Skocz do zawartości

opalizoid

Members
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez opalizoid

  1. Po co sobie utrudniać? Clover wymaga więcej zabawy niż Enoch, tak samo przygotowanie płytki z palca, mnie się nie udało wydobyć kernela ponieważ zwracał błąc typu "Magic number don't match" z Essentials.pkg. Clover wyświetla przy dobrym SMBiosie tylko czarny ekran lub brak zgodności sprzętu z systemem, nie wczytuje kextów, za dużo komplikacji. Clover Configurator jest dobry do załadowania partycji EFI z pendrive do dobrania brakujących kextów do instalki, resztę załatwia Chameleon Wizard. Jeszcze się uczę tego systemu, instalowałem go dopiero drugi raz.
  2. Mam już Hackintosha w wersji 10.12 Sierra na Dellu Latitude E6400, pendrive przygotowałem za pomocą Pandora's Box III, zainstalowałem też Enocha za pomocą tego narzędzia. Plik dsdt.aml ten sam co El Capitan, kexty nowe, grafika chodzi na starym z Yosemite. Reszta dokładnie tak samo jak http://hamac.pl/topic/11957-instalacja-os-x-1011-el-capitan-krok-po-kroku/?p=123076 . Hackintosh Vietnam Tool ma wirusa i nie polecam. Na moim sprzęcie wymagana jest flaga -f . Trochę za mało jak na dział z poradnikami, jednak przeniosę do ogólnego. MKjanek32
  3. Clover nie odpalał na moim sprzęcie na tej samej konfiguracji co Enoch. Wyrzucał błąd braku kompatybilności sprzętu z systemem przed bootowaniem. Mam klawiaturę z polskimi znakami pod klawiszem logo windowsa.
  4. U mnie El Capitan rusza na configach i kextach, a Sierra wywala błędy ACPI podczas bootowania instalatora na tym samym configu. Na ten moment najbardziej przystępną wersją jest El Capitan dla początkujących, mam wrażenie że łatki na kernel Sierry jeszcze nie są wgrywane przez Chameleona/Enocha podczas bootowanie i stąd błędy, za szybko okienko miga.
  5. W pierwszej kolejności należy utworzyć pendrive za pomocą MacPwn, instalka musi być w folderze Aplikacje. Później należy zaktualizować bootloader Enoch za pomocą oficjalnego narzędzia, polecam zaznaczyć wszystkie łatki kernela dla procesorów Intel. Tutaj dogrywamy plik DSDT dla naszego komputera, dobieramy SMBios i kexty (etap dobrania kextów jest bardzo czasochłonny) i ewentualnie EDID dla monitora jakby wszystko poszło a nie było obrazu lub obraz migał i oczywiście ustawia się flagi jądra systemu (jak kexty są dobrze dobrane to powinien odpalić bez "-x -f -v"). W czasie instalacji wybiera się klawiaturę "Polski pro" i konfiguracja dysków jest w menu (to nic że w oknie instalatora nie wyświetli dysku przed formatowaniem narzędziem Disk Util), jeżeli zbootuje (z pendrive) po instalacji to należy konfigurować bez obsługi sieci (jak nie znajdzie kextów to się będzie resetował) chyba że domyślnie obsługuje daną kartę sieciową lub wcześniej zostały dograne kexty do obsługi sieci. Konfiguracja usług sieciowych ponownie jest możliwa po pierwszej aktualizacji zabezpieczeń systemu. Następnie należy zainstalować Hackintosh Vietnam Tool i skonfigurować system, zainstalować też bootloader i później nadpisać bootloader za pomocą instalatora Enocha (nowej wersji). Konfiguracja bootsectora: W katalogu /usr/standalone/i386 na pendrive są pliki bootsectora należy użyć następujących pleceń: # sudo diskutil list Znaleźć dysk na którym jest zainstalowany Hackintosh i następnie: # sudo fdisk -f /Volumes/[twój pendrive]/usr/standalone/i386/boot0 -u /dev/rdisk0 Zamiast rdisk0 twój dysk na którym jest Hack, literka r jest obowiązkowa chociaż diskutil list nie wyświetla jej. Teraz # dd if=/Volumes/[twój pendrive]/usr/standalone/i386/boot1h of=/dev/rdisk0s2 s2 to jest numer partycji na której jest Hack. Na koniec: # cp/Volumes/[twój pendrive]/usr/standalone/i386/boot / Jak wszystko jest OK to pendrive nie będzie już potrzebny do bootowania systemu, ale proponuję go nie formatować do momentu zainstalowania wszystkich kextów, w razie czego bootwać z pendrive i nanieść poprawki. Teraz dźwięk, proponuję zainstalować VoodooHDA, jest gotowe w paczce i nie ma problemów (ale zadziała dopiero po usunięciu flagi trybu awaryjnego z jądra).
  6. Poczekam na kexty i Enocha (w pełni przystosowanego) do Sierra i dopiero wtedy odpalam na moim laptopie nowy system Apple już na DSDT wygenerowanym dokładnie pod mój komputer. Bardzo fajny jest OS X (macOS) wszystko jest pod ręką i używa się go bezstresowo w przeciwieństwie do Linuksa który jest niewygodny w codziennej pracy, Windows to zło konieczne.
  7. Spróbuj kexta: lspcidrv.kext i pod Windowsem (nie pod VMWare Player) wygenerować sobie pliki ACPI ( https://acpica.org/downloads/binary-tools ), później za pomocą Chameleon Wizard skompilować sobie DSDT, to nic że masz Clovera ten plik jest uniwersalny.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.