Jump to content
Sign in to follow this  
robert999

Yosemite kontra Mavericks z praktycznego punktu widzenia

Recommended Posts

Proszę o informacje osoby wykorzystujące Maca do pracy np. z programami graficznymi czy muzycznymi.

W czym Yosemite jest lepszy od Mavericksa z praktycznego punktu widzenia? Czy jest jakaś różnica w wydajności? Czy jest sens uaktualniać system gdy Mavericks pracuje bez problemów?

Czy oprócz bajerów Yosemite daje coś więcej grafikowi lub muzykowi?

Nie korzystam na razie z Continuity i Handoff. Nie mam jeszcze innych urządzeń z iOS. Komunikatory i tym podobne programy mnie nie interesują. Mak jest dla mnie narzędziem pracy. Więc jeśli Yosemite nie wprowadza żadnych zmian wydajnościowych, to chyba nie ma sensu na razie aktualizować systemu?

Też uważam, że warto poczekać jeśli używasz komputer do pracy... chyba upgrade nie zwiększy produktywności w tym co robisz.

ja używam 10.10 jeszcze jako "sekretarki" :) bez podtekstów :)  10.10 ma moduł dyktowania w języku polskim... w rozsądnych warunkach 

działa lepiej niż dobrze.

Ja właśnie korzystam drugi dzień z Yosemite. Szczerze w wydajności nie ma poprawy. Do pewnych "nowych" rzeczy ciężko mi się przyzwyczaić. Najgorzej mi jest przetrawić ten nowy "dock" 2D. Ogólnie cała koncepcja płaskiej grafiki podoba mi się - obecnie wszystko idzie w tym kierunku, ale ten dock... powinna być przynajmniej opcja na przestawienie go na 3D - podobnego do Mavericksa. Nie podobają mi się również ikony, szczególnie folderów - ktoś chyba był daltonistą tworząc ich nasycenie i ogólną kolorystykę. 

Generalnie trochę żałuję przesiadki na Yosemite, ale tak jak powiedział przedmówca, w końcu Apple i tak wymusi na Tobie przesiadkę na ich nowy "lepszy" OS.

PS. Nie wiem czy też tak macie, ale ja odnoszę wrażenie, że nowe ikony nie są tak ładnie symetrycznie poukładane w "nowym" launchpadzie. Głównie widać to w folderach. 

Można też zmienić pasek na 3D przy pomocy programu cDock

Ale nie jest on jeszcze dopracowany na tip top - zauważyłem, że znika separator dzielący katalogi od appek. No i wygląd nie jest jeszcze taki idealny na 100%. Osobiście czekam na rozwinięcie tej apki.

Można też zmienić pasek na 3D przy pomocy programu cDock

Ale nie jest on jeszcze dopracowany na tip top - zauważyłem, że znika separator dzielący katalogi od appek. No i wygląd nie jest jeszcze taki idealny na 100%. Osobiście czekam na rozwinięcie tej apki.

Ja też, bo ten dock 3D jest o niebo lepszy od tej nowości w Yosemite...

Jeśli ktoś nie używał OS X wcześniejszego niż 10.5 to wydaje się mu niepraktyczny i nieprzejrzysty. Przesiedziałem sporo czasu na 10.4, nowy dock bardzo mi się podoba.

Może nie dystkutujmy o gustach bo każdy lubi co innego.

Witam wszystkich. Po "przesiadce" z Maverics zauważyłem, że Yosemite lepiej reaguje na overclocking. Udało mi się podkręcić mój 4770K do 4.4GHz przy chłodzeniu Hyper 212 Evo i napięciu 1.250v super stabilnie aby system działał 24/7. Czuję, że przy zmianie chłodzenia na bardziej wydajne mogę śmiało dalej iść w overclocking jeśli trzeba będzie. Sprzęt testowałem Prime95 gdzie temperatura w stresie dochodzi do 75*C. Uważam jednak, że najbardziej sprawdza się test tzw. real world - w moim przypadku praca w After Effect oraz Premiere CC. 10-15% wzrost mocy przy Overclocking daje odpowiedniego kopa przy obróbce materiałow w 4K. Poniżej podsyłam screen z Cinebench po OC. 

cdIKp63.png

Osobiście polecam każdemu przesiadkę z Maverics. 

Po dłuższym użytkowaniu Yosemite, zauważyłem również, że jego kronikowanie nie działa tak dobrze jak w Mavericksie. Generalnie dając PPM na pliku .html - niekiedy bardzo długo mi wczytuje listę programów, które są w stanie otworzyć ten plik. Na 10.9 - nigdy nie miałem w ogóle komunikatu "Pobieranie (listy)", zawsze odbywało się to błyskawicznie. 

Panowie, jak kupuję macbooka z yosemite to czy możliwe jest przejście na mavericks? Załóżmy, że od początku był yosemite, w przeciwnym razie możliwe było by pobranie mavericks'a.