Skocz do zawartości

Handoff - kontunuowanie pracy OSX-iOS


Marucins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Marucins

Odnośnie wiadomości oraz rozmów to @lysyr wprowadza Cię w błąd, do tego wystarczy być w jednej podsieci np 192.168.0.x Może być to połączenie hacka przez wi-fi jak i LAN do routera wifi (nie potrzeba BT). Opcja zacznie działać wraz z ios 8.1

Odnośnie kontunuacji pracy nie chcę cię wprowadzić w błąd czy to działa po Wifi czy BT (w każdym razie nie potrzeba obu mieć aktywnych - testowałem dość dawno, obecnie nie działa mi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://support.apple.com/kb/HT6337?viewlocale=pl_PL

 

 

 

Aby skorzystać z funkcji Handoff:

  • Na obu urządzeniach włącz funkcję Bluetooth i zaloguj się na tym samym koncie usługi iCloud.
  • Użyj którejś z wymienionych wyżej aplikacji na jednym z urządzeń.
  • Na drugim urządzeniu wykonaj gest machnięcia w górę od lewej dolnej krawędzi ekranu blokady w miejscu, gdzie widać ikonę aktywności aplikacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marucins

 

coś chłopaki mieszają :-)

funkcje już działają, a mam iOS 8.0.2

 

Urządzenie musisz mieć w tej samej sieci (obojętnie czy przez WiFi czy ethernet) i trzeba miec BT 4.0 LE.  No i oczywiscie ten sam iCloud ID na urządzeniach. Przez BT następuje "parowanie", a przez sieć idzie komunikacja. 

 

Obecnie mogę odbierać połączenia głosowe (telefoniczne) na maczku, mogę także je wykonywać (oczywiście jeśli telefon leży gdzieś niedaleko ;-) ). Jak zaczne pisac na telefonie wiadomosc, do w doku na haczku, po lewej stronie pojawia sie dodatkowo ikonka wiadomosci i moge pisac dalej. Tak samo z safari - otwieram na iphonie safari to w doczku dodatkowe safari itd...

 

Dlatego kupowalem adapterki, aby montowac oryginalne BT/WiFi moduly Appla :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie drobne problemy z Handoff

 

Z ipadem mini 2 gen laczy sie bez problemu wszystko dziala natomiast Iphone 6+ rowniez polaczony przez bluetooth w jednej sieci opcja handoff w ustawieniach ogolnych zaznaczona , dziwne bo nawet ikony telefonu nie rozpoznaje w penelu preferencji / bluetooth dla iphona 

 

Karty safari iphone zaczol przesylac ale polaczenia nie moge wykonac nadal dostaje komunikat ze iphone nie jest skonfigurowany do polaczenia 

post-430-0-77943000-1413633489_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.