Skocz do zawartości

Instalacja OS X 10.10 Yosemite - krok po kroku


Rekomendowane odpowiedzi

Ok. zrobiłem świeżą instalację clovera na EFI (instalka nie widzi dysku EFI więc trzeba zaznaczyć dysk systemowy a w "dostosuj" instal Clover in the ESP)

Jedna uwaga - na pierwszej stronie na zdięciu w instrukcji instalacji clovera w trybie legacy mają być zaznaczone drivery 64UEFI a nie Drivers64? - rozumiem że legacy jest dla tych co mają płyty z zwykłym biosem.

Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Ja u siebie zaznaczyłem Drivers64 i jest ok.

To tyle w tym temacie

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem się wyzwania i oto moje spostrzeżenia:

 

1.1f. Pobieramy najnowszą wersję programu BootDiskUtility ze strony www.clover.rox.pl - link nie działa

1.1o. Klikamy "Backup Partition" i wybieramy z pulpitu plik "3.hfs". - pojawia się komunikat że taki plik już istnieje i czy go nadpisać (3x próba)

1.1s. W lewej kolumnie, zaznaczamy naszego pena, klikamy PPM > "Open". - komunikat NO SUCH HFS VOLUME (3x próba)

 

2a. Przejdź do /EFI/CLOVER/ i dostosuj config.plist do swojego komputera - jeden z najważniejszych (o ile nie najważniejszy) pkt dla którego przydałby się osobny poradnik. Chociażby dlatego że bez odpowiednich wpisów nie uruchomi się system.

3. Instalacja OS X Yosemite (wreszcie!  :D) - rozumiem że od tego momentu rozpoczyna się dalsza część poradnika dla osób dysponującymi jedynie PC. Tylko gdzie w takim razie jest opisana metoda przygotowania Clovera z poziomu Windowsa (tak jak w przypadku pena z instalką OS X'a)?

 

3c. Wybieramy naszego pena, jeśli bootujemy w UEFI, to przed jego nazwą musi być dopisek "UEFI:"! - co prawda do tego momentu nie doszedłem z przyczyn wymienionych powyżej ale czytając nasuwa się pytanie, gdzie dokładnie ma to być wpisane? W miejscu boot flag i czy wpisujemy dokładne w takiej postaci - "UEFI:"!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co  widzę to w punkcie 1.1o jest błąd jak klikałem "Backup Partition" to plik 3.hfs  powiększał się a Transmac wyświetlał taki komunikat jak piszesz dopiero jak spróbowałem Restore Partition to ruszyłem dalej a Transmac zachowuje się prawidłowo i można postępować zgodnie z instrukcją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vibro... fakt, mój błąd =o poprawione :)

@snucky, jesli ci nie działa strona www.clover.rox.pl, to napisz do Oswaldiniego, bo to jego strona.

Jeśli chodzi o Backup Partition, to fakt, pomyliłem słowa... Trzeba kliknął Restore Partition :) Jeśli klikniesz Restore Partition, to problemy w TransMac również znikną.

Jeśli chodzi o cofig.plist, to jest już na forum poradnik: http://hamac.pl/topic/6736-clover-v2-instrukcja-obsługi/

 

 

 

Tylko gdzie w takim razie jest opisana metoda przygotowania Clovera z poziomu Windowsa (tak jak w przypadku pena z instalką OS X'a)?

Tutaj nie rozumiem, o co ci chodzi. Przecież Clovera na pena wgra program BootDiskUtility.

 

 

 

3c. Wybieramy naszego pena, jeśli bootujemy w UEFI, to przed jego nazwą musi być dopisek "UEFI:"! - co prawda do tego momentu nie doszedłem z przyczyn wymienionych powyżej ale czytając nasuwa się pytanie, gdzie dokładnie ma to być wpisane? W miejscu boot flag i czy wpisujemy dokładne w takiej postaci - "UEFI:"!

Dopisek "UEFI:" ma być przed nazwą pena, kiedy z niego bootujesz, tak, jak tu:

uefi-boot-menu.jpg

 

Mam nadzieję, że wszystko jest wyjaśnione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczne od tego ze nie mogę znaleźć pliku z rozszerzeniem .app który wymieniasz ale wszędzie znajduje ten sam plik .dmg który zawiera w sobie Install OS X Yosemite.app. Postępując wg tutka plik 3.hfs który kopiuje na pulpit a pózniej używam do restore partition ma około 1.2Gb. Usuwam wszystko ze środka ale przy próbie wrzucenia katalogu 10.10 dostaje komunikat o braku wystarczającej ilości miejsca, logiczne skoro ta partycja ma tylko 1.2 a ja chce włożyć koło 5. Którego pliku 3.hfs powinienem użyć? Czy mógłbyś podać ścieżkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam ten sam problem, plik 3.hfs ma właśnie 1,2 GB a później na tą partycję trzeba wrzucić zawartość folderu "10.10.0" który ma prawie 5GB (jest w nim przecież caly Install OS X Yosemite app.) Prosimy o pomoc co dalej należy zrobić, gdyż przy próbie kopiowania mam komunikat że brak jest prawie 3,7 GB miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale nie do końca rozumiem. Program Bootdisk Utility pokazuje mi dwie partycje, jedna to "Clover" a druga "NONAME". Zatem gdzie mam wrzucić LiveCD GParted. Czy można po prostu z poziomu programu TransMac sformatować tą partycję i wrzucić zawartość "10.10.0" ?

BTW w czym tkwi problem z tym plikiem 3.hfs, wg Twojego opisu to powinno działać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poziomu TransMac nie da rady sformatować tylko jednej partycji, tylko całego pena. LiveCD GParted wrzucasz na jakąś płytę CD, odpalasz i formatujesz nim większą partycję na penie.

 

Mój patent z "3.hfs" miał na celu ominięcie formatowania partycji przez LiveCD, ale zapomniałem, że jest on za mały :P Zaraz poprawię tutorial.

 

Przepraszam za wszystkie błędy w tutorialu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to właśnie testuje wiec dam znać czy się uda. Poza tym widzę  Twoja zmianę w tutorialu i jeśli mam być szczery to gdyby nie to że próbuje posadzić OS X na Probook 6460b w trybie UEFI to za bardzo nie wiedziałbym skąd wziąć "(...) Clovera zainstalowanego w trybie Legacy". Ja jestem początkujący i jak widzę po pierwszym zdaniu tutoriala, dla takich osób jest on przygotowany - stąd moja uwaga i czytając to od razu zadałbym pytanie na forum "skąd i jak" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.