Jump to content

Najrad

Members
 • Content Count

  876
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Everything posted by Najrad

 1. Aktualnie dGPU na iMac19.1 działa z maksymalnym obciążeniem i wspiera się iGPU podczas kodowania ( FCPX) - tak przynajmniej pokazuje iStat i IntelPowerGadget. Czas renderingu by to potwierdzał. Natomiast procesor się ewidentnie nudzi ( 16-25% obciążenia według iStat, aczkolwiek zegar wysoki 4,5-4,8GHz). Oczywiście podpieram się wyłącznie tym co pokazują te programy i własnym odczuciem, że " jest szybko".
 2. Nie jestem przekonany, ale się nie spieram. Presety compressora są w miarę ustandaryzowane, więc nie ma o czym pisać, zmieniam jedynie bitrate w zależności od długości projektu. Programy do tworzenia DVD są różne, niektóre mają na sztywno ustawiony bitrate do pełnych wartości : 4;6;7;8 Mb, a niewiele z nich - w zasadzie znalazłem jeden, który zresztą kupiłem - ma opcję typu "priority native codec" która pozwala przyjąć materiał z bitrate jaki ma plik wsadowy. W zasadzie cała reszta liczy po swojemu od nowa. Na pewno nie sprawdziłem wszystkiego, ale wymiękłem po 6-7 programach. Natomiast istotnie nie zwróciłem uwagi na dźwięk i tu mam pewność, że nie robię 192 kbit/s lecz 256, a ponieważ tanie programy nie chcą wczytać m2v+ac3, więc dla nich muszę robić mpeg ze zintegrowanym audio i tu może być istotnie problem.
 3. W toast jest aplikacja " My DVD" która ma służyć do masteringu DVD. za cholerę nie mogę ogarnąć jak wyłączyć w niej menu - może już stary jestem . Założenie, że każda płyta DVD mam mieć to ich "klockowate" menu jest słabe. W moim przypadku DVD ma być proste: wkładasz płytę i rozpoczyna się odtwarzanie filmu. Mój workflow wyglada następująco: 1. montaż i koloryzacja filmu w programie FCPX 2. export timeline FCPX dopliku H264 - wersja dla odbiorcy końcowego na pendrive. 3. export tego samego timeline do mpg2 za pomoca Compressor ( wsparcie grafiki przy kodowaniu) 4. pliki mpeg2 z Compressora wrzucam do programu do masteringu DVD ( dotychczas był to DVDStudioPro), który tworzy katalogi VIDEO TS ze strukturą płyty DVD 5. Nagranie na płytę. I teraz chodzi o to, żeby program do masteringu DVD po prostu stworzył z podanego mu gotowego mpeg2 strukturę płyty DVD jak najmniejszym nakładem pracy. Warunkiem bezwzględnym było, żeby nie rekodował raz jeszcze podanego mu mpeg-a, oraz pozwolił dodać chaptery ( rozdziały) i zapisał obraz płyty do ISO lub na dysk w postaci katalogów VIDEO TS. Kupiłem Leavo DVD, bo spełnia dwa z trzech warunków, ale jeśli jest coś co działa lepiej - w sensie szybciej - to chętnie się dowiem. Muszę mieć możliwość wykonania DVD, bo jak klient chce, to ma dostać! A tych programików jest cała masa. Po przetestowaniu kilkunastu, mam wrażenie, że to ten sam silnik, tylko każdy nadaje swojemu produktowi inną nazwę. Mam dosyć testowania triali i postanowiłem zapytać Program, który kupiłem, nie umożliwia niestety dodania chapterów w dowolnym miejscu, ani nawet nie można wskazać że ma tworzyć chaptery np co 5 minut ( niektóre z testowanych apek takie coś mają), a sam ustawia chaptery na końcach dodawanych plików mpeg2. Pomyślałem więc, że jak klient będzie upierdliwy i koniecznie będzie chciał chaptery w ważnych momentach, to będę renderował fragmentami z timeline i wtedy się uda. Ewentualnie dopóki mam jeszcze Asusa Z87, to mogę to zrobić na systemie Sierra i DVDStudioPro.
 4. Zawsze mnie rozwalają takie odpowiedzi... Jak ktoś chce DVD to ma dostać DVD, słyszałeś o rynku klienta? Kamerzyści weselni nie mają nic do porzucania, bo pracują w formatach HD, więc nagrywają w HD lub 4k. Ale nie o tym jest temat. Zresztą można zamknąć, kupiłem sobie to Leawo więc mam jakąś opcję zrobienia DVD.
 5. Tak, wiem... ale cała idea przejścia z Windows na MacOS wzięła się u mnie z chęci porzucenia Adobe na zawsze. Jak na razie udało się i od 5 lat nie mam żadnego softu od nich. A wcześniej pracowałem niemal 20 lat na Premiere. Mam jeszcze opcje robienia DVD prosto z timeline FCPX, ale tam też startuje z menu ( pomimo zaznaczenia jego braku).
 6. Jak w tytule, poszukuję - od dawna i bezskutecznie, aczkolwiek przyznam, że nieobsesyjnie, więc mogło mi coś umknąć - programu do stworzenia DVD. Już porzuciłem nadzieję, że uda mi się zastąpić czymś doskonałe DVDstudioPro Miałem też nadzieję, że format DVD przeminie zanim zmodernizuję platformę, ale niestety ciągle trzeba robić DVD dla mam, cioć i babć. Dotychczas radziłem sobie utrzymując na komputerze Z87 system Sierra - ostatni na którym DVDSPro jeszcze się da odpalić - na osobnym dysku i odpalałem go tylko jak trzeba było takie DVD zrobić. Ale po zmianie platformy na Z390 już się tak nie da ( chyba?) Tak, wiem że jest tego od zatrzęsienia, ale program o który mi chodzi musi spełniać trzy warunki: 1. Nie kodować plików mpeg2 przygotowanych przez Compressor 2. wykonać płytę/obraz BEZ MENU 3. umieć dodać chaptery we wskazanym miejscu, lub np co 5 minut. lub "czytać" chaptery przygotowane przez Compressor. Najbliżej tego jest program Leawo DVD Creator z AppStore, ale niestety nie ma opcji dodawania chapterów. Już prawie go kupiłem, ale jeszcze chciałbym zasięgnąć Waszej opinii. Może jest jakiś soft który mi umknął???
 7. Jeśli FCPX Ci nie eksportuje, to znaczy, że najprawdopodobniej nie odpaliłeś poprawnie iGPU. O iMovie nic nie wiem - nigdy nie używałem.
 8. Dobrze wiedzieć, że działasz, ja już swojego poskładałem i pracuję na nim. W moich sterownikach UEFI jest to co na screenie i wszystko działa. Pisałem do gościa z https://olarila.com/forum/viewtopic.php?f=62&t=7164&p=81269#p81269 i po przesłaniu mu wyników z jego apki, przygotował mi DSDT którego używam. Pobrałem też specjalną wersję 10.14.4 pod nowe iMac 2019 - skryptem który podał @reyder i instalacja na smbios 19.1 poszła bez problemu. W zasadzie jedyne z czym się borykam, to tragiczna kultura pracy RX580 po wybudzeniu ze sleep... ale to bardziej wina systemu niż hacka i chyba trzeba czekać na 10.14.5.
 9. To jest link czy załacznik, bo według mojej przeglądarki to obrazek Nie mogę ani pobrać, ani przejść na stronę.
 10. Sprzedam zestawik jak w tytule: https://allegro.pl/oferta/asus-p8z68vpro-i7-2600k-16gb-8000680801 Jeśli ktoś ma sensowną propozycję pisać PW, albo zapraszam do licytacji. Dla forumowiczów cooler gratis. Nie pamiętam co to za cooler, ale dobrze chłodzi podczas renderu wideo.
 11. mam tak ustawione, a mimo to nie botuje sam z ostatniego dysku. Mój aktualny config w załączniku. config.plist.zip
 12. Podobno na tych płytach nie działa. Mam EmuVariable w kextach, a w Disable Drivers żadnej pozycji. Komp się wyłącza, ale od jakiegoś czasu nie zapamiętuje ostatniego dysku z którego botował system.
 13. Czy twoje "properties" to moje "ig-platform-id" czy raczej chodzi o "Fake ID w sekcji Devices? Na Haswell mam idealnie odpalone iGPU do pracy z FCPX poprzez podanie odpowiedniego ig-platform-id. Tu wygląda to podobnie, ale niczego nie musiałem robić.w bios ustawiłem first na PCIE, multimonitor na Enable 64Mb ramu, mam monitor podpięty do RX580, system się uruchamia, iGPU nie widać w systemie, iStat i IPGadget widzą iGPU, jak uruchamiam test w Videoproc to iGPU podnosi się z zera do 1200MHz, no wygląda to lepiej niż na Haswellu, gdzie iGPu stało cały czas na 1,25 GHz, ale mam wątpliwości czy FCPX używa iGPU. Jeszcze posprawdzam kodowanie na jakimś starym evencie, może akurat przykład z kodowaniem BruceX do h264 nie był najlepszym testem.
 14. Dobra. Ogarnięte na 90%. Tym razem wziąłem jako podstawę config.plist od Altemirabelle i porównując z podstawowym configiem z UnibotX zdejmowałem kolejno parametry i fix-y. Efekt przyszedł po usunięciu parametru shikigva=1. działa kodowanie h264 ze wsparciem UHD630 - przynajmniej w aplikacji Videoproc. W porównaniu do haswella iGPU dynamicznie wchodzi na zegary podczas obciążenia i opada do zera gdy nie ma żadnego kodowania. Tak pokazuje Intel Power Gadget przy teście Videoproc-em. Przy FCPX odnoszę wrażenie, że Intel ani drgnie iStat i IPGadget pokazują od czasu do czasu minimalne drgnięcia na pół gwizdka iGPU. I teraz nie wiem czy jest jakieś rozwiązanie poprzez dodanie ig-platform-id czy, to raczej FCPX nie jest jeszcze gotowy na iMaca2019? Po przywróceniu asystentem migracji ustawień programów i dokumentów wrócił język polski do systemu - chyba, że przywróciła się również podstawowa wersja systemu 10.4.4, ale Videoproc pokazuje nadal 10.4.4 (18E2034)Teraz czeka mnie mozolne aktywowanie poszczególnych aplikacji kupionych poza appstore a później spróbuję jeszcze odchudzać config.plist @314TeR Czy powinienem zaznaczyć iniekcję Intela w config.plist czy nie? Próbowałem i tak i tak i nie widzę żeby miało to jakieś znaczenie. Może iniekcji trzeba dokonywać tylko wtedy, gdy podaje się własny ig-platform-id ? Czy FakeSMC jest w czymś gorsze od VirtualSMC bo chciałbym wrócić do FakeSMC?
 15. Wiem, spóbuję porównać oba configi i coś pododawać.
 16. Pierwsza próba : System 10.14.4 instalowany na czysto, ale na Z87. Przywrócone oprogramowanie asystentem migracji, do stanu jaki mam na Z87. 1.Instalacja Clover 4919 z GitHuba 2.podmiana EFI na otrzymane od Altemirabelle ( w wątku folder udostępniony przez @DKnoto w poście #17) 3.zmiana SMBIOS na iMac 19.1 i korekta uruchamiania Clover Text Only. 4.w BIOS uruchomienie iGPU i ustawienie grafiki na PCIE Start systemu bezproblemowy. Audio -działa Sleep/wake działa USB działa przed i po spaniu ( nie sprawdzone wszystkie porty) Karta intela widoczna w iStat, niewidoczna w systemie. Videoproc : Wsparcie dla h264 BRAK Wsparcie dla HEVC JEST Próba druga Ten sam EFI co w nr1 Pobranie ze skryptu @reyder specjalnej wersji 10.4.4 (18E2034) Utworzenie metodą createinstallmedia usb instalacyjnego + instalacja Clovera 4919. Instalacja Mojave. Proces instalacji bez żadnych niespodzianek. System instaluje się w języku angielskim. VideoProc - tak jak poprzednio -brak wsparcia dla h264. iGPU niewidoczne w systemie, ale Videoproc widzi Intel UHD Graphic 630 Edycja SMBIOS: zamiana pliku config.plist na @314TeR z ostatniego UnibotX i ustawienie w nim smbios iMac 19.1 System wstaje bez problemu, Videoproc pełna akceleracja h264 i HEVC !!! Audio działa Sleep nie działa ( monitor gaśnie, wiatraki pracują) konieczny restart „spod palca” Wyłączanie komputera nie działa - przechodzi w tryb tekstowy i nie wyłącza się. configplist.zip
 17. Na starym skrypcie z sukcesem pobrałem na systemie 10.13.6.
 18. Chciałbym zapytać o modyfikację config.plist pod iMac 19.1 W poście #17 DKnoto udostępnił dla ogółu folder EFI przygotowany przez Altemirabelle pod iMaca Pro. W tym configu jest sporo fixów zaznaczonych, ale mój zestaw uruchamia się błyskawicznie i działają: sleep/wake , audio, porty USB ( nie wiem czy wszystkie, ale te do których coś podpinałem działały. W poście #31 314TeR sugeruje: W sumie zestaw "ala UniBootX" możesz przygotować sobie sam. Wystarczy, że weźmiesz zestaw dla np Z270 i zmienisz w nim identyfikację za pomocą CloverConfiguratora na iMac19.1 - może to być sensowna baza do wyjścia do przodu z budową idealnego configu. Oba configi różnią się od siebie w kilku aspektach. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby testować po jednej opcji i sprawdzać przez cały dzień co się zmienia po dodaniu pojedynczego wpisu, ale chciałbym pobrać tą specjalną wersję 10.4.4 dla iMaców2019 - pobieranie skryptem @reyder skończyło się strzeleniem focha, po pobraniu w terminalu podałem hasło i dostałem serię komunikatów "cp: directory /Applications/Install MacOS Mojave.app/Contents/SharedSupport does not exist " Może trzeba było pobierać na innym systemie niż 10.14.4? Nie wiem, bo reyder jest oszczędny w słowach dziś spróbuję na 10.13.6 - lub ewentualnie w ostateczności zainstalować betę 10.14.5, ale wolałbym tego uniknąć , bo to zbyt wczesna wersja. Czy ktoś mógłby rzucić okiem na oba configi i podpowiedzieć czy: 1. Dodawać jakieś wpisy do Z270config.plist? 2. Zmienić jedynie identyfikację SMBIOS na 19.1 w iMacPROconfig.plist ? iMacPRO config.plist.zip Z270 config.plist.zip
 19. Coś pobieram To ta specjalna wersja 10.4.4 pod nowe iMaki?
 20. @314TeR Jak ewentualnie ustawiać iGPU UHD630 jakie ig_platform_id ? Zależało by mi na " dyskretnym" uruchomieniu, no chyba, że w tej specjalnej wersji systemu już nie ma takiej potrzeby? Dotychczas jedynie takie odpalenie intela skutkowało pełnym obciążeniem RX580 + wsparcie intela podczas kodowania. Jak tylko iGPU pojawiał się w systemie, to obciążenie RX spadało do 25% i czasy renderu znacznie się wydłużały.
 21. Chętnie pobiorę taką kompilację - słyszałem o niej.
 22. @314TeR Tak wiem, że zmiana identyfikacji, to cienki lód, Ale w oczekiwaniu na 10.14.5 można coś podłubać. Głównie zależało mi na sprawdzeniu czy działa no i działa. Teraz spokojniej mi się będzie czekało. Dzięki za przypomnienie... F2 jasne. Nie mam nic w odwodzie, nie chce mi się ściągać Mugena z i7 4790k, bo niedawno dostał swieżą pastę. Mam jeszcze jakąś popierdółkę załozoną na i72600k, ale też musiałbym wyciągać mobo odkręcać od spodu klamrę i tylko po to, żeby za dwa - trzy dni znowu na niego to zakładać? Zaczekam. Inaczej by było gdybyśmy testowali 19.1 wtedy Mugen już by siedział na i9. A tak to i tak trzeba bedzie niedługo postawić system na identyfikacji iMac 19.1
 23. Nie ma tym glitchowaniu żadnych ukrytych tajemnic. Wziąłem po prostu gotowy film dla klienta zwykłe h264 25p 16Mbs wrzuciłem na timeline i jego fragment "kazałem" przekodować do h264 50p 19Mbs ( żeby miał co robić) i wyszło z glitchami. To było na GryphonieZ87 ( z tym patantem na odblokowanie HEVC). Te glitche występują dokładnie w tym samym momencie filmu, kodowałem kilka razy. Na Z390 wziąłem cokolwiek tam miałem i zrobiłem kodowanie do h264 25p 16Mbs i też były glitche. Natomiast HEVC przekodował bezbłędnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.