Skocz do zawartości

Instalacja OS X 10.10 Yosemite - krok po kroku


Rekomendowane odpowiedzi

można jakoś to prościej wytłumaczyć bo wszystko poszło mi super nie umiem poradzić sobie tylko z uruchomieniem osx z dysku musze przez pedriva

Ale wszystko jest dobrze wytłumaczone, czego nie rozumiesz?

 

Witam

Mam lenovo G710 i7

Gdzy ustawie w biosie Bootowanie z USB i zapiszę to zamiast okienka Clovera pojawia mi się to : http://zapodaj.net/c42a139598bdd.jpg.html

A gdy ustawie bootowanie z UEFI to czarny ekran i nic

Co mam zrobić ?

Załóż własny temat.

ps. w obrazku jest "zakaz hotlinkowania"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Przygotowałem pendrive za pomocą tego poradnika lecz niestety po wybraniu bootowania z pendrive logo apple pojawia się tylko na sekundę i następuje reboot. Ten sam błąd miałem wcześniej, gdy próbowałem zainstalować yosemite przy pomocy niresh'a, a nie wpisałem /haswell. Drugą sprawą jest to, że nie potrafię za bardzo dostosować pliku config.plist do swojego laptopa. Bardzo proszę o pomoc

spec mojego laptopa:

i5 4200h

gtx850m

hd4600

8gb ram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja postawiłem tym sposobem Yosemite jak w temacie i ładnie poszło, tylko zamiast macDrive skorzystałem z Paragon'a noi Clover forumowy, miałem tylko problem z przy instalacji jak i bootowaniu już po bo wyskakuje "system uptime (..)".. ale rozwiązałem to kext'em "NullCPUPowerManagement.kext" :D

mój sprzęt to MOBO: ASRock z77 Pro3 + CPU: i3 32220 + GPU: GTS450, teraz tylko zabawa z SMIBIOS, trzeba przyznać @arnon że wiedzę to masz dużą w tej dziedzinie, swego czasu jeszcze updatuje/zainstaluje El Capitan'a :D Pozdrawiam

 

EDIT: po configu SMIBIOSu zrobiony update z 10.10(Yosemite) na 10.11(El Capitan) i wszystko lata, ważne tylko aby nie zapomnieć dodać kodu do configu Clovera który @arnon podałeś w tamtejszym poradniku i update z Yosemite postawionego wedle tego poradnika na "Kapitana" bezproblemowo przechodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Montaż z poziomu OS X jest nieprawidłowy.To nie ma prawa się udać..

To jakim cudem mi się udało setki razy? Jeśli ci się nie podoba ten sposób, to zrób tak:

sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/Install --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app --nointeraction

(zakładając, że twój pendrive instalacyjny nazywa się "Install")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poradnik dla początkujących i napisane krok pro kroku, lecz jak widze dużo osób ma problemy z instalacją i nie jestem sam. Nie ma nic o tym co dokładnie potrzeba czy pc czy maca ile pendrive itp. ale to mały problem, ja niestety stoję w miejscu na "1.1m. Zaznacz całą zawartość folderu "10.10.0" (tego z pulpitu), a następnie kliknij przycisk "Copy"." otóż nie mogę skopiować bo wyświetla się komunikat "NO MAC HFS VOLUMES FOUND" czy jakoś tak.. Wszystko robione jak w instrukcji.. Ma ktoś taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.