Jump to content

macsurf

Members
 • Content Count

  87
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1
 1. Problem rozwiązany. Przełożyłem kabel do innego portu w monitorze i poszło. Jest to o tyle dziwne, że na Windowsie nie ma problemów z pracą na wcześniejszym porcie. Możliwe, że jakieś problemy z ustawieniami odświeżania.
 2. Odpaliłem VNC na macbooku aby stremował mi obraz z haka na maka i niby wszystko działa to nie jest żaden freeze. Tak jakby nie wysyłał sygnału na dane złącze. Próbowałem na kolejnym złączu i nic zostały jeszcze 2x display port ale nie mam adaptera. Możliwe, że w momencie przejścia w tryb graficzny sygnał przełącza się na inne wyjście.
 3. Nie no to bym zauważył Mam w dalszym ciągu Sierrę 10.12.4. Wcześniej wszystko ładnie chodziło bez żadnych problemów. Karta jest ok bo na Windowsie działa bez problemów.
 4. Dzisiaj napotkał mnie nieoczekiwany problem. Clover odpala system, są wszystkie wpisy tekstowe tak jak wcześniej i w momencie kiedy chce odpalić tryb graficzny mam czarny ekran. Wcześniej oczywiście wszystko działało na web driversach. Teraz mogę odpalić system bez akceleracji wyłączając web drivers. Co może być przyczyną ? Clovera zaktualizowałem ale wtedy w ogóle system się nie odpalał i powróciłem do starszej wersji.( OS: Sierra )
 5. RAM był testowany MemTestem, nawet nowe kości kupiłem aby były takie same jak w dwóch pierwszych slotach, zasilacz także był wymieniany, karta graficzna także. Więc albo płyta główna albo CPU, ewentualnie może coś z kablami transmisyjnymi do dysków ale to już mało prawdopodobne nie mniej jednak można sprawdzić na wszelki wypadek.
 6. Sprawdziłem jeszcze na wszelki wypadek na Linuxie odpalonym poza Cloverem na czysto. Efekt ten sam, więc nie ma wątpliwości, że to kwestia sprzętu.
 7. Najprawdopodobniej kłopot jest z płytą lub prockiem. Bo cała reszta sprawna na 100%
 8. O patchu nie słyszałem ale poszukam info o tym Thanks LAN to Atheros E2200. Jeszcze musiałbym dokładnie RAM przetestować, kości są z różnymi napięciami 2x8 jest 1.5 i 2x8 1.65 jak dobrze pamiętam. Chociaż zostawiłem te nowsze z 1.5V bazowego napięcia i też to samo było, no chyba, że te nowsze też są uwalone to już memtestem bym musiał dokładnie przeskanować.
 9. Mam ten problem w zasadzie od zawsze, po ostatniej aktualizacji z El Capitan na macOS Sierra problem jest nadal. Daję komputer w stan uśpienia i podczas wybudzenia może się zrestartować - jest to losowe. Choć jeśli coś jest podłączone do portów USB to na 99% komputer podczas próby wybudzenia zresetuje się. Płyta główna Z97 Gigabyte Gaming Z3 / i5 4460 / GPU: GTX 960. Na innym GPU efekt był ten sam, również były 2 różne PSU. Windows odpalany z clovera też potrafi się podczas wybudzania zrestartować. Oczywiście kombinowałem z Cloverem z wszelkimi możliwymi ustawieniami ale bez efektu. Możę zablokować głęboki uśpienie ? Z tego co pamiętam na początku miałem tak stany ustawione, że wchodził w usypianie nie pełne - włączone wentylatory nie pamiętam który to już był stany czy zależny od C-State czy z globalnych S2/S3 itp.
 10. Mam to samo. Tyle, że nie instaluje z pena tylko z systemu El Capitan 10.11.6. Instalator kończy pracę robię restart i nie widzi partycji z instalatorem. Wrzuciłem kexty do Other ale to nic nie daje jak nie widać partycji tak nie widać. Oczywiście Clover zaktualizowany.
 11. Znalazłem już Przeszukałem binarkę BOOTX64.efi i trzeba znaleźć ciąg znaków: "Clover revision:"
 12. Czy jest możliwość sprawdzenia wersji Clovera bez resetowania komputera z poziomu systemu ?
 13. Potrzebuje w animacji zrobić pewien jej fragment skokowo bez przejścia. Ale nawet jak jedna klatka kluczowa jest praktyczie nałożona na drugą to widać jednak przejście. Oczywiście można dać cięcie na klip i przesunąć obiekt w inne miejsce i będzie skokowe przejście. Chyba, że można to jakoś zrobić wykorzystując key framing ?
 14. Zrobiłem kilka benchmarków Macbooka Air 11" A1465 MID 2012. Pod koniec benchmark BruceX dla Final Cut Pro X i porównanie tego "malutka" z moich hackintoshem jeśli chodzi o rendering video. https://youtu.be/cwBS8Q7a37I
 15. Krótki tutorial jak szybko i dokładnie utworzyć klatkę schodową w 3D z wykorzystaniem Cinema 4D: https://youtu.be/D4Q8_3-xVUA Dałem dwa sposoby na budowę samych schodów choć oczywiście samych sposobów jest więcej ale wydaje się, że ta dwa są i łatwe i dość optymalne.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.