Skocz do zawartości

Komputer do grafiki i wideo - ok 4000 zl


pudlox
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Programy Adobe wspierają zarówno CUDA jak i OpenCL ze wskazaniem na rozwiązanie nvidii więc kwestia jest taka czy będziesz intensywnie używał FCPX czy nie, oczywiście tego jeszcze nie wiesz więc sugerowałbym jednak Radka. Lightroom bardziej lubuje się w procesorze ale akceleracje też powinien obsługiwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś to wyczytał? Prędkość obrotową ma w zakresie 5400-7200 ale tak na prawdę nigdzie się tego nie dowiesz bo WD nie udostępnia takiej informacji. Miałem porównanie z WD Green (5400 rpm) i można stwierdzić po kilku minutach pracy z oboma dyskami że Red tak na prawdę nie odstaje od większości konkurencji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go osadzonego na gąbce i praktycznie nic nie słychać, nawet jak jadę na samej integrze, cichszego talerzowca nie ma. Oczywiście jak sobie go kiepsko osadzisz w obudowie to nic nie poradzisz na hałas bo wibracje jednak się niosą po metalu. PS popraw odmianę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrym mocowaniu praktycznie bezgłośny. :)

 

@up: kolega mnie uprzedził. ;)

 

Co do tego co mają różne prędkości do restartu, to w takiej konfiguracji pamięć szybsza jest zwalniana do prędkości wolniejszej, oczywiście będzie to działać, ale przyrost żaden, a jednak jedna z kości nie działa z parametrami do jakich została zaprojektowana, a to niekoniecznie musi przeszkadzać, ale na pewno zwiększa ryzyko wystąpienia jakiegoś problemu. Nie na darmo też zaleca się używanie kości jednej firmy i jednej serii w przypadku łączenia pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redów, nie stosujemy ani apostrofu ani tym bardziej myślnika! 

Co do karty to chłodzenie GB w ogóle do mnie nie przemawia, z resztą ludzie strasznie skarżą się na wydajność no i głośność. Absolutny nr jeden to:

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-270x-dc2-2gb-ddr5-256bit-2dvi-hdmi-dp-box-r9270x-dc2-2gd5-625420/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widz o tym że 256 GB wiąże się ze zrobieniem Symbolic Linków na drugim dysku. Chyba że ten zestaw służyć ma TYLKO do pracy.

A co do HDD - prędkości jakie osiągniesz wiążą się z gubieniem klatek podczas podglądu zbyt "owocnego" materiału wideo. Pracować da się? Da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sugerujesz, że trzeba coś jeszcze wsadzić i cena zaraz pójdzie do 6 tysięcy.. Proszę weźcie pod uwagę, że jestem uczniem, nie mam stałych dochodów, a mój budżet to było 4000, które zwiększyłem do 4600 zł.. Do tej pory pracowałem na C2D E4500 i 4Gb RAM DDR2. Proszę nie zwiększajcie już budżetu, bo mnie na to po prostu nie stać.

 

@up opowiedz mi coś więcej o Symboic Link (czytałem o tym na Wikipedii, ale dalej nie wiem o co chodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Symboliczny link" tworzy odniesienie do plików/folderów, które mogą znajdować się w innym miejscu. Tak więc dla przykładu katalog Photos, Movies, Pictures, Documents mógłbyś przenieść na inny dysk aby zaoszczędzić miejsca na SSD.

 

W systemie (wizualnie) taki katalog będzie wyglądał jak skrót ale system nie traktuje go jako skrótu i w pełni działają odniesienia z paska bocznego, z menu kontekstowego itd.

Są programy które mogą utworzyć takie ln'y ale zalecałbym Terminal.

 

Przed przystąpieniem do przenoszenia danych musisz zastanowić się czy to nie obniży komfortu pracy, bo jak rozumiem będziesz przenosił wszystko z SSD na HDD.

  

Dla przykładu stwórz ciąg w pliku txt po czym wklej go do Terminala.

Przykład: Przenoszę Katalog Dokumenty, Filmy i Muzykę na świeżo zainstalowanym systemie na partycję która nazywa się HDD.

sudo -s
rm -R /Users/marucins/Documents
ln -s /Volumes/HDD/User/Documents /Users/marucins/Documents
rm -R /Users/marucins/Movies
ln -s /Volumes/HDD/User/Movies /Users/marucins/Movies
rm -R /Users/marucins/Music
ln -s /Volumes/HDD/User/Music /Users/marucins/Music
itd.

Jeśli masz działający system to zamiast kasowania katalogów (rm) przenieś je do nowego miejsca i stwórz Symbolic Linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale średnio rozumiem o co Ci chodzi. Będę brał jeden dysk SSD na system i programy, jeden dysk HDD 1Tb na tzw "surówkę" czyli zdjęcia w RAW i filmy prosto z kamery i jeden dysk HDD na zapis obrobionych projektów (żeby nie zapychać jednego dysku zapisem i odczytem). Nie mam teraz OS X, żebym mógł sprawdzić to co mi proponujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jest prosta.

OSX zajmuje swoje nie jest to dużo, do tego dolicz programy, pluginy, inne duperele i zaczyna powoli puchnąć.

Jeśli ma to być sprzęt tylko do pracy to OK a jak nie to okazuje się że takie katalogi Photo, Movie, Music zaczynają zajmować po kilkadziesiąt GB za sprawą prywatnych zdjęć, muzyki, aplikacji z iOSa, itd. I wtedy powstaje wąskie gardło z tego SSD 256 GB.

W tym przypadku Symbolic Linki mają za zadanie przenieść dane na inny dysk/partycję aby zwolnić miejsce z SSD - przegrywając prywatne zdjęcia, muzykę, aplikacje z iOS, iTunes, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sam oszacować ile miejsca potrzebujesz.

 

W moim przypadku na 256 GB SSD mam 82 GB wolnego ale 164GB leży na HDD a jest to (Dokumenty, Dropbox, Filmy, Muzyka, Obrazki, Pobrane rzeczy, Publiczne - czyli katalogi z "Użytkownika", z tym że filmów czy muzyki tam nie uświadczysz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest niestety problem z zakupem gryphona. Czy jest jakaś płyta główna jakości gryphona w podobnej cenie, która jest tak samo mało problemowa z OS X?

 

Całkiem przyjemnie wygląda ta płyta: http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-z87-pro-3xpcx-glan-sata3-usb3-raid-sli-crossfire-581290/ .. Tylko czy będzie działało Wi-Fi z nią i czy jest w czymś gorsza od gryphona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi o dostępność ale za Z97 zdecydowanie sobie za dużo krzyczą bo nie ma ani M.2 ani SATA Express. Jeśli odpowiada ci cena to możesz armora w ogóle nie zakładać :) Niemniej jednak jeśli Asus to tylko Z97 bo nowych dostaw Z87 już nie będzie. Ewentualnie jest jeszcze Z97-AR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie z tymi chipsetami są w pełni kompatybilne? Co musi mieć płyta, żeby wszystko działało?

 

Znalazłem taką: http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-z97-k-z97-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-atx-z97-k-641611/ .. Cena fajna i wyposażenie. Będzie dobra i wszystko będzie działało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.