Jump to content

HIDEE

Members
 • Posts

  92
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by HIDEE

 1. Od Cataliny wzwyż, Apple oddzieliło system od danych użytkowników. Teoretycznie to dla bezpieczeństwa.
 2. HIDEE

  Grafika

  Niepotrzebnie wyrzuciłeś kasę. Do lapków kupuje się same chipy z kulkami, ale obecnie nie ma już gwarancji, że kupisz w pełni sprawny. A po za tym, jeśli grafika była już kiedyś wymieniana, to może się nie przyjąć następna wymiana. Tego się już nie naprawia. Można zastosować bajpas i jechać na zintegrowanej, ale trzeba wiedzieć, jak to zrobić.
 3. Wszystko zależy, czy program korzysta ze standardowych fremworków, czy dedykowanych danemu systemowy. Możesz wyedytować wewnętrzny plik info.plist. Masz tam info: Minimum system version
 4. Możesz spróbować. Sam jestem ciekawy, czy z EFI zadziała.
 5. Dzięki. Nie rozwiązało, to problemu, ale nakierowało na rozwiązanie. Doczytałem, że -1 jest już nieużywane. Teraz z nowym OC wpisuje się inaczej. Fajnie to rozwiązali w OC Configurator.
 6. Po podniesieniu OpenCore na 0,72 lub 0,73 z menu startowego znika dysk startowy (APFS) . Coś trzeba zmienić? Coś dopisać. Po powrocie do poprzedniej wersji jest OK.
 7. MacOS ma wbudowaną kontrolę instalacji. od tego trzeba zacząć:
 8. Po usłyszeniu BAM, wciśnij CMD+R. Powinno wyskoczyć odtwarzanie z internetu.
 9. Po wprowadzeniu opencanopy, jest tryb graficzny. Obecnie przy starcie pojawiają się dyski z systemem, a po kliknięciu spacji mamy wszystkie możliwe ikony. Czy jest możliwość wyboru jakie dyski po starcie mają się pojawiać?
 10. Pewnie jakiś błąd w zabezpieczeniach. One mają szlaban. Co do nowych grafik, działają RX6800XT i RX6900XT. RX6700 niestety nie.
 11. Możesz to zrobić Carbon Copy Clonerem.
 12. Odpowiednie firmwary są już wgrane, ale one nie odpowiadają za hot-plug. Hot-plug robi poprzez plik SSDT. Mam to zrobione w innej płycie i działa. Odpisz na telegram.
 13. Jest do opanowania kilka. Jeden jest na płycie X299 designare EX (Alpine Ridge), drugi na H470 (GC-Titan Ridge)
 14. Zlecę zrobienie SSDT HOT-PLUG Thunderbolt 3. Oferty wraz z numerem telefonu proszę kierować na PRIV.
 15. Sprawdzone Saphire i Asus. Są ciche. Gigabyte i MSI też działają, ale są głośne.
 16. Może i będzie więcej ramu i obsługa większej ilości monitorów. Ale z tego co obserwujemy, raczej wycofali się z możliwości rozbudowy. Więc od razu trzeba będzie kupić sprzęt na wyrost. A o grafikach innych firm trzeba będzie zapomnieć.
 17. Wymień HDD na SSD w środku. To najlepsza opcja.
 18. Czy istnieje możliwość posiadania 2 plików plist, jak w Clover? Czy tedy jest jakaś możliwość ich wyboru? Przydaje się cos takiego przy testach.
 19. Są spore problemy z tym ruszeniem z CMD+R. Lepiej ściągnąć instalkę i zrobić sobie pena. Spróbuj z ostatnią możliwą wersją:
 20. NAVI (RX5xxx) działa dopiero od Cataliny. W Mojave bezproblemowe są RX 560/70/80/90 Saphire, Asus.
 21. Na Clover nie udało mi się uruchomić Big Sure. Tylko OpenCore.
 22. Może to pomoże: Jeśli sam plik nie zadziała, dopisz w KextToPatch: AirPortAtheros40_installer_TP-Link_WDN4800.zip
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.