Jump to content

Najrad

Members
 • Content Count

  892
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Everything posted by Najrad

 1. Zrób nowy kext do USB, nie pamiętam, kto i gdzie dał mi info, że wraz ze zmianą wersji systemu, trzeba robić nowe USB port. Poza tym, potrzebne są patche w Clover do odblokowania limitu portów - nie wiem czy już są dla 10.15? - przynajmniej ja takich używam wraz z USBport.kext
 2. Tak zrobiłem. mam jeszcze w OC zaznaczoną opcję AUTOMATIC (sic!) wyłaczę i sprawdzę. Po odznaczeniu automatic soft działa z licencją
 3. Potrzebuję przenieść "idealnie" dane z Clovera do OpenCore. Chodzi jedynie o dane wrażliwe, wszystkie numery identyfikujące mój sprzęt. OpenCoreConfiguratorem skopiowałem te numerki, co do których miałem pewność, ale niestety nadal to nie wszystko, bo legalnie zakupiony soft żąda aktywacji. W ostateczności to zrobię ( ale dopiero po pełnej przesiadce na OC) niemniej chciałbym potestować OC już pod kątem pracy w FCPX. Wersja 0.5.0 już nie jest dev.prev. więc można próbować.
 4. Mam już setup pod OpenCore gotowy, tylko, że to wszystko jest wczesna beta. W moim przypadku, po powrocie z OC do Clovera bardzo często "pada" macierz RAID0, może nie tyle pada, co wyświetla komunikat o błędach i trzeba Disk Wariorem naprawiać. Podobno "coś" ma się ukazać we wrześniu...
 5. Moim zdaniem to wina iStat. Na wykresie u mnie również pokazuje bzdury jeśli chodzi o intela. Ale jak dodasz sobie w iStat w sekcji "czujnik" klocek "Inte lGPU Frequency" to w menu iStata pokaże się parametr cyfrowy na belce, który pokazuje poprawne wartości. Albo użyj dodatkowego programu Intel Power Gadget
 6. działają porty USB 3 ??? Macie może nowe patche do Clovera likwidujące limity portów?
 7. Właśnie mi się wyświetliło uaktualnienie do 10.14.6. Ktoś aktualizował? Jakieś trudności przy update? A może coś dobrego się w aktualizacji pojawiło?
 8. Sprawdziłem layouty posiłkując sie hackintool z Clovera. Na 1 na którym w Cloverze dźwięk jest OK w OC jest cisza. Na dwóch innych - już nie pamietam które numerki testowałem - pojawia się dźwięk Soundflower po HDMI, ale mój monitor nie ma głośników. Natomiast wbudowanej karty nie wykrywa i już. Teraz muszę nadgonić robotę, ale do OC jeszcze wrócę.
 9. Przetestowałem, wszystko działa jak trzeba poza audio, którego kompletny brak.
 10. @AdamiPL próbowałeś bootloadera OpenCore? Wczoraj w nocy jakoś tak odpaliłem na systemie testowym i wygląda obiecująco...
 11. Czy ktoś używa Open Core na co dzień? Jak wygląda sprawa stabilności i wszelakich niuansów na dziś?
 12. Aaaa, jeszcze zerknąłem na moje wyniki z pierwszej strony. To było na smbios iMacPro 1.1 Uzyłem tego smbiosu tylko na początku, a jak pojawił się iMac 19.1 to przeszedłem na niego. Przed chwilą pobrałem cinebench z AS i zrobiłem test.... nie jest tak żle
 13. Jesteś w stanie coś podpowiedzieć? Od momentu poskładania tego kompa nie miałem czasu, ani śledzić nowych rozwiązań, ani oczyścić config.plist, ani nawet potestować jakoś sensownie. Siedzę na montażu filmów od 7 rano do 22.00 jak kończę to nie bardzo wiem którędy do łazienki. Jak go składałem, to RAM ustawiłem na 2666, a i Vegi też nie mam . Chętnie skorzystam z pomocy w wyciągnięciu większej wydajności z tego zestawu.
 14. Są nowe wersje i przy okazji chciałem zapytać co to są za pliki ( SSDT-PNLF.dsl ; WhateverName ) oprócz samego WhateverGreen.kext i co najważniejsze co trzeba z nimi zrobić?
 15. Mam jeszcze jedno pytanie... czy przy mojej konfiguracji powinienem sygnować ten sprzęt jako iMac2019 czy raczej jako iMac pro?
 16. Aktualnie dGPU na iMac19.1 działa z maksymalnym obciążeniem i wspiera się iGPU podczas kodowania ( FCPX) - tak przynajmniej pokazuje iStat i IntelPowerGadget. Czas renderingu by to potwierdzał. Natomiast procesor się ewidentnie nudzi ( 16-25% obciążenia według iStat, aczkolwiek zegar wysoki 4,5-4,8GHz). Oczywiście podpieram się wyłącznie tym co pokazują te programy i własnym odczuciem, że " jest szybko".
 17. Nie jestem przekonany, ale się nie spieram. Presety compressora są w miarę ustandaryzowane, więc nie ma o czym pisać, zmieniam jedynie bitrate w zależności od długości projektu. Programy do tworzenia DVD są różne, niektóre mają na sztywno ustawiony bitrate do pełnych wartości : 4;6;7;8 Mb, a niewiele z nich - w zasadzie znalazłem jeden, który zresztą kupiłem - ma opcję typu "priority native codec" która pozwala przyjąć materiał z bitrate jaki ma plik wsadowy. W zasadzie cała reszta liczy po swojemu od nowa. Na pewno nie sprawdziłem wszystkiego, ale wymiękłem po 6-7 programach. Natomiast istotnie nie zwróciłem uwagi na dźwięk i tu mam pewność, że nie robię 192 kbit/s lecz 256, a ponieważ tanie programy nie chcą wczytać m2v+ac3, więc dla nich muszę robić mpeg ze zintegrowanym audio i tu może być istotnie problem.
 18. W toast jest aplikacja " My DVD" która ma służyć do masteringu DVD. za cholerę nie mogę ogarnąć jak wyłączyć w niej menu - może już stary jestem . Założenie, że każda płyta DVD mam mieć to ich "klockowate" menu jest słabe. W moim przypadku DVD ma być proste: wkładasz płytę i rozpoczyna się odtwarzanie filmu. Mój workflow wyglada następująco: 1. montaż i koloryzacja filmu w programie FCPX 2. export timeline FCPX dopliku H264 - wersja dla odbiorcy końcowego na pendrive. 3. export tego samego timeline do mpg2 za pomoca Compressor ( wsparcie grafiki przy kodowaniu) 4. pliki mpeg2 z Compressora wrzucam do programu do masteringu DVD ( dotychczas był to DVDStudioPro), który tworzy katalogi VIDEO TS ze strukturą płyty DVD 5. Nagranie na płytę. I teraz chodzi o to, żeby program do masteringu DVD po prostu stworzył z podanego mu gotowego mpeg2 strukturę płyty DVD jak najmniejszym nakładem pracy. Warunkiem bezwzględnym było, żeby nie rekodował raz jeszcze podanego mu mpeg-a, oraz pozwolił dodać chaptery ( rozdziały) i zapisał obraz płyty do ISO lub na dysk w postaci katalogów VIDEO TS. Kupiłem Leavo DVD, bo spełnia dwa z trzech warunków, ale jeśli jest coś co działa lepiej - w sensie szybciej - to chętnie się dowiem. Muszę mieć możliwość wykonania DVD, bo jak klient chce, to ma dostać! A tych programików jest cała masa. Po przetestowaniu kilkunastu, mam wrażenie, że to ten sam silnik, tylko każdy nadaje swojemu produktowi inną nazwę. Mam dosyć testowania triali i postanowiłem zapytać Program, który kupiłem, nie umożliwia niestety dodania chapterów w dowolnym miejscu, ani nawet nie można wskazać że ma tworzyć chaptery np co 5 minut ( niektóre z testowanych apek takie coś mają), a sam ustawia chaptery na końcach dodawanych plików mpeg2. Pomyślałem więc, że jak klient będzie upierdliwy i koniecznie będzie chciał chaptery w ważnych momentach, to będę renderował fragmentami z timeline i wtedy się uda. Ewentualnie dopóki mam jeszcze Asusa Z87, to mogę to zrobić na systemie Sierra i DVDStudioPro.
 19. Zawsze mnie rozwalają takie odpowiedzi... Jak ktoś chce DVD to ma dostać DVD, słyszałeś o rynku klienta? Kamerzyści weselni nie mają nic do porzucania, bo pracują w formatach HD, więc nagrywają w HD lub 4k. Ale nie o tym jest temat. Zresztą można zamknąć, kupiłem sobie to Leawo więc mam jakąś opcję zrobienia DVD.
 20. Tak, wiem... ale cała idea przejścia z Windows na MacOS wzięła się u mnie z chęci porzucenia Adobe na zawsze. Jak na razie udało się i od 5 lat nie mam żadnego softu od nich. A wcześniej pracowałem niemal 20 lat na Premiere. Mam jeszcze opcje robienia DVD prosto z timeline FCPX, ale tam też startuje z menu ( pomimo zaznaczenia jego braku).
 21. Jak w tytule, poszukuję - od dawna i bezskutecznie, aczkolwiek przyznam, że nieobsesyjnie, więc mogło mi coś umknąć - programu do stworzenia DVD. Już porzuciłem nadzieję, że uda mi się zastąpić czymś doskonałe DVDstudioPro Miałem też nadzieję, że format DVD przeminie zanim zmodernizuję platformę, ale niestety ciągle trzeba robić DVD dla mam, cioć i babć. Dotychczas radziłem sobie utrzymując na komputerze Z87 system Sierra - ostatni na którym DVDSPro jeszcze się da odpalić - na osobnym dysku i odpalałem go tylko jak trzeba było takie DVD zrobić. Ale po zmianie platformy na Z390 już się tak nie da ( chyba?) Tak, wiem że jest tego od zatrzęsienia, ale program o który mi chodzi musi spełniać trzy warunki: 1. Nie kodować plików mpeg2 przygotowanych przez Compressor 2. wykonać płytę/obraz BEZ MENU 3. umieć dodać chaptery we wskazanym miejscu, lub np co 5 minut. lub "czytać" chaptery przygotowane przez Compressor. Najbliżej tego jest program Leawo DVD Creator z AppStore, ale niestety nie ma opcji dodawania chapterów. Już prawie go kupiłem, ale jeszcze chciałbym zasięgnąć Waszej opinii. Może jest jakiś soft który mi umknął???
 22. Jeśli FCPX Ci nie eksportuje, to znaczy, że najprawdopodobniej nie odpaliłeś poprawnie iGPU. O iMovie nic nie wiem - nigdy nie używałem.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.