Skocz do zawartości

Kamera internetowa pod Snow Leoparda


grzesiek811
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatam. Chcialbym kupić kamerę internetową taką do około 100zł (max 150zł) żeby działała na PC i Snow Leopardzie.

Obecnie mam tanią kamerkę marki "real" za kilka złotych i nie działa na OS X, ani na leo, ani na snow, nawet na linuksach żadko na którym działa.

 

Wiem, że A4Tech PK333MB działa na Leopardzie, ale nie wiem dzy zadziała na snow, więc nie chcę kupować w ciemno.

 

Czy kamerki wymienione na stronie macam zadziałają na Snow Leopardzie?

http://webcam-osx.sourceforge.net/cameras/index.php

 

Prosiłbym o sprawdzone modele działające pod Snowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przekopałem trochę internet i znalazłem taką listę z kompatybilnymi kamerkami do OS X :

 

http://www.mac-compatible-web-cam.com/

 

Kupiłem HP Deluxe DT Webcam (KQ246AA) cena ok. 90 zł

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/sm/WF06c/A1-329290-3736366-3736367-3736367-3308629-3747419.html?jumpid=reg_R1002_PLPL

 

Kamerka przed chwilą dzisiaj przyszła i działa out of the box, sprawdzałem na Snow 10.6.2 , więc jest zadowolony jak narazie

 

Ma współpracować z windows 7 (nie sprawdzałem).

 

KQ246AA_400x400.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam mam pytanie do kol.@music...czy dzia� ta kamerka z photo Booth i skype bez problemow an 64 bitach..obecnie mam kamerke Mint i akurat ta nie dzia� ale akurat nie spodziewa�m sie ze ta bedzia dzialac choc macam j wykrywa..pozdrawiam i z gory dziekuje za opinie
Mam snow leo i kamerka odrazu po podłączeniu do usb działa, również w 64-bitach. Nie potrzebuje sterowników dodatkowych. Z photo Booth i skype działa również. Polecam tą kamerkę ze względu na idealną kompatybilność z Mac os x.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W końcu i ja zamówiłem i wczoraj odebrałem.

Tak jak poprzednicy pisali, działa od razu wszystko ładnie, obraz i mikrofon. Działa z leopardem i Snow Leopardem.

Windows 7 sam instaluje do niej sterowniki.

Działa również na linuksie, sprawdzałem na Debianie Squeeze 32 bit.

 

Za tę cenę rewelacja i działa na wszystkich systemach desktopowych. Śmiało można ją polecić jako kamerę pod OS X.

Na allegro nowa z gwarancją producenta jest do dostania za 85zł + wysyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Podawałem ten link wyżej - lista z kompatybilnymi kamerkami do OS X :

http://www.mac-compatible-web-cam.com

Możesz spróbować szukać przez google , abo zadaj pytanie np. insanelymac forum (największe forum hackintoshowe na świecie), albo innym macowym forum, bo w końcu ta kamera też ma działać nie tylko pod hackintoshem, ale również pod Mac OS X zapewne w Snow , a za pół roku również chciałbyś aby działała z nowym OSX Lionem.

http://www.insanelymac.com/forum/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poluj jednak na HP Deluxe DT Webcam. Działa OOTB łącznie z wbudowanym mikrofonem. Kamerka godna polecenia, sam posiadam.
Mam taką samą, pod Snow działa OK. Sprawdzałeś czy działa pod Lionem ? Bo mi ją wykrywa pod Lionem (pierwsza beta), mikrofon działa, ale w Skype, iChat, Photo Booth (apple) nie działa mi obraz z kamerki. Może to tylko u mnie, albo np. obecna wersja Skypa nie chce współpracować z kamerką, ale niepokoi mnie że w innych programach apple wyżej wspomnianych również jest problem. Może to się zmieni i zacznie mi wyświetlać obraz już w ostatecznej wersji Liona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem i kupiłem creative live cam chat hd. Wpiąłem w USB i działa :) Nic więcej nie robiłem.

Ryzyko mniejsze by było po przeczytaniu na stronie creative'a:

# Funkcja „Plug & Chat” w systemach Windows, Mac OSX10.5 i Linux 2.6

Dobrze, że pojawiają są kamery działające z OS X bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko mniejsze by było po przeczytaniu na stronie creative'a:

# Funkcja „Plug & Chat” w systemach Windows, Mac OSX10.5 i Linux 2.6

Wiesz, ja nie szedłem po creativa. Nawet nie wiedziałem o jej istnieniu. Musiałem kupić jakąś kamerkę bo jest mi na jutro potrzebna. Polazłem do sklepu i koleś powiedział mi o niej. Kupiłem i działa.

 

[ Dodano: 2011-03-12, 12:54 ]

Ryzyko mniejsze by było po przeczytaniu na stronie creative'a:

# Funkcja „Plug & Chat” w systemach Windows, Mac OSX10.5 i Linux 2.6

Wiesz, ja nie szedłem po creativa. Nawet nie wiedziałem o jej istnieniu. Musiałem kupić jakąś kamerkę bo jest mi na jutro potrzebna. Polazłem do sklepu i koleś powiedział mi o niej. Kupiłem i działa.

 

=== edit 1 ===

Zauważyłem pewien problem. Obraz jest trochę rozciągnięty w pionie. W iChat jest tak, że obraz w centrum (jako obszar poziomy) nie jest rozciągnięty. Wszytko poza zaczyna się rozciągać. W Skype jest na całym obszarze rozciągnięty. Nie jest to jakieś drastyczne rozciągnięcie.

 

=== edit 2 ===

Już nie kumam. Teraz w iChat jest OK. W Skype też w niektórych momentach jest OK. Później sprawdzę na Win 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.