchomić Intela 530 na Catalina? <key>AAPL,ig-platform-id</key> <data>AAASGQ==</data> <key>framebuffer-patch-enable</key> <data>AQAAAA==</data> <key>framebuffer-stolenmem</key> <data>AAAwAQ==</data> To nie działa.
 9. @314TeR DZIĘKI. @danielosx86 gdzie wyłączyłeś serial port w ustawieniach macOS? @314TeR Czy CFG jest na disable? Znalazłem takie wpisy: 0:110 0:000 MSR 0xE2 before patch 1E008000 0:110 0:000 MSR 0xE2 is locked, PM patches will be turned on 55:055 0:000 CSR_CFG: CSR_ALLOW_UNTRUSTED_KEXTS | CSR_ALLOW_UNRESTRICTED_FS | CSR_ALLOW_TASK_FOR_PID | CSR_ALLOW_UNRESTRICTED_DTRACE | CSR_ALLOW_UNRESTRICTED_NVRAM 55:055 0:000 Will not patch boot.efi 55:055 0:000 EmuVariable InstallEmulation: orig vars copied, emu.var.services installed, CreateEvent VirtualAddressChange = Success, CreateEvent ExitBootServices = Success, set Status=Success Co z Execute Disable Bit? Mogę to jakoś sprawdzić? Dzięki za pomoc.
 10. Takie ustawienia biosu https://khronokernel-2.gitbook.io/opencore-vanilla-desktop-guide/creating-the-usb są polecane na tej stronie pod OC. Może komuś się to przyda, ja pod Cloverem niektóre rzeczy miałem inaczej. Większość ustawiłem, zobaczcie co warto jeszcze zmienić. PROFIL 1 -TAK Disable: Fast Boot -TAK VT-d(can be enabled if you set DisableIoMapper to YES, AMD users will need to disable SVM in the BIOS) -TAK CSM -TAK Thunderbolt -NIE MAM Intel SGX -TAK Intel Platform Trust -TAK CFG Lock(MSR 0xE2 write protection)If this can't be turned off in the BIOS(or even found) please consider patching it out. See Fixing CFG Lockfor more info. -NIE MAM, Czy to jest istotne? Full Screen LOGO SHOW -TAK ------------------------------------------------------------------------------ Enable INTEL Graphics -TAK DVMT PRE-Alloc - 32M -TAK (Inni maja 64M) DVMT Total Gfx Mem - 128M -TAK (Inni maja 256M) VT-x -NIE MAM, Czy to jest istotne? Above 4G decoding -TAK Hyper-Threading -TAK Execute Disable Bit -NIE MAM, Czy to jest istotne? EHCI/XHCI Hand-off -TAK Legacy USB Support -TAK OS type: Windows 8.1/10 -TAK ------------------------------------------------------------------------------ Czy te ustawienia są istotne: Parallel Port - Disable -NIE MAM, Czy to jest istotne? Serial Port - Disable -NIE MAM, Czy to jest istotne? Aggressive LPM SUPPORT - Enebled -TAK było? To potrzebne? Security Davice Support - Enebled -TAK było? To potrzebne? Tak mają inni na tej płycie: Network Stack - Disable -TAK, Czy to jest istotne? Pawer: Erp - Disable -TAK RC6 (Render Standby) - Enebled -TAK Port 60/64 Emulation - Enebled -TAK Czy te ustawienia są istotne: USB Mass Storage Driver Support - Enable -TAK W Z170 mam TH: TBT Vt-d Base Securite - Disable -TAK, to jest OK? Th Boot Supportet - Disable -TAK, to jest OK? Security Level - No security -TAK, to jest OK? Dzięki za pomoc.
 11. A tak się da? Myślałem, że to jest niemożliwe.
 12. Na F4 były te opcje, zrobiłem upgrade do F8 i faktycznie wszytko jest inaczej. Przekopałem cały bios i nie ma. Clover też się restartuje. Masakra! Nie da się pracować. Mam wrażenie, że nie da się już dobrze zrobić Hakintosha. Pierwszego, dawno temu zrobiłem tony-makiem i używałem 4 lata i nic, a teraz co chwila problemy. Wiem co napiszecie, że to złe narzędzia itd. Ale działało.
 13. Na tej stronie https://khronokernel-2.gitbook.io/opencore-vanilla-desktop-guide/creating-the-usb dla OC podają takie ustawienia BIOSU. Nie mogę wyłączyć tego, bo nie mam w biosie: CFG Lock(MSR 0xE2 write protection) If this can't be turned off in the BIOS(or even found) please consider patching it out. See Fixing CFG Lock for more info. Myślicie, że to może restartować komputer? Jak mogę wyłączyć serial port? Jest jakiś patch?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.