Skocz do zawartości

ASRock z87m pro4 ALC892 brak dźwięku.


Hector M. Wilde
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

AppleHDA wyciągnij sobie Pacifistem a audio załatwisz m.in skryptem toledy

https://github.com/toleda/audio_CloverALC

albo Pike'a

https://github.com/Piker-Alpha/AppleHDA8Series.sh

Oba oparte o dummyHDA, można jeszcze kombinować z binpatchem w locie i problem audio po aktualizacji znika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ci Grzesiu! Udało się jest już audio przez AppleHDA i to nawet z HDMI przez kartę graficzną :)
 
Piszę co zrobiłem dla potomnych
Na początek pobieramy  realtekALC.kext.zip wypakowujemy i dajemy do kextów w Cloverze.
w config.plist w sekcji inject zmieniamy na 1.
następnie restartujemy hacka
po restarcie pobieramy audio_cloverALC-100.command.zip i wypakowujemy.

następnie instalator nas pyta i wpisujemy odpowiednio y lub n.

potem jeszcze jeden restart i bangla nam ALC892 na wypasie :).

Miłej zabawy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ci Grzesiu! Udało się jest już audio przez AppleHDA i to nawet z HDMI przez kartę graficzną :)

 

Piszę co zrobiłem dla potomnych

Na początek pobieramy  realtekALC.kext.zip wypakowujemy i dajemy do kextów w Cloverze.

w config.plist w sekcji inject zmieniamy na 1.

następnie restartujemy hacka

po restarcie pobieramy audio_cloverALC-100.command.zip i wypakowujemy.

następnie instalator nas pyta i wpisujemy odpowiednio y lub n.

potem jeszcze jeden restart i bangla nam ALC892 na wypasie :).

Miłej zabawy!

Wyciagales- tak jak mowil grzesiek- applehda pacifistem czy zrobiles tylko to co napisales bez zadnych dodatkowych udziwnien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pierwsze kroki są niepotrzebne bo dokładnie to samo robi skrypt i dodaje patch dla AppleHDA w config.plist - dlatego też potrzebny był czysty AppleHDA. Nie radzi sobie tylko z montowaniem partycji EFI więc trzeba mieć to na uwadze. W przyszłości będziemy mieli własne forumowe dummyHDA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj sobie partycje EFI, przywróć HDA do oryginalnego i odpal skrypt

Niestety niewiele mi to mowi :( mam swieze 10.10 - nie ruszane nic... Nie dziala audio i probowalem kilku rzeczy ale nic nie hula...

Partycja EFI? Przywracanie hda?

Jezeli masz chec, cierpliwosc i czas zeby mi to po chlopsku wytlumaczyc to bede mega wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ruszałeś AppleHDA to go przywróć do oryginału, gdzie trzymasz Clovera? Odpal skrypt, może normalnie zamontuje EFI jeśli jest i generalnie zrobi wszystko za ciebie.

Zakładamy że trzymasz na partycji EFI a skrypt nie chcę jej zamontować

mkdir /Volumes/efi
sudo mount -t msdos /dev/diskXsX /Volumes/efi

gdzie za x wstawiasz sobie partycje EFI, wyszukujesz sobie ją oczywiście poleceniem diskutil list

 

Jeśli robimy to ręcznie to aplikujemy binpatch do Clovera

http://hamac.pl/topic/7072-legacyhda-alc882-888-889-892-898-1150-1200-on-asus-msi/?p=95750

inject audio ustawiamy na 1

i dodajemy do kextów dummy HDA, oczywiście w zależności od konfiguracji layout jest inny, Toleda ma to na githubie opisane. Jak 314TeR zrobi porządne dummyHDA to o tym skrypcie możemy zapomnieć :) 

HDA.kext.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko wskazywało na to że coś z tym EFI jest nie tak bo skrypt pokazał mi to:

7ZbPXfa.png

więc wrzuciłem tą komendę:

 

mkdir /Volumes/efi

sudo mount -t msdos /dev/diskXsX /Volumes/efi

 

z podstawioną za XsX nazwą pena z cloverem "CLOVER" (chyba o to chodziło?)

i terminal pokazał to:

2rDqAqG.png

kexty powrzucałem ale tu mi jakies errory wyskakują...

Chyba nie do końca czaję o co kaman z tym EFI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz  najpierw 

diskutil list

zerknij jak oznaczona jest partycja EFI  np. może być taki wpis

EFI EFI 209.7 MB   disk0s1

i to oznaczenie wykorzystaj :) tzn. disk0s1  

(u Ciebie może być inne np disk1s1...to pierwsze polecenie pokazuje wykaz partycji)

 

W dalszym ciągu dostaje coś takiego:

DHJwdOQ.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ruszałeś AppleHDA to go przywróć do oryginału, gdzie trzymasz Clovera? Odpal skrypt, może normalnie zamontuje EFI jeśli jest i generalnie zrobi wszystko za ciebie.

Zakładamy że trzymasz na partycji EFI a skrypt nie chcę jej zamontować

mkdir /Volumes/efi
sudo mount -t msdos /dev/diskXsX /Volumes/efi

gdzie za x wstawiasz sobie partycje EFI, wyszukujesz sobie ją oczywiście poleceniem diskutil list

 

Jeśli robimy to ręcznie to aplikujemy binpatch do Clovera

http://hamac.pl/topic/7072-legacyhda-alc882-888-889-892-898-1150-1200-on-asus-msi/?p=95750

inject audio ustawiamy na 1

i dodajemy do kextów dummy HDA, oczywiście w zależności od konfiguracji layout jest inny, Toleda ma to na githubie opisane. Jak 314TeR zrobi porządne dummyHDA to o tym skrypcie możemy zapomnieć :)

 

tak jak napisał Grzesiek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisał Grzesiek :P

Andyx doprecyzował, HertzPL nie bierz każdego słowa dosłownie bo skróty myślowe zawsze się znajdą bo nie zawsze mam czas pisać łopatologicznie - to samo znajdziesz na szczycie wyszukiwania w Google jak tutaj

Jak coś nie wychodzi to uciekamy się do Google :) dopiero w drugiej kolejności tutaj :) Przynajmniej taka jest zawsze moja strategia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.