Skocz do zawartości

Uniwersalne Legacy AppleHDA dla ALC882 883 888 1200 892 1150 dla Yosemite 10.10 , El Capitan 10.11


Rekomendowane odpowiedzi

Dla ALC892 ma wyglądać tak:

<key>KernelAndKextPatches</key>
<dict>
<key>KextsToPatch</key>
<array>
<dict>
  <key>Comment</key>
  <string>ALC1150 patch</string>
  <key>Find</key>
  <data>
  ixnUEQ==
  </data>
  <key>Name</key>
  <string>AppleHDA</string>
  <key>Replace</key>
  <data>
  kgjsEA==
  </data>
</dict>
</array>
</dict>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla ALC892 ma wyglądać tak:

<key>KernelAndKextPatches</key>
<dict>
<key>KextsToPatch</key>
<array>
<dict>
  <key>Comment</key>
  <string>ALC1150 patch</string>
  <key>Find</key>
  <data>
  ixnUEQ==
  </data>
  <key>Name</key>
  <string>AppleHDA</string>
  <key>Replace</key>
  <data>
  kgjsEA==
  </data>
</dict>
</array>
</dict>

OK, już wiem co miałem źle - prawdopodobnie boot flagi rootless i kext-dev-mode się gryzły razem bo SIP się nie wyłączył. W każdym razie zostawiłem tylko rootles i dodałem w RtVariables 0x3 i dźwięk się odpalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam problem odnośnie dźwięku w 10.11.2 dźwięk jest odpalony prawidłowo po jakimś czasie znika i ponownie jest co może być przyczyną ? 

 

Też tak mam. Często przy szybkim zmianie źródeł (np. ze Spotify na YouTube) znika dźwięk. Dopiero po uśpieniu i obudzeniu systemu wraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

piszę swój pierwszy post na forum, chociaż jego czytelnikiem jestem od dawna, a pierwszego Hackintosh'a stawiałem jeszcze na SL. W każdym razie do rzeczy - kupiłem ostatnio płytę Asrock Z170 Extreme7+ posiadającą audio na ALC 1150 i po kilku spędzonych wieczorach w dalszym ciągu nie mogę jej odpalić.

Korzystam oczywiście z Clovera, OS X w wersji 10.11.3. Efekt jaki udało mi się osiągnąć jest taki jak zgłaszało kilka osób przede mną - karta pokazuje się w system report nie ma natomiast żadnych możliwości jej wyboru w preferencjach systemowych.

Kilka razy czyściłem cache i naprawiałem uprawnienia (touch S/L/E oraz KextWizard), postawiłem też system na nowo oraz sprawdziłem metodę Toleda (na czystym systemie). Efekt taki sam - brak karty w preferencjach systemu. 

Karta jest na pewno sprawna i włączona gdyż działa pod Ubuntu. Jedna jedyna rzecz jaką zmieniłem w stosunku do instrukcji z 1 postu to zmiana HDAS do HDEF (DSDT > patches). Bez tego karta wogóle nie pokazywała się w system report.

Załączam swój config.plist (sn zamaskowałem)

 

Skończyły mi się niestety pomysły, macie może jakieś rady?

 

Pełen config:

i7-6700, Asrock Z170 Extreme7+, 32GB RAM GSkill (F4-2800C16Q-32GRK), GeForce GTX 960 DirectCU II OC Strix 2GB

config.plist.zip

post-4180-0-25750300-1453638453_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ke?

 

Może więc problem po prostu tkwi w samym Firefoxie.

 

mackay - config wygląda nieźle... aczkolwiek ja bym nie dropował tabel od PM i o zgrozo generował PM z clovera - to nie działa najlepiej. 

 

Tę sekcję bym zrobił zupełnie inaczej:

<key>InjectKexts</key>
  <string>Detect</string>
  <key>InjectSystemID</key>
  <true/>
  <key>NoCaches</key>
  <true/>

zmienił bym na:

<key>InjectKexts</key>
  <true/>

Możesz spróbować wziąć też gotowy config od np Z97 i do minimalnie przerobić pod Skylake, tzn, zmienić tylko identyfikację oraz dodać niezbędne patche i zobaczył co się stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może więc problem po prostu tkwi w samym Firefoxie.

 

Ale dźwięk pada w całym systemie. Tzn. wtedy przestaje działać w spotify itd. Nawet jeśli to FF to musi robić coś konkretnego co może można byłoby naprawić, ale nie wiem co zacząć sprawdzać. Jeszcze taka obserwacja. Nigdy dźwięk mi nie padł podczas odtwarzania. Pada podczas zmiany np. zatrzymuje filmik na youtube (HTML5 nie flash) i odpalam spotify. Albo budzę komputer, słyszę dźwięk powiadomień i jak odpalam spotify to już dźwięku nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.