Jump to content

javazlaz

Members
 • Content Count

  1628
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  36

javazlaz last won the day on July 4

javazlaz had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location:
  Częstochowa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Masz ustawiony zły SMBIOS, do Twojej płyty powinien być iMac17,1 a nie 14,2.
 2. 2. Przejrzyj wątki na forum dot. iMessage, w moim przypadku należało znaleźć serial niebędący w bazie Apple, ale jednocześnie poprawnie identyfikujący mój SMBIOS 4. Dla pewności możesz jeszcze ustawić w DefaultVolume nazwę Twojego dysku z macOSem 5. Spróbuj darkwake=0
 3. Mogę Ci powiedzieć, że na hacku (z zainstalowanym Mojave oczywiście) używałem HD 7770 od Gigabyte zanim kupiłem RX 560. Może tutaj Lilu + WEG robią robotę?
 4. Dodaj do bootargsów -v to dowiesz się na czym się zawiesza.
 5. Jeśli to zablokowane MSR, ustaw w Cloverze KernelPm na True i powinno pomóc.
 6. Dodatkowo podstawia się z tego co zauważyłem identyfikację iMac14,2. Nie wiemy jak długo Apple będzie utrzymywać Haswella przy życiu.
 7. Jeśli nie potrzebujesz boot screena to pakuj do MP śmiało HD 7770
 8. Masz WhateverGreen? Sprawdź czy jest nowsza wersja Lilu + WEG i spróbuj z nią wystartować.
 9. Zmień driver AptioFix na inny, powinno pomóc. Ewentualnie w boot args ustaw slide=0
 10. Używasz jakiejś dystrybucji? Korzystaj z Clovera, w przypadku dystrybucji nie wiesz co tam jest namieszane. Można usunąć kexty dot. iGPU lub zablokować w Cloverze ich wczytywanie, wtedy instalacja przejdzie bez akceleracji, ale przejdzie Po zainstalowaniu możesz sprawdzać który patch zadziała. Jeśli masz matrycę o wyższej rozdzielczości to możesz mieć połączenie eDP a nie LVDS, to również może utrudnić odpalenie akceleracji grafiki.
 11. Kiedyś udało mi się uruchomić Yosemite na X201i, niestety jednak nie zachowałem configu. Problemem jest tutaj iGPU Arrandale. Jeśli to Twój pierwszy hackintosh, nie warto, bo się zrazisz. Są prostsze sprzęty do uruchomienia.
 12. Sprawdź sobie to http://cvad-mac.narod.ru/index/bootdiskutility_exe/0-5 Pozwala zrobić pendrive recovery z poziomu Windowsa.
 13. Cześć Mój i3 służy dzielnie od pięciu lat, jednak przydałoby się coś mocniejszego. Dopłacać do i7-4790k czy dać sobie spokój i kupić taniej i7-4770k? Nie chcę zmieniać platformy, sam procesor, żeby wystarczył na kolejne kilka lat. Z czasem będzie podkręcany, może nawet zrobię delid. Nie robię wideo/audio. Programowanie, internet, a od czasu do czasu jakaś gierka.
 14. Tutaj znajdziesz info jaka wersja macOS podejdzie do Twojego "miniaka" https://everymac.com/systems/apple/mac_mini/specs/mac-mini-core-2-duo-2.4-mid-2010-specs.html
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.