Jump to content
Sign in to follow this  
pieterman09

asrock b85 killer

Recommended Posts

witam , niedawno kupiłem peceta :

i5 4440

asrock b85 killer

msi gtx760 2gb \ hd4600 w procku też jest jakby niedało rady na gtx760

corsair vs650

corsair 200r

8gb ram goodram play 1600 w 1 kości , oczywiście ddr3

do tego mam 2 dyski oba segate jeden 1tb{mam tam windowsa 7} i 250gb{czysty , ze poprzedniego zestawu}

i pytanie , da się na tym zainstalować maca ?? , bo słyszałem o różnych przedziwnych hackintoshach ??

da się to zrobić tak żeby nierozwalić windowsa 7 , tzn urzyć 2 dysku i wybierać w biosie {a właściwie uefi} botowanie ??

czy wogóle z tego sprzętu da się zrobić hackintosha ??

W biosie musi być ustawiony tryb AHCI. Co do Windowsa 7 przed przestawieniem trybu w biosie możesz wymusić na kontrolerze aby zainstalował sobie standartowy sterownik AHCI, uruchomić ponownie komputer, przestawić w bios tryb z IDE na AHCI i odpalić ponownie Windowsa. Powinien sobie na nowo zainstalować HDD i napęd, ja u siebie tak robiłem już kilka razy i nie było z tym problemów, ale jest to operacja dość ryzykowna i można uwalić w ten sposób system.

Jak masz 7 letni dysk to szkoda zachodu na os x, obecnie nie polecam instalowania systemu na niczym innym jak SSD (dla testów zainstalowałem na 5 letnim dysku, to system startował z 3 min gdzie normalnie wstaje w 15s max)

Nie przesadzajmy i nie straszmy talerzowcami. Oczywiście start jest dłuższy ale coś mi się wydaje że to wina twojego dysku bo jeśli nawet używamy do tego tradycyjnego HDD to start w trzy minuty do normalnych nie należy. 

Tryb AHCI w BIOSie nie powinien mieć nic do rzeczy przy dysku bez AHCI, bluescreeny masz dlatego, że Win zainstalowany w IDE i po przestawieniu na AHCI po prostu nie wstanie. Podaj najlepiej model dysku to sprawdzimy.

SSD to nie wymóg, może być HDD. Na tym sprzęcie lepiej postawić systemy w UEFI bo po co marnować sprzęt. Jeżeli masz jakiś paździerz za dysk rozważałbym odłożyć kilka złotych bo to najwęższe gardło w PC.