Jump to content

JWRomek

Members
 • Content Count

  70
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

333 profile views
 1. Myślę że jednak dobrze zrobiłem bo skopiowałem właśnie folder EFI w którym się znajdują foldery BOOT i OC na partycję EFI. Jeśli zrobię to samo tylko że z cloverem , bios widzi dysk twardy z nim i mogę ustawić bootowanie. Dodam jeszcze że w innym kompie zrobię to samo z OpenCore i wszystko jest czytane i w ogóle żadnych problemów.
 2. Mam problem ze startem OpenCore z partycji EFI na HDD , z OpenCore który jest na pendrive wszystko ładnie startuje , a ten który jest na dysku twardym nie jest widziany przez bios i bios nie widzi żadnego dysku do startu. Podejrzewam że trzeba dodać ścieżkę do BOOTx64.efi , ale nie wiem jak , mam do dyspozycji tylko Mac OS, więc robienie tego z poziomu windows odpada. Bios jest poprawnie skonfigurowany a sprzęt na którym występuje ten problem to fujitsu esprimo 720p.
 3. Udało się, wszystko poszło ze sterownikiem aptiomemoryfix.efi. i wyłączonym CSM. System nie startował bo miałem włączony CSM w biosie , nie przyszło mi to wcześniej do głowy ,bo na innym Hacku był włączony i działało.Teraz mam problem tylko ze Sleepem bo jak uśnie i go budzę kliknięciem w myszkę to następuje restart.
 4. Próbowałem z każdym sterownikiem : OsxAptioFix2drv ,OsxAptioFix3drv ,OsxLowMemFixDrv ,OsxAptioFixDrv ,AptioMemoryFix i nic dalej to samo, czyli :Randomseed End ++++++++++++++++++
 5. Odłączyłem wszystkie sprzęty łącznie z kartą sieciową, graficzną , tylko klawiatura i nic to nie dało. Jak startuję w legacy to w miarę szybko się uruchamia i narazie przy tym zostaję. Dzięki za każdą odpowiedź!
 6. Tak ,patrzyłem ma najnowszą wersję. Z czym jeszcze można eksperymentować? A czy wina może siedzieć w złych ustawieniach biosu?
 7. Nie dodałem wpisów bo nie bardzo wiedziałem jakie, ale zresetowałem nvram i teraz komputer widzi partycję efi i załadowuje clover w uefi. Tyle że oczywiście mam pasek+++++++ i jak sobie cierpliwie ! ok.30 min. poczekam ,to High Sierra ładnie się uruchomi , ale taki efekt mnie nie zadowala. Na insanelymac doczytałem że uruchamiali skrypt aptiomemoryfixbuilder.sh w terminalu i problemów z tym paskiem nie było. , ale już tego nie można pobrać.https://www.insanelymac.com/forum/topic/331381-aptiomemoryfix/?page=2#comment-2567294
 8. Wielkie dzięki za pomoc. Pobrałem High Sierrę , utworzyłem instalacyjnego pendrive. Tym razem clover pokazał to co na drugim zdjęciu-co kolega załączył, mineło jakieś 30min. i instalacja ruszyła. System się ładnie zainstalował , zainstalowałem też clover na esp dla komputerów z uefi, przeniosłem cały katalog efi z unibootx do partycji efi i zrestartowałem komputer ale nic nie wystartowało, szukał dysku. W biosie bootowanie dysku ustawiłem dobrze, ale odpalę system jeszcze raz z pena unibootx i zainstaluję clover dla zwykłego bios , czyli tak jak wcześniej. Ciekawostką jest dla mnie to że z pendrive załaduje tylko unibootx w uefi bo jeśli bym chciał tą drugą wersję w legcy to error, a clovera zainstalowanego na partycji efi to nie załaduje - bo nie widzi dysków do załadowania.
 9. Pobierałem też High Sierrę, tylko że jakiś inny ten obraz , nie mogłem z poziomu terminala utworzyć instalki - po wprowadzeniu komend do terminala i podaniu hasła komp jakby nagle spowolnił , zostawiłem go tak na godzinę, mając nadzieję że obraz się utworzy, ale nic to nie dało. Komendy do utworzenia instalacyjnego pendrive wziołem ze strony Appla. Instalkę próbowałem wykonać na drugim hackintosh z Cataliną na pokładzie. No ale jeszcze raz spróbuję i dam znać.
 10. Aktualnie Catalinę na HDD, Chciałem El Capitan bo miałem pena z instalką i na HDD był by chyba lepszy, ale się nie udało bo rzekomo uszkodzona instalka.
 11. Nawet przed chwilą pobrałem UniBootX jeszcze raz ,katalog z87 zmieniłem na swoją nazwę płyty i efekt taki sam jak był☹️
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.