Jump to content

javazlaz

Members
 • Content Count

  1679
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  37

Everything posted by javazlaz

 1. Nv_disable wyłącza jedynie wczytywanie driverów NVidii a nie kartę, więc nie będzie akceleracji po prostu.
 2. Na pewno nie ma sensu się pchać już w 3 generację Core i. Na 4 masz już natywne USB 3.0. Najlepiej iść w chipsety Z87/Z97.
 3. Przewiń trochę Downloads: Downloads are available on Bitbucket: https://bitbucket.org/RehabMan/os-x-voodoo-ps2-controller/downloads/
 4. Jeśli chcesz dopłacać do C7 to już lepiej zainwestować w Mikrotika hAP ac2. Mam ja i kilku znajomych, stabilny jak skała.
 5. W drugim komputerze mam płytę z Lenovo M83/M93, chętnie sprawdzę jeśli udałoby się Wam znaleźć sposób na naprawę sleepu w tych maszynkach. Jedyne w sumie co zostało w nim do zrobienia.
 6. Ja mam te docki TB3 w pracy, ale czuć spore obciążenie sprzętu względem starych docków Lenovo ze złączem dokującym.
 7. https://allegro.pl/kategoria/akcesoria-laptop-pc-stacje-dokujace-77781?string=Lenovo 40AC&bmatch=engag-nosh-cl-dict43-ele-1-5-1210 A to?
 8. Hmm... tutaj piszą, że adapter Apple TB2 > TB3 zadziała też w drugą stronę https://egpu.io/forums/mac-setup/warning-no-support-for-high-sierra-with-tb2tb3-adapter/
 9. Jeśli będziesz grał czy oglądał filmy to pewnie tak, wtedy też warto dopłacić do matrycy z szybszym odświeżaniem, ale do pracy z tekstem moim zdaniem nie warto. Wbrew pozorom 32" nie jest taki duży. Pierwszy miesiąc to walka z przyzwyczajeniem. Chodzi o to, żeby ruszać samymi oczami przy przemieszczaniu wzroku z jednej połówki ekranu na drugą, na początku bezwiednie rusza się całą głową, co wygląda z zewnętrz komicznie. Potem zacząłem zadawać sobie pytanie - jak mogłem używać wcześniej tak małych monitorów (22").
 10. Również zastanawiałem się nad 4K i 32", ale zrezygnowałem na rzecz 2K i 32", co jak dla mnie jest wyborem optymalnym. Daje to wielkość plamki na niemal identycznym poziomie co FHD i 24", na czym pracuje mi się idealnie. W pracy mam 2x 21.5" FHD i wszystko jest lekko za małe, natomiast u kolegi przy 24" już wielkość jest idealna. Nie muszę skupiać specjalnie wzroku, mogę siedzieć troszkę dalej. Przy pracy z tekstem takie coś jest chyba najlepszym kompromisem, bo masz większy obszar roboczy, ale jednocześnie nie męczysz oczu tak dużą szczegółowością. W moim przypadku czasem muszę używać go z firmowym laptopem z Windows 10, gdzie skalowanie elementów UI stoi na tragicznym poziomie, więc przy takich parametrach ekranu jak mój, da się jeszcze pracować. Polecam tę stronkę https://www.sven.de/dpi/ Poużywaj gdzieś w sklepie, firmie, u znajomych nawet mniejszego monitora, sprawdź jaka rodzielczość przy ilu calach Ci odpowiada, dobierz sobie kalkulatorem coś podobnego i takiego monitora szukaj. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony (mój monitor w stopce - IPS i pełna regulacja pochylenie/wysokość/obrót).
 11. Link pierwszy z brzegu, chciałem zamarkować autorowi, że istnieje coś takiego.
 12. https://www.dipol.com.pl/konwerter_hdmi_na_jedna_skretke_kat_6_60m_z_ir_signal_H3612.htm Coś tego rodzaju możesz zastosować. Mieliśmy u nas w firmie tak podłączone TV (niektóre po HDMI, inne po D-Sub) i sprawdzało się nieźle.
 13. Asus Z97-C też w porządku, ale ostatni BIOS z natywnym NVRAMem to taki jak w mojej stopce.
 14. https://www.morele.net/dysk-ssd-corsair-mp510-480gb-pcie-x4-nvme-cssd-f480gbmp510-5616538/
 15. Masz coś takiego w BIOSie jak Native PCI-E Power Management? Jeśli tak to włącz.
 16. Po Corsairze tego bym się nie spodziewał... Widziałem takie akcje, ale w zasilaczach "Take Me".
 17. Fajna alternatywa dla SSD Samsunga: https://www.x-kom.pl/p/465067-dysk-ssd-corsair-480gb-m2-pcie-nvme-force-series-mp510.html Wi-Fi Fenvi sprawdza się dobrze, gdybyś miał problem z zasięgiem lub przerywaniem BT, wkręć dłuższą antenkę. Karta jest wykrywana jako Apple, więc pod Windowsem musisz zainstalować sterowniki z BootCampa.
 18. Zależy jakie masz złącze. Jeśli to zwykłe mPCI-E to wystarczy nawet DW1510/DW1520 (Wi-Fi N).
 19. Na moim sprzęcie działała elegancko 7770 1GB GHz Edition a teraz RX 560 4GB. Obie karty od Gigabyte. W przypadku 7770 dopisałem radpg=15, przy RX 560 kompletnie nic, sam WEG.
 20. Dokładnie, wpisujesz tam radpg=15 https://github.com/acidanthera/WhateverGreen
 21. Jak dla mnie uszkodzona klawiatura. Na innym systemie jest ok? Na Linuksie na przykład. Masz inną klawiaturę, aby się upewnić?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.