Jump to content

javazlaz

Members
 • Content Count

  1628
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  36

Everything posted by javazlaz

 1. Masz ustawiony zły SMBIOS, do Twojej płyty powinien być iMac17,1 a nie 14,2.
 2. 2. Przejrzyj wątki na forum dot. iMessage, w moim przypadku należało znaleźć serial niebędący w bazie Apple, ale jednocześnie poprawnie identyfikujący mój SMBIOS 4. Dla pewności możesz jeszcze ustawić w DefaultVolume nazwę Twojego dysku z macOSem 5. Spróbuj darkwake=0
 3. Mogę Ci powiedzieć, że na hacku (z zainstalowanym Mojave oczywiście) używałem HD 7770 od Gigabyte zanim kupiłem RX 560. Może tutaj Lilu + WEG robią robotę?
 4. Dodaj do bootargsów -v to dowiesz się na czym się zawiesza.
 5. Jeśli to zablokowane MSR, ustaw w Cloverze KernelPm na True i powinno pomóc.
 6. Dodatkowo podstawia się z tego co zauważyłem identyfikację iMac14,2. Nie wiemy jak długo Apple będzie utrzymywać Haswella przy życiu.
 7. Jeśli nie potrzebujesz boot screena to pakuj do MP śmiało HD 7770
 8. Masz WhateverGreen? Sprawdź czy jest nowsza wersja Lilu + WEG i spróbuj z nią wystartować.
 9. Zmień driver AptioFix na inny, powinno pomóc. Ewentualnie w boot args ustaw slide=0
 10. Używasz jakiejś dystrybucji? Korzystaj z Clovera, w przypadku dystrybucji nie wiesz co tam jest namieszane. Można usunąć kexty dot. iGPU lub zablokować w Cloverze ich wczytywanie, wtedy instalacja przejdzie bez akceleracji, ale przejdzie Po zainstalowaniu możesz sprawdzać który patch zadziała. Jeśli masz matrycę o wyższej rozdzielczości to możesz mieć połączenie eDP a nie LVDS, to również może utrudnić odpalenie akceleracji grafiki.
 11. Kiedyś udało mi się uruchomić Yosemite na X201i, niestety jednak nie zachowałem configu. Problemem jest tutaj iGPU Arrandale. Jeśli to Twój pierwszy hackintosh, nie warto, bo się zrazisz. Są prostsze sprzęty do uruchomienia.
 12. Sprawdź sobie to http://cvad-mac.narod.ru/index/bootdiskutility_exe/0-5 Pozwala zrobić pendrive recovery z poziomu Windowsa.
 13. Cześć Mój i3 służy dzielnie od pięciu lat, jednak przydałoby się coś mocniejszego. Dopłacać do i7-4790k czy dać sobie spokój i kupić taniej i7-4770k? Nie chcę zmieniać platformy, sam procesor, żeby wystarczył na kolejne kilka lat. Z czasem będzie podkręcany, może nawet zrobię delid. Nie robię wideo/audio. Programowanie, internet, a od czasu do czasu jakaś gierka.
 14. Tutaj znajdziesz info jaka wersja macOS podejdzie do Twojego "miniaka" https://everymac.com/systems/apple/mac_mini/specs/mac-mini-core-2-duo-2.4-mid-2010-specs.html
 15. Bo działa na wbudowanych w macOS sterownikach. Apple sprzedawało iMaki z Haswellem również w wersji z GeForcem, więc Kepler ma jeszcze wsparcie natywne. Od Maxwella w górę już wymagane są webdrivery.
 16. 1. Trzeba czekać... Wątpię, żeby NVidia odpuściła temat. 2. Spróbuj tym http://cvad-mac.narod.ru/index/bootdiskutility_exe/0-5 i zamiast pobierać jakieś kombinowane obrazy zainstaluj czysty system bezpośrednio z recovery.
 17. To też może pomóc troszkę Ze swojej strony polecam Mikrotika hAP ac2. Prosty w konfiguracji, stabilny, delikatnie świecące diody, nie przeszkadzają w zaśnięciu, gigowy switch, Wi-Fi AC, radyjko 2.4 + 5GHz.
 18. Ustaw w routerze na sztywno 5GHz, powinno pomóc, miałem to samo. Wi-Fi 2.4GHz interferuje z Bluetoothem.
 19. Powiem Ci tak - robiłem lapka dziewczyny, jakiś Asus na Ivy Bridge z Optimusem. Kilkoma standardowymi patchami DSDT z maciasl załatwiłem w zasadzie wszystko. Dźwięk działa, kamera też, zmiana jasności ekranu suwakiem też, sleep/wake również ok, speedstep działa, GeForce wyłączony, wyjście HDMI działa, nawet jako extend dla wbudowanego ekranu. Podstawa configu to był UniBootX. I to w zasadzie tyle. Po niecałych trzech godzinach miałem działający system licząc w to czas potrzebny na zrobienie penka z instalką. Racja można by kilka rzeczy dopracować, jak np. wyświetlanie statusu baterii, ale i tak w 90% sprzęcik robi za stacjonarkę, więc nie ma takiej potrzeby. A jeśli chodzi o DSDT to te tematy sprzed 5-6 lat spokojnie wystarczają do zrobienia najważniejszych poprawek. Reszta na chłopski rozum - jeśli nie wyrzuca błędów przy kompilacji to znaczy, że zrobione dobrze i można dalej testować.
 20. Skoro masz system, który odpala, przygotuj sobie porządnie instalkę oraz pendrive z Cloverem, np. https://hamac.pl/topic/11716-unibootx-clover-oficjalny-uniwersalny-bootloader-hamacpl/ i zacznij od początku. W przypadku Multishitu nigdy nie wiadomo co wrzuca Ci do systemu.
 21. Jaki tutorial? Instalowane z bootloaderem Clover? Jaki sprzęt w ogóle?
 22. Cześć Zakupiłem adapter, takie coś: W trybie PCI-E 2.0 x2: PCI-E 2.0 x4: PCI-E 3.0 x4: Każde ustawienie inne niż pierwsze ubija mi Wi-Fi (żonglowałem kartami po wszystkich slotach), więc zostaję przy 2.0 x2. Co ciekawe adapter daje mi prędkość odczytu o ponad 200MB/s wyższą niż gdy SSD jest wpięty w gniazdo M.2.
 23. U Rehabmana są gotowe patche: https://github.com/RehabMan/Laptop-DSDT-Patch/blob/master/graphics/graphics_REG-disable.txt
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.