Jump to content

sz444sz

Members
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

 1. Witam, Obecnie działam na Lenovo m58p E8400, 8GB DDR3, HD5450, SSD256. 2-3 lata bezproblemowej pracy na 10.10 później 12.12.6 Obecna maszyna jak najbardziej dobrze sobie radzi, na co dzień korzystam z zestawu softu webmasterskiego (vs code, ps, browser), więc nie mam jakiś dużych wymagań sprzętowych, a z ssd chodzi jak burza, ale czasem drażni mnie akustyka jak cpu wjedzie chwilowo na 100% przez przeglądarkę, co ciekawe tylko przeglądarka go tak dojeżdża. Drugie ograniczenie to max 8GB dla płyty w tym lenovo, choć nie wykorzystuję więcej to mam ochotę zrobić ram disk na tempy. Obecnie mam wolne 3 płyty: Asus P8H67-M Gigabyte GA-H61MA-D3V Lenovo m92p oraz CPU i3 3320 oraz i5 2400 Którą płytę byście polecili z własnego doświadczenia? Docelowo początkowo może pozostać 12.12.6, ponieważ na razie nie mam czasu szukać nowego gpu, więc zostanie hd5450 ewentualnie hd2000 na i5 lub gt710, dodatkowo jeszcze zmiana systemu partycji... Później jak będę miał więcej czasu mogę pozastanawiać się nad nowszym system + gpu o niskim poborze W bo potrzebne mi jest jedynie do wyświetlania pulpitu. Pozdr.
 2. Szukałem, ale nie w tym miejscu co potrzeba
 3. Już wstępnie mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z NetBeans, ale parę dni na pewno zajmie mi dokładne poznanie jego funkcjonalności, w zasadzie jest podobny do Aptany tylko bardziej rozbudowany, synchronizacja local-ftp zamiast wyłącznie remote, oprócz listy metod z klasy NetBeans najwyraźniej przeskanowywuje zawartość wszystkich plików i można przejść do metod w innych klasach/plikach poprze przytrzymanie ctrl i integracja m in z task runnerami, dobry kombajn Jedyne co to nie znalazłem jak zwiększyć odstępy pomiędzy liniami, bo jeśli coś się pojawia to do wersji windows, ewentualnie ubuntu. https://www.thutat.com/web/en/programming-and-tech-stuff/web-programming/how-to-increase-line-height-line-spacing-in-netbeans-8/
 4. Przetestujemy. Co do wyglądu, nie chodzi tutaj o kolor tła, ale tragiczne formatowanie fontów + brak możliwości edycji odstępów pomiędzy liniami przez co bloki są dla mnie nieczytelne, nawet na forach parę osób o to pytało i wyszło na to, że na razie nie przewidujemy...
 5. Witam, Czy możecie polecić jakiś soft do automatycznej synchornizacji folderu lokalnego ze wskazanym folderem na ftp? Chodzi mi o to, aby po SAVE lokalnie móc jednocześnie oglądać zmiany w przeglądarce. Idealnie działa choć na innej zasadzie możliwość edycji plików na ftp poprzez aptana3, ale nie jestem w stanie zdzierżyć jej wyglądu, dla mnie kod jest nieczytelny, a możliwości edycji praktycznie zero. Visual Code czy atom mają wtyczki do synchornizacji z możliwością auto zapisu, ale raz na kilkanaście powstają problemy z połączeniem i wysyła pusty plik. Pozdr.
 6. Witam, Nie miałem za bardzo czasu tym się zajmować, ale jeszcze raz wróciłem do voodoohda, dodałem odpowiednie device id oraz AllowMSI na false i hdmi ruszyło, bez żadnych kext typu hdmi audio itd, ale pojawił się kolejny problem, bo wszystko działa poprawnie jak do tej pory na HD5450 z wyjątkiem shudown, komputer wyłącza dyski, monitor, ale diody i wentylatory działają cały czas, shudwonfix dla clover ustawiony.
 7. Żeby za mocno nie offtopować, ale czy te problemy istniały od zawsze czy dopiero przy nowszych wersjach? Około 2005 roku miałem niewielką styczność z imac 10.4, taki sam system bez większych problemów stawiałem na gigabyte (q35?) e2140 i nie zauważyłem problemów. Zresztą chyba stabilność systemów stanowiła o tym, że pomimo sprzęt znacznie droższy (biorąc pod uwagę moc nabywczą pieniądza ponad 10 lat temu to była wręcz furmanka pieniędzy) to jednak ludzie decydowali się na zakup ze względu na stabilność działania.
 8. A czy ten high ma na chwilę obecną sens? Bo na makowych forach wypowiadają się o 10.13 w ten sam sposób co o 10.11 - same problemy.
 9. https://itunes.apple.com/pl/app/os-x-el-capitan/id1147835434?l=pl&mt=12
 10. Przyjrzałem się tej karcie dokładniej, bo nie przyszło mi do głowy, że może być coś ukrytego w niewidocznym miejscu, ale okazuje się, że model, który posiadam - nie ma żadnych dodatkowych złącz na laminacie, nawet na wiatrak. Także kwestia kompatybilności, ale na razie nadal nic.
 11. Jeśli masz OSX w werji DMG 1. BootDiskUtility (BU), ustawiasz partycję 200MB, po wybraniu format BU pobiera też clover na partycję 200MB, jeśli nie pobrał to szukaj innej wersji BU, 2. Partition Manager 14 Free formatujesz pozostałą część pendrive na hfs+3. Transmac - recovery drom DMG, wskazujesz obraz dmg Do clovera na 99% trzeba wrzucić kext typu fakesmc i inne pod hardware jeśli instalator nie będzie wstanie ich sam rozpoznać. Clover / Kext/ Twoja wersja OSX
 12. https://itunes.apple.com/us/app/macos-sierra/id1127487414?mt=12
 13. Niczego takiego nie zauważyłem EN210 SILENT/DI/1GD3/V2(LP) vendor ID: 10de, device ID: 0be3 Edit: W tej chwili jestem poza domem, ale mam dziwne wrażenie, że jeśli jest to ten 2pin jest schowany pod radiatorem. OMG
 14. Na Elite 8000 spokojnie pójdzie sierra, nie wiem tylko czy obecnie jest już kext dla dźwięku bo jeszcze w 2016 ludzie kupowali karty dźwiękowe na usb.
 15. HDMIAudio był pierwszy i nic. Później jeszcze modyfikowałem kexty AllowMSI/False, własne device id i jak na razie klapa, a w sumie dziwne, bo nawet na jednym z niepolecanych forów, ktoś udostępniał kexty i opisy na przykładzie własnej karty 210 i też nic.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.