Jump to content

Najrad

Members
 • Content Count

  889
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Najrad last won the day on April 7

Najrad had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location:
  Podhale
 • Interests
  montaż wideo

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mam już setup pod OpenCore gotowy, tylko, że to wszystko jest wczesna beta. W moim przypadku, po powrocie z OC do Clovera bardzo często "pada" macierz RAID0, może nie tyle pada, co wyświetla komunikat o błędach i trzeba Disk Wariorem naprawiać. Podobno "coś" ma się ukazać we wrześniu...
 2. Moim zdaniem to wina iStat. Na wykresie u mnie również pokazuje bzdury jeśli chodzi o intela. Ale jak dodasz sobie w iStat w sekcji "czujnik" klocek "Inte lGPU Frequency" to w menu iStata pokaże się parametr cyfrowy na belce, który pokazuje poprawne wartości. Albo użyj dodatkowego programu Intel Power Gadget
 3. działają porty USB 3 ??? Macie może nowe patche do Clovera likwidujące limity portów?
 4. Właśnie mi się wyświetliło uaktualnienie do 10.14.6. Ktoś aktualizował? Jakieś trudności przy update? A może coś dobrego się w aktualizacji pojawiło?
 5. Sprawdziłem layouty posiłkując sie hackintool z Clovera. Na 1 na którym w Cloverze dźwięk jest OK w OC jest cisza. Na dwóch innych - już nie pamietam które numerki testowałem - pojawia się dźwięk Soundflower po HDMI, ale mój monitor nie ma głośników. Natomiast wbudowanej karty nie wykrywa i już. Teraz muszę nadgonić robotę, ale do OC jeszcze wrócę.
 6. Przetestowałem, wszystko działa jak trzeba poza audio, którego kompletny brak.
 7. @AdamiPL próbowałeś bootloadera OpenCore? Wczoraj w nocy jakoś tak odpaliłem na systemie testowym i wygląda obiecująco...
 8. Czy ktoś używa Open Core na co dzień? Jak wygląda sprawa stabilności i wszelakich niuansów na dziś?
 9. Aaaa, jeszcze zerknąłem na moje wyniki z pierwszej strony. To było na smbios iMacPro 1.1 Uzyłem tego smbiosu tylko na początku, a jak pojawił się iMac 19.1 to przeszedłem na niego. Przed chwilą pobrałem cinebench z AS i zrobiłem test.... nie jest tak żle
 10. Jesteś w stanie coś podpowiedzieć? Od momentu poskładania tego kompa nie miałem czasu, ani śledzić nowych rozwiązań, ani oczyścić config.plist, ani nawet potestować jakoś sensownie. Siedzę na montażu filmów od 7 rano do 22.00 jak kończę to nie bardzo wiem którędy do łazienki. Jak go składałem, to RAM ustawiłem na 2666, a i Vegi też nie mam . Chętnie skorzystam z pomocy w wyciągnięciu większej wydajności z tego zestawu.
 11. Są nowe wersje i przy okazji chciałem zapytać co to są za pliki ( SSDT-PNLF.dsl ; WhateverName ) oprócz samego WhateverGreen.kext i co najważniejsze co trzeba z nimi zrobić?
 12. Mam jeszcze jedno pytanie... czy przy mojej konfiguracji powinienem sygnować ten sprzęt jako iMac2019 czy raczej jako iMac pro?
 13. Aktualnie dGPU na iMac19.1 działa z maksymalnym obciążeniem i wspiera się iGPU podczas kodowania ( FCPX) - tak przynajmniej pokazuje iStat i IntelPowerGadget. Czas renderingu by to potwierdzał. Natomiast procesor się ewidentnie nudzi ( 16-25% obciążenia według iStat, aczkolwiek zegar wysoki 4,5-4,8GHz). Oczywiście podpieram się wyłącznie tym co pokazują te programy i własnym odczuciem, że " jest szybko".
 14. Nie jestem przekonany, ale się nie spieram. Presety compressora są w miarę ustandaryzowane, więc nie ma o czym pisać, zmieniam jedynie bitrate w zależności od długości projektu. Programy do tworzenia DVD są różne, niektóre mają na sztywno ustawiony bitrate do pełnych wartości : 4;6;7;8 Mb, a niewiele z nich - w zasadzie znalazłem jeden, który zresztą kupiłem - ma opcję typu "priority native codec" która pozwala przyjąć materiał z bitrate jaki ma plik wsadowy. W zasadzie cała reszta liczy po swojemu od nowa. Na pewno nie sprawdziłem wszystkiego, ale wymiękłem po 6-7 programach. Natomiast istotnie nie zwróciłem uwagi na dźwięk i tu mam pewność, że nie robię 192 kbit/s lecz 256, a ponieważ tanie programy nie chcą wczytać m2v+ac3, więc dla nich muszę robić mpeg ze zintegrowanym audio i tu może być istotnie problem.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.