Jump to content

Najrad

Members
 • Content Count

  938
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Najrad last won the day on November 20 2019

Najrad had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location:
  Podhale
 • Interests
  montaż wideo

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No to spoko. Wygląda na to, że działa OK.
 2. Po sortowaniu istotnie zaczyna działać. Niepokoi mnie tylko ubogi wpis w IOregu, przy DSDT był taki jak pokazywał danielosx86, teraz został wykastrowany.Tak ma być? Test NVRAM przechodzi poprawnie, po restarcie wszystko jest w pamięci.
 3. @AlPaczino Tak zorientowałem się tym bardziej, że mam tam przecież dodane SSDT-EC.aml. Może istotnie to pomoże.
 4. OK spróbuję za godzinkę i dam znać.
 5. Na moim Asusie Prime Z390 A (bios 0903) SSDT nie działa. Tylko DSDT z patchem załatwia sprawę.
 6. U mnie tak nie działa Musi być DSDT, wtedy jest OK
 7. Po dodaniu do DSDT... działa - w każdym razie IOreg pokazuje to samo co na Twoim screenie i w raporcie systemowym w rozszerzeniach też "jest załadowany"
 8. W IOreg go nie ma, tak samo AppleIntelPCHPMC.kext - jest widoczny w raporcie systemowym, ale nie załadowany. Uzywałbym tego DSDT od Mald0na, ale ono powoduje ( podobnie jak WEG) przytkanie iGPU.
 9. Czy ta tabela jest tylko dla Gigabyte? Wyciągnąłem z archiwum DSDT od Mald0na... i rzeczywiście ta poprawka tam jest zawarta. Sama łatka SSDT niestety u mnie ( AsusPrimeZ390-A) nie działa. Zrobiłem DSDT w Cloverze, ale ma 2 errory i ponad 90 warningsów, a sam nie wiem jak to poprawić, wie na razie czekam co napiszecie dalej.
 10. tak, jak się poprawnie zrobi, czyli co mamy poprawić/zrobić? ten screen to podczas pracy FCPX? Ja już przywykłem do pracy bez WEG, jest płynnie i z pełnym wykorzystaniem iGPU. Wysłałem Ci swoje EFI, więc mógłbyś wskazać nam drogę...
 11. @Estrax Może Ty mi wyjaśnisz... do czego tak naprawdę ten WhateverGreen jest niezbędny? W moim przypadku ( komp ze stopki na Z390) po użyciu parametru -wegoff iGPU dostało kopa podczas pracy w FCPX. fakt odcięło mi porty DP przy botowaniu, ale HDMI i DVI działają. U mnie z WEG iGPU pracuje na 1/4 mocy a na 100% dopiero przy kodowaniu, natomiast jak wyłączę WEG to już podczas montażu filmu iGPU pracuje płynnie i w zakresie 0-100%.
 12. Nie. Nie używam DSDT Mald0na. Na nim iGPU jest "zatkana" nawet przy kodowaniu. NVRAM odpalam przez Kext Emuvariable. Teraz składam film bez WEG i wszystko działa jak pod Mojave, szybko, sprawnie, bez zacięć, iGPU działa płynnie w zakresie od 0 do 1.20GHz . Zaczekam na następną wersję WEG i zobaczymy co będzie. Co tracę nie uzywając WEG?
 13. Problemy zaczęły się od 10.15.1 ( wersji 10.15.0 nie instalowałem) co zbiegło się z uaktualnieniem WEG do wyższej wersji, bo na starym występował black screen . Coś kodowałem do h265, ale były to krótkie klipy i tylko testowo, więc nie zwróciłem uwagi na konsekwencje, ale pliki wynikowe były OK. Jeszcze potestuje system bez WEG i zobaczę jak to chodzi podczas pracy, a później spróbuję z nowszym - jak wyjdzie - WEG. Poza tym mój problem polega na... mizernym wykorzystywaniu iGPU podczas pracy w programie FCPX - ok 30% mocy - co skutkuje tym, że podgląd z 2 kamer 1080 50p w multicamie mi się strasznie tnie, a zwykły plik 4k z drona również nie odtwarza się płynnie. Po usunięciu WEG wszystko wraca do normy... iGPU przy pracy na timeline śmiga na 100% w trudnych momentach montażowych, wspomniane klipy się nie tną. Jest jeszcze jeden problem który nie występuje na Mojave i którego nie jestem w stanie w ogarnąć. To pliki z kamery Canon C100 mik, ale to nie temat na dziś i na pewno nie jest temu winien WEG, bo bez niego też zjawisko występuje.
 14. Nie... wpadłem na to wczoraj wieczorem...
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.