Skocz do zawartości

Brak możliwości instalacji Final Cut 10.1.3


snucky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem. Otóż zainstalowałem na OSX 10.9.5 (do nowszej się nie dało za pomocą panelu aktualizacji) na swoim PCie przy pomocy VMware aby móc uruchomić Final Cuta - jest mi niezmiernie potrzebny do pracy. Natomiast przy próbie instalacji pojawił się komunikat że moja grafika GeForce 470 GTX nie posiada hardware akceleracji i program nie może być zainstalowany.

Czy tzn że nic nie da się z tym fantem zrobić i pozostaje mi jedynie ją wymienić na inną suportowaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz system uruchomiony przez wirtualną maszynę, to OSX widzi wirtualną kartę graficzną a nie tą którą fizycznie masz. (Sprawdz Sobie grafikę w opcji TEN MAC). W ustawieniach VMware masz opcję akceleracja 3D ale raczej to nie pomoże.

Wymiana karty nic nie zmieni, jedynie co da gwarancję rozwiazania problemu to instalacja na fizycznym dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, widzi VMware SVGA 128 MB a nie moją grafik. Akceleracje miałem zaznaczoną od samego początku. Zresztą tak już na marginesie, to tylko softwerowa a nie hardwerowa jaką rząda FCP. Więc rozumiem ze pozostaje mi jedynie zainstalowanie na odzielnej partycji/dysku całego OSX'a.

Co do samego programu to zdaję sobie sprawę że wydajnościowo by kulał na VMware. Od lat pracuję na pakiecie Adobe ale zmieniłem robotę i w nowej używają (jak to w studiu) właśnie Final'a. Więc chciałem sobie na nim potrenować w domu to i owo.

Strasznie mnie irytuję ten szał na FCP bo mają tam nowego ośmiordzeniowego Mac'a Pro 2014 (aka Trashcan) 32GB Ramu, 2xRadeon a nie robi on żadnego szału w wydajności (prócz tego że ładnie wygląda na biurku).

Gdy zainstalowałem Premiera Pro i porównałem czas trwania renderów z niego i mojego 3 letniego pieca to w zyciu nie wydałbym na niego ponad 30 tyś zł.

Jako ciekawostkę dodam że dopiero przy aktualizacji do Yosemite został usunięty poważny błąd z jakim borykali się użytkownicy Premiere Pro od początku wydania tej serii - w wyliczonym materiale z kodekiem H.264 (w innych zresztą chyba również) pojawiały się horyzontalne różowe pasy. Lecz nawet po tym występują liczne zawieszenia się programu.

No cóż, widać do Pl też już na nie przyszła moda.

 

Dzięki za wyjaśnienia i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla systemu operacyjnego Windows masz program taki jak np. Adobe After Effects, AAE jak i FCPX posiadają niemalże te same funkcje, jeżeli już chcesz korzystać z FCPX to raczej pozostaje ci instalacja systemu na dysku twardym.

Mała poprawka DamianJoker: Odpowiednikiem Premiere Pro (program do montażu audio/wideo) pod Maćkiem jest Final Cut a odpowiednikiem After Effects (program do animacji) Apple Motion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam i rozumiem tekst powyższy to SF udostępnia foldery(katalogi) a nie dyski/partycje :)

 

Niestety nie mam pod ręką wirtualnego obrazu, by sprawdzić. Na Win oczywiście działa, na OSX nie jestem pewien.

Dodawałem również konkretne foldery. Niestety ich również Maciek pod VMware nie widzi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się gdzie mam VM, A może zrobisz to w drugą stronę :)

Włączysz udostępnianie folderu na OSX, i dostaniesz się do niego przez sieć?

Trzeba przełączyć sieć w wirtualnej maszynie na "Bridged" wtedy VM dostanie IP z tej samej klasy co Twój komputer.

Potem już tylko włączyć udostępnianie plików na OSX i zmienić uprawnienia dla użytkowników.

 

Albo podłączysz się do jakiegoś drugiego komputera w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się gdzie mam VM, A może zrobisz to w drugą stronę :)

Włączysz udostępnianie folderu na OSX, i dostaniesz się do niego przez sieć?

Trzeba przełączyć sieć w wirtualnej maszynie na "Bridged" wtedy VM dostanie IP z tej samej klasy co Twój komputer.

Potem już tylko włączyć udostępnianie plików na OSX i zmienić uprawnienia dla użytkowników.

 

Albo podłączysz się do jakiegoś drugiego komputera w sieci.

To już wolę zainstalować czystego OSX'a na odzielnej partycji :P ale dzięks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.