Jump to content
arnon

Instalacja OS X 10.10 Yosemite - krok po kroku

Recommended Posts

Podczas wyboru opcji w Bootdiskutility nie znajduje ścieżki local clover source czy jakoś tak

Ciągle tylko wyswietla pleas wait

Jak zrobię format to wyskakuje błąd

Kopiuje dodatkowe pliki z katalogiem BDU ?

można jakoś to prościej wytłumaczyć bo wszystko poszło mi super nie umiem poradzić sobie tylko z uruchomieniem osx z dysku musze przez pedriva

Ale wszystko jest dobrze wytłumaczone, czego nie rozumiesz?

Witam

Mam lenovo G710 i7

Gdzy ustawie w biosie Bootowanie z USB i zapiszę to zamiast okienka Clovera pojawia mi się to : http://zapodaj.net/c42a139598bdd.jpg.html

A gdy ustawie bootowanie z UEFI to czarny ekran i nic

Co mam zrobić ?

Załóż własny temat.

ps. w obrazku jest "zakaz hotlinkowania"

Czy mogę przygotować klucz instalacyjny z poziomu  MAC OS X 10.10 YOSEMITE VER 2015 na Vmware ?

będzie jakaś różnica ?

i czy przygotowywać klucz jak z poziomu zainstalowanego maca ?

Możesz tak przygotować, nie będzie żadnej różnicy. Klucz zrób jakby to był zwykły mac.

Przygotowałem pendrive za pomocą tego poradnika lecz niestety po wybraniu bootowania z pendrive logo apple pojawia się tylko na sekundę i następuje reboot. Ten sam błąd miałem wcześniej, gdy próbowałem zainstalować yosemite przy pomocy niresh'a, a nie wpisałem /haswell. Drugą sprawą jest to, że nie potrafię za bardzo dostosować pliku config.plist do swojego laptopa. Bardzo proszę o pomoc

spec mojego laptopa:

i5 4200h

gtx850m

hd4600

8gb ram

Ja postawiłem tym sposobem Yosemite jak w temacie i ładnie poszło, tylko zamiast macDrive skorzystałem z Paragon'a noi Clover forumowy, miałem tylko problem z przy instalacji jak i bootowaniu już po bo wyskakuje "system uptime (..)".. ale rozwiązałem to kext'em "NullCPUPowerManagement.kext" :D

mój sprzęt to MOBO: ASRock z77 Pro3 + CPU: i3 32220 + GPU: GTS450, teraz tylko zabawa z SMIBIOS, trzeba przyznać @arnon że wiedzę to masz dużą w tej dziedzinie, swego czasu jeszcze updatuje/zainstaluje El Capitan'a :D Pozdrawiam

EDIT: po configu SMIBIOSu zrobiony update z 10.10(Yosemite) na 10.11(El Capitan) i wszystko lata, ważne tylko aby nie zapomnieć dodać kodu do configu Clovera który @arnon podałeś w tamtejszym poradniku i update z Yosemite postawionego wedle tego poradnika na "Kapitana" bezproblemowo przechodzi :D

Montaż z poziomu OS X jest nieprawidłowy.To nie ma prawa się udać..

To jakim cudem mi się udało setki razy? Jeśli ci się nie podoba ten sposób, to zrób tak:

sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/Install --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app --nointeraction

(zakładając, że twój pendrive instalacyjny nazywa się "Install")

Poradnik dla początkujących i napisane krok pro kroku, lecz jak widze dużo osób ma problemy z instalacją i nie jestem sam. Nie ma nic o tym co dokładnie potrzeba czy pc czy maca ile pendrive itp. ale to mały problem, ja niestety stoję w miejscu na "1.1m. Zaznacz całą zawartość folderu "10.10.0" (tego z pulpitu), a następnie kliknij przycisk "Copy"." otóż nie mogę skopiować bo wyświetla się komunikat "NO MAC HFS VOLUMES FOUND" czy jakoś tak.. Wszystko robione jak w instrukcji.. Ma ktoś taki problem?

3. Z folderu "10.10.0", usuń pliki: ".fseventsd", ".IAProductInfo" i ".DS_Store", oraz wklej plik Install OS X Yosemite.app.

Nie ma pliku fseventsd , kasować cały katalog fseventsd ?

3. Z folderu "10.10.0", usuń pliki: ".fseventsd", ".IAProductInfo" i ".DS_Store", oraz wklej plik Install OS X Yosemite.app.

Nie ma pliku fseventsd , kasować cały katalog fseventsd ?

Bardzo możliwe, że Windows odczytuje ten plik jako katalog :P