Skocz do zawartości

qura12

Members
  • Postów

    18
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez qura12

  1. Sprawa wygląda tak: postawiłem najpierw Windowsa na SSD, potem odłączyłem dysk SSD i postawiłem na HDD OS X i Clovera. Po ponownym podłączeniu SSD Clover nie bootuje Windowsa. Clover jest w trybie UEFI, płyty z Windowsem nie widzi jako UEFI ( tylko Legacy) ale o dziwo mogę z niej bootować w UEFI bezpośrednio z boot menu ASRocka. Gdzie zrobiłem błąd i jak go naprawić? EDIT: Problem rozwiązany, Windows nie był zainstalowany w trybie UEFI
  2. Zestaw nie jest dla mnie i ma być normalna karta - po co? Nie wiem Ok, z tym UEFI już rozumiem o co chodzi no ale pewne doświadczenie z Chameleonem już mam więc Clover pewnie dużo się nie różni więc dam sobie radę nawet jeśli karta nie będzie miała UEFI A co z procesorem? Lepiej wziąć słabszy, a "pewniejszy" i5-4440?
  3. Jeśli jest lub nie jest jaki to ma wpływ? Priorytetem jest bezproblemowość i najprostsze rozwiązania I jeszcze kwestia procesora, co powiesz na ten http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4590-3-3ghz-lga1150-oem-cm8064601560615-640863/ zamiast tego zrefreshowanego? http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4440-6m-cache-do-3-30-ghz-box-bx80646i54440-603033/ albo jeszcze ten wchodzi w grę bo ten 4590 to OEM z tego co widzę więc bez wiatraka.
  4. To tak dla pewności, http://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-650-synergy-edition-zt-61012-10m-608094/ ta karta będzie ok?
  5. Znajomemu bardzo spodobał się OS X i postanowił kupić odpowiedni sprzęt, a ja miałbym mu zainstalować system. Jednak zastanawia mnie czy przy tej kwocie jest sens pchania się w hackintoshe czy lepiej kupić po prostu Maca Mini? Jego wymagania to: - bezproblemowość (możliwość zainstalowania w taki sposób aby po aktualizacjach wstawał jak prawdziwy Mac) - dysk SSD 128 GB (pod OS X) - normalna karta graficzna (w tej cenie będzie coś znacznie lepszego niż zintegrowana HD4000?) - Dualboot z Win 8.1 (który będzie na HDD, dysk już jest kupiony więc nie liczony w budżecie) Ostatniego hackintosha jakiego stawiałem to swój własny na ML jeszcze bez Clovera i do tej pory go nie aktualizowałem więc trochę jestem w tyle jeśli chodzi o nowości. Da się wszystko poskładać tak żeby po wyjściu Yosemite można było go zainstalować bezpośrednio z MAS? Po przeglądnięciu kilku tematów i cen w sklepach zrobiłem taką konfigurację: CPU : Intel Core i5 4460 3,20 GHz MOBO: Asrock Z87 Pro4 RAM: Goodram DDR3 2x4GB 1333MHz CL9 GPU: Radeon R7 250 / Nvidia GTX740 (tu nie wiem, która lepiej się sprawdzi i jakiej firmy konkretnie) SSD: ADATA SP900 (a może coś innego?) Doliczając obudowę i jakiś porządny zasilacz mieszczę się w budżecie na styk no ale czy to ma sens? Maca Mini można kupić za 2300zł + SSD z zestawem do montażu ~400zł. Lepiej dołożyć do Maca Mini czy bawić się z hackintoshem biorąc pod uwagę, że komputer ma być "bezobsługowy"? Nie napisałem najważniejszego, zastosowanie to głównie przeglądanie internetu, mail, czynności biurowe, podgląd monitoringu (na OS X jest odpowiedni program).
  6. Sprawdź i daj znać... ale jak dla mnie to nie ma prawa być... jak wyobrażasz sobie wymianę dany pomiędzy finalnymi wydaniami 10.7/10.8/10.9. Konto jak najbardziej będzie funkcjonalne na wcześniejszych systemach ale nie da się wgrać kopii z iOS7 do 6.x.x. Szczerze mówiąc na chwilę obecną nie bawiłbym się w instalowanie 10.9 jeżeli ktoś chce go normalnie używać, miałem kilka godzin na moim MBP i pomimo, że był instalowany na osobnej partycji na czysto to działa nieporównywalnie gorzej niż ML. Szkoda zachodu żeby męczyć się z nim na hamakach
  7. Miałem pięknie działającego Liona 10.7.4, jedynym problemem był dźwięk (ALC888b), który na VoodooHDA był cichy nawet z prefPanelem, a inne kexty nie działały wcale. Poczytałem trochę i znalazłem modyfikację DSDT, dzięki której dźwięk powinien działać poprawnie na zmodyfikowanym AppleHDA.kext. No i przekombinowałem, sam nie wiem co dokładnie zrobiłem ale obecnie dostaję kernel panic z jakimś błędem od AHCI ale to nie ważne, mogę użyć flagi DSDT=no i system wstanie ale problem w tym, że nie działa wtedy usb więc nie mogę nawet zalogować się na swoje konto. System stawiany był przy pomocy Kakewalk'a jednak mimo ponownej instalacji system nie wstaje. Co mogę w takiej sytuacji zrobić poza zaczęciem od początku? Mam na drugim dysku Win7 z MacDrive więc mogę wrzucić poprawiony plik DSDT ale szczerze mówiąc nie potrafię go sam zrobić i nie wiem czy takie wrzucenie do folderu Extra wystarczy.
  8. Mam 3 dyski, SATA z Win7 i 2x ATA z OS X i WinXP. OS X i Win7 startują bez problemu natomiast WinXP zacina się na migającym myślniku. Czytałem o ustawieniu XP jako ostatniej partycji, ale chyba to nie ma znaczenia jak mam każdy system na osobnym dysku. Chodzi więc o to naprawianie bootloadera WinXP? Pytam bo nie chcę zrobić czegoś czego mogę potem żałować. Po ustawieniu dysku z XP jako pierwszego system startuje normalnie. Moja konfiguracja to: Procesor: i5 750 2,66gHz LGA1156 Płyta główna:GA-H55m-S2H Chipset: Intel H55 Express Chipset Kontroler I/O: ITE IT8720 LAN: RTL8111D chip (10/100/1000 Mbit) Audio: Realtek ALC888B Grafika:Sapphire HD4890 2gb ram RAM: GOODRAM 2x2gb 1333mHz Dyski: 1x SATA (Win7), 1x ATA (OS X), 1x ATA (WinXp) Klawiatura i mysz na USB + ew. klawiatura na PS2 Jeśli coś z tego co napisałem jest niejasne to przepraszam i proszę mnie opierdzielić i pytać [ Dodano: 2011-07-22, 17:23 ] Zrobiłem fixboot i fixmbr WinXP i żałuję -.- Teraz nie startuje ani Chameleon, ani Win7... [ Dodano: 2011-07-22, 21:59 ] Problem częściowo rozwiązany za pomocą tego poradnika. Niestety po restarcie i próbie ponownego uruchomienia WinXP dostaję komunikat 'Can't find mach_kernel'. Muszę na nowo ustawiać aktywną partycję w terminalu -> restart -> WinXP działa -> kolejny restart -> już nie działa i wracamy do początku. Wie ktoś co tu jest nie tak?
  9. rzooff, jesteś pewien, że na tej płycie głównej da się odpalić Retaila? Mam dokładnie taką samą i zaniechałem pomysł stawiania OSX właśnie ze względu na mobo... Jeśli uważasz, że się da to przy okazji jak ma się do OSX Sapphire Radeon 4890 2GB Vapor-X?
  10. Wszystkim bardzo dziękuję za odpowiedzi, jednak ciągle zastanawiam się pomiędzy komputerem stacjonarnym a laptopem, w tym drugim przypadku brałbym raczej Macbook'a tylko, że wtedy stosunek cena/wydajność drastycznie spada...
  11. No właśnie jeśli chodzi o Magic Mouse to chciałbym, żeby działało wszystko. W takim razie jak 5770 to jakiej firmy żeby nie było problemu z wyjściami?
  12. Planuję zakup komputera pod SL Retail, przeczytałem tutaj już sporo tematów i tak na szybko postanowiłem coś poskładać: Procesor Intel Core i3-540 3,06 GHz 4MB cache s. 1156 Box Płyta główna *Gigabyte GA-P55-UD3 P55 s.1156 Pamięć RAM GoodRam 2x2GB DDR3-1333 Dual Chanel CL9 Karta graficzna Gainward GTX460 768MB 192bit PCI-E DDR5 Dysk Twardy Samsung 500GB 16MB HD502HI sATA-2 Czy na taki sprzęcie w miarę bezproblemowo będę mógł zainstalować OSX? Mam wątpliwości co do karty graficznej, jeśli ta okazałaby się nieodpowiednia jaką o podobnej wydajności byście proponowali? Czytałem, że są problemy z niektórymi kartami dźwiękowymi na płytach głównych jednak mnie to zbytnio nie interesuje, mam zewnętrzną kartę muzyczną zgodną z OSX. Chcę także dokupić Magic Mouse i klawiaturę bezprzewodową od Apple, czy moduł Bluetooth do komputera musi być jakiś konkretny żeby mysz i klawiatura działały?
  13. Wiem, że to może naiwne z mojej strony ale właśnie ściągam update do 10.6.5... Zobaczymy czy ruszy na VMware O dziwo działa elegancko, można instalować
  14. Dzisiaj gdy próbowałem odpalić wirtualną maszynę z OSX'em wyskoczył mi błąd: 'The VMware Authorization Service is not running.' Co może być tego powodem i jak to naprawić? Dodam, że nic nie grzebałem, nic nie kombinowałem, wszystko jest tak jak było. edit: Wystarczyło otworzyć jako administrator...
  15. Może to wina zintegrowanej karty graficznej, która w jakiś sposób koliduje z normalną? Dobrze by było gdyby wypowiedział się ktoś bardziej obeznany bo nawet jeśli to to co mówię to nie wiem jak to rozwiązać.
  16. Czy jeśli zrobię wszystko wg. tego poradnika ale na drugim (fizycznym) dysku będę miał W7 to czy przy uruchomieniu komputera będzie możliwość wyboru pomiędzy SL, a W7? Jeśli nie to z jakiego poradnika musiałbym skorzystać? Sprawa wygląda tak, że Windowsa ani partycji z danymi nie chcę wcale ruszać, a pod OSX będzie osobny dysk.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.