Skocz do zawartości

SSD Samsung 840 EVO


javazlaz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak donosi Samsung... Nie, zbyt "onetowo". W skrócie:

- jest fix

- SSD musi być podłączony po SATA w trybie AHCI

- do instalacji poprawki wymagany Windows XP SP2 lub nowszy

- wymagane min. 10% wolnego miejsca na tymże SSD

- żadne dane nie zostaną usunięte wedle zapewnień Samsunga.

 

A tutaj link: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/samsung-ssd-840-evo-msata-firmware-poprawa-wydajnosc-odczyt.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem poprawkę, czas instalacji około 20 minut, potrzebna na dysku partycja NTFS z wolnym miejscem 

przypuszczalnie wskazanych 10%. 

Niestety nie stwierdzę lepszego działania ponieważ dysk czekał na instalację OSX, którą miałem zacząć dziś :D

na laptopie Lenovo G510. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja dzisiaj robiłem tą operację.

Użyłem obrazu płyty CD. Na SSD jest tylko OS X z partycją recovery i cloverem. Nie musiałem tworzyć żadnych nowych partycji, ani nie straciłem żadnych danych (ale i tak zalecam zrobić backup).

Cała operacja trwała jakieś pół godziny.

Możesz gdzieś podlinkować proces, jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z duszą na ramieniu robiłem tę czynność. A to z uwagi na często wywalające korki (25A na całe piętro kamienicy, 6 mieszkań, ogrzewanie elektryczne). W benchmarku znaaaczna poprawa. W systemie na granicy autosugestji. Zastanawia mnie tylko i tak nie do końca rewelacyjny transfer, choć to jednak SATA2 - mianowicie nie przekroczył ok 240 MB/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Jest już nowy firmware i magician 4.6 dla 840 EVO. Ponoć ostatecznie rozwiązujący problem zwalniania tego dysku.

http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/minisite/SSD/global/html/pc/support.html

Przy czym klękły serwery samsunga i nie można magiciana pobrać. :P

Na razie aktualizacja firmware'u tylko pod windows, brak jeszcze ISO dla linuxa i np OS X. Nie mniej jest chyba wtopa, bo pojawiają się wpisy o problemach z TRIM pod linuxem:

http://www.overclock.net/t/1507897/samsung-840-evo-read-speed-drops-on-old-written-data-in-the-drive/2640#post_23827674

Więc aktualizujcie po zrobieniu wpierw backupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem co robię, źle, ale się poddaję. Proszę o pomoc.

 

Sprzęt ze stopki.

 

Chcę zaktualizować firmware do nowszej wersji i nie potrafię. Co robiłem.

 

1. Ściągnąłem wersję pod windows, ale pod vmware aktualizacja nie widzi dysku

2. Ściągnąłem firmware pod dos i za pomocą rufusa zainstalowałem na pendrive

3. Ściągnąłem firmware pod maca http://ssd.samsungsemi.com/ecomobile/ssd/update4.do?fname=/Samsung_SSD_840_EVO_EXT0DB6Q_Mac.iso i za pomocą narzędzia dyskowego nagrałem iso na płytę

 

zarówno w pkt 2 i 3 nic się nie dzieje. Tzn system nie startuje z USB lub z CD. Ustawiam w biosie kolejność startu, wybieram ręcznie za pomocą F8 i nic

 

Stoję w miejscu i się gotuję. Nie wiem czy nie potrafię nagrać płyty, czy też może powinienem coś w biosie przestwaić itp

Please HELP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tak w punkcie 2 tylko nie wypalałem CD, a instalkę miałem na USB. Spróbuję z CD.

Czy oprócz CSM coś jeszcze powinienem włączyć/wyłączyć?

 

A tak w ogóle to zastanawiam się czy to ISO na  MAC co wypalam jest bootowalne. Na dysku jest katalog ISOLINUX z plikami i tyle.Nie znalazłem opcji w narzędziu dyskowym jak zrobić CD bootowalne.

 

Ma to znaczenie czy wypalam to pod osx czy win?

 

Dawno nie byłem tak bezradny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia pod jakim systemem wypalasz ISO.

 

Tylko CSM może mieć znaczenie. Po prostu jak ISO ma boot record itp itd, to nie wystartujesz jego bez włączenia CSM.

 

ISO dla Mac będzie/może być bootowalne w inny sposób niż to dla PC. Zawartość folderów też nic nie mówi. Bootowalne CD mają często zaszyty obraz jakby dyskietki startowej, która nie jest widoczna w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.