Jump to content

javazlaz

Members
 • Content Count

  1682
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  37

javazlaz last won the day on August 16 2019

javazlaz had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location:
  Częstochowa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Będę monitorował premierę Maków z AS.
 2. Cześć Czy opłaca się brać tegorocznego Maka mini w przededniu pojawienia się Maków z Apple Sillicon? Ma to być sprzęcik na kilka lat, wystarczy mi podstawowy model, z czasem dorzucę tylko RAMu. Potrzebuję jak najmniejszgo desktopa z Thunderboltem. Ostatni prawdziwy Mac jakiego używałem to był 17-calowy PB G4 Hi-Res i po wielu latach z hackami powróciłbym chętnie do Maczków. Pomijając kwestię macOS, ciekawie wygląda też nowy NUC z procesorami Core i 10. generacji. Czy testował ktoś z Was może ten adapter https://www.club-3d.com/en/detail/2471/usb_type_c_to_dvi_d_dual_link_active_adapt
 3. Wszystko działa na macOS od strzału, wykrywane jako oryginalne Apple, bierz śmiało. Jeśli zasięg Bluetooth nie wystarcza, trzeba wkręcić dłuższą antenę i już. Pad od Xbox One S oraz słuchawki Marshall Major II działają w porządku. Pod Windows albo sterowniki od Fenvi albo Wi-Fi od TP-Link Archer T6E + BT z Bootcampa.
 4. Nv_disable wyłącza jedynie wczytywanie driverów NVidii a nie kartę, więc nie będzie akceleracji po prostu.
 5. Na pewno nie ma sensu się pchać już w 3 generację Core i. Na 4 masz już natywne USB 3.0. Najlepiej iść w chipsety Z87/Z97.
 6. Przewiń trochę Downloads: Downloads are available on Bitbucket: https://bitbucket.org/RehabMan/os-x-voodoo-ps2-controller/downloads/
 7. Jeśli chcesz dopłacać do C7 to już lepiej zainwestować w Mikrotika hAP ac2. Mam ja i kilku znajomych, stabilny jak skała.
 8. W drugim komputerze mam płytę z Lenovo M83/M93, chętnie sprawdzę jeśli udałoby się Wam znaleźć sposób na naprawę sleepu w tych maszynkach. Jedyne w sumie co zostało w nim do zrobienia.
 9. Ja mam te docki TB3 w pracy, ale czuć spore obciążenie sprzętu względem starych docków Lenovo ze złączem dokującym.
 10. https://allegro.pl/kategoria/akcesoria-laptop-pc-stacje-dokujace-77781?string=Lenovo 40AC&bmatch=engag-nosh-cl-dict43-ele-1-5-1210 A to?
 11. Hmm... tutaj piszą, że adapter Apple TB2 > TB3 zadziała też w drugą stronę https://egpu.io/forums/mac-setup/warning-no-support-for-high-sierra-with-tb2tb3-adapter/
 12. Jeśli będziesz grał czy oglądał filmy to pewnie tak, wtedy też warto dopłacić do matrycy z szybszym odświeżaniem, ale do pracy z tekstem moim zdaniem nie warto. Wbrew pozorom 32" nie jest taki duży. Pierwszy miesiąc to walka z przyzwyczajeniem. Chodzi o to, żeby ruszać samymi oczami przy przemieszczaniu wzroku z jednej połówki ekranu na drugą, na początku bezwiednie rusza się całą głową, co wygląda z zewnętrz komicznie. Potem zacząłem zadawać sobie pytanie - jak mogłem używać wcześniej tak małych monitorów (22").
 13. Również zastanawiałem się nad 4K i 32", ale zrezygnowałem na rzecz 2K i 32", co jak dla mnie jest wyborem optymalnym. Daje to wielkość plamki na niemal identycznym poziomie co FHD i 24", na czym pracuje mi się idealnie. W pracy mam 2x 21.5" FHD i wszystko jest lekko za małe, natomiast u kolegi przy 24" już wielkość jest idealna. Nie muszę skupiać specjalnie wzroku, mogę siedzieć troszkę dalej. Przy pracy z tekstem takie coś jest chyba najlepszym kompromisem, bo masz większy obszar roboczy, ale jednocześnie nie męczysz oczu tak dużą szczegółowością. W moim przypadku czasem muszę używać go z fir
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.