Skocz do zawartości

Uniwersalne Legacy AppleHDA dla ALC882 883 888 1200 892 1150 dla Yosemite 10.10 , El Capitan 10.11


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Noobowski problem wybaczcie... Próbuję odpalić dźwięk na Yosemite - ALC892 na Gryphonie, plist clovera edytuję za pomocą plist edit i nie mam pojęcia jak dodać coś do array - jak dodaję jako child to wskakuje mi wartość 0 w nazwie i nie mogę tego zmienić. Help? Albo chociaż by ktoś wrzucił swój plist co bym się nauczył tej poprawnej struktury...

Edit:

Ok jakoś się udało, ale plist edit nie pozwala mi wkleić w "data" kgjsEA==

Edit 2:

Eh no tak. Trzeba było np. skorzystać z konwertera base64 do hexadecymalnego.

Edit 3:

Nadal nie działa, boot flagi mam ustawione jak trzeba kext-dev-mode=1 jest, layout na 7 jest, kext skopiowany poprawnie, plist poprawny... ale jak włącza się system to ikonka od dźwięku jest szara, jak na nią kliknę do dźwięk jest tam ustawiony na maxa a dźwięku brak. Przy przejściu do logowania jest charakterystyczne pyknięcie, czyli coś tam sie zalącza ale dźwieku brak... Trzeba było przepiąć kabelek.

 

Edit 4:

 

Eeem... jeżeli komuś nie działa dźwięk a zrobił wszystko wg. poradnika niech wejdzie w ustawienia dźwięku i sprawdzi wyjścia audio. Przełączyłem na pierwsze wyjście liniowe i działa. Natomiast nie wiem czemu ale przy wyjściu cyfrowym widnieje info "zaznaczone urządzenie nie obsługuje sterowania wyjściem" - pod tym wyjściem działał dźwięk na Mavericks, teraz go nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast nie wiem czemu ale przy wyjściu cyfrowym widnieje info "zaznaczone urządzenie nie obsługuje sterowania wyjściem" - pod tym wyjściem działał dźwięk na Mavericks, teraz go nie widzi.

 

Cyfrowe wyjście nigdy nie miało i nie będzie miało regulacji głośności, bo i jak... musiałbyś ingerować w dane strumienia cyfrowego, a wtedy byłby już przetwarzany.

 

Zestaw dla ALC1150 niczym nie różni się od mojego poprzedniego rozwiązania, więc jak działało cyfrowe wyjście na Mavericks to i na Yosemite musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowe wyjcie nigdy nie miało i nie będzie miało regulacji głośności, bo i jak... musiałbyś ingerować w dane strumienia cyfrowego, a wtedy byłby już przetwarzany.

 

Zestaw dla ALC1150 niczym nie różni się od mojego poprzedniego rozwiązania, więc jak działało cyfrowe wyjście na Mavericks to i na Yosemite musi.

 

We wcześniejszym rozwiązaniu na Mav'ie śmigało. Po upgrade do Yosemite i zaaplikowaniu tego nowego rozwiązania musiałem przepiąć wtykę audio do innego portu. Dźwięk działa na pierwszym liniowym, na drugim niby działa ale nie do końca bo nie ma dźwięku na youtube. Cyfrowe nie działa.

 

yos.jpg

 

Ikonka nie powinna być taka bez fal dźwięku? Jak ją kliknę to suwak jest na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to po chwili zwątpienia udało mi się uruchomić dźwięk :)

Najpierw wklepałem z konsoli kopiowanie+touch i restart => brak dźwięku

Potem zainstalowałem kext przez KextWizzarda i przebudowa cache + restart => brak dźwięku

Przebudowałem jeszcze raz + restart => brak dźwięku

Tknęło mnie coś by wejść w Preferencje systemowe->dźwięk w zakładkę "Wyjście" i kliknąć "Głośniki wewnętrzne" - nagle zagrało :D (było tam zaznaczone Wyjście cyfrowe nie wiedzieć czemu).

 

System oczywiście świeży - zaraz po zainstalowaniu :)

 

Dziękuje bardzo za to, że kolejny raz dzięki 314TeR mój haMac gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMIBCP, otwierasz plik BIOSu i widzisz wszystko, to co zablokowane możesz sobie odblokować i myślałem początkowo, że w innych BIOSach będzie to po prostu wyłączone. Nie mówię, że audio działa, tylko że może działać bo opcja jest. Z97-E pewnie zadziała bo to niemal bliźniacze konstrukcję.

 

post-388-0-36312500-1421249089_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jak najbardziej szansa. Jakbyście mi podesłali link do sprawdzonej i działającej w 100% wersji to czemu nie. Przerobienie i dołożenie do obecnego to nie jest już jakiś problem.

Niestety za nic nie mogę znaleźć działającego kexta. Czy są jakieś dane, które mogę wyciągnąć z tej karty, a umożliwiłyby one powstanie odpowiedniej łatki ? Karta identyfikuje się jako "8086:8c20".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Do dzisiaj korzystałem s starej wersji + HDMIaudio, po zainstalowaniu os X 10.10.2 (aktualizacja) niestety nie działa Audio HDMI. Niemniej jednak o ile to prawda, to nvidia zepsuła coś w sterownikach.
Próbowałem uruchomić wersję 1.3 i niestety bezskutecznie, pomimo, że w informacjach o systemie widnieje info o każdym wyjściu czy HDMI, sprzet jest niewykrywalny.
Sprzęt na jakim instalowany jest z mojej stopki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak testowane na HDMIaudio 1.0 oraz 1.1

Przy Starej metodzie ładowania 1.0, dźwięk działa poprawnie, po hdmi niestety nie, w info o systemie jest, niemniej jednak w sprzęcie nie ma możliwości wybrania

Konsola (hdmi audio 1.1)

http://mariuszn.com/tmp/14/140800_zrzut_ekranu_2015-02-14_o_13.55.18.png

 

http://mariuszn.com/tmp/14/140848_zrzut_ekranu_2015-02-14_o_13.57.57.png


Metoda appleHDA 1.1 oraz 1.3 nie pokazuje sprzętu, w u mnie logach 4 linie tekstu drivera mają błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.