Skocz do zawartości

Hackintosh do produkcji muzyki


konrad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

chciałbym zbudować swojego pierwszego hackintosha, obecnie mam macbook'a pro 13 (początek 2011), jednak powoli staje się dla mnie za wolny . Hackintosha będę używał głownie do edycji, obróbki oraz produkcji muzyki. Chce zbudować w miarę tanią wersję (do 2000 zł), ponieważ zastanawiam się jak jest ze stabilnością, sterownikami itp. i jeśli wszystko będzie okej, zastanowię się nad rozbudową. Sprzęt który wybrałem do budowy to :

 

Ram - Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V 

Płyta -  ASRock H81M S1150 H81 2DDR3 USB3/HD/DVI/DS BOX - H81M

Dysk - Dysk Western Digital Red, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200 64MB cache (WD10EFRX)

Obudowa - Zalman Z1 - USB 3.0 - czarny - ZM-Z1

Procesor - Procesor Intel CORE i5-4460 3.20GHz LGA1150 BOX BX80646I54460 - Haswell Refresh

Zasilacz - Corsair VS Series 450W 80PLUS 120mm FAN 

Karta graficzna - MSI GeForce GT 610 1GB DDR3 V1

Czy jest to dobry wybór ? Czy uda mi się na nim korzystać z 2 monitorów ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź. Mam jeszcze pytania, czy istniałaby możliwość na tym sprzęcie podzielenie dysku na 3 partycje i posiadania 3 systemów tzn. snow leopard, Mavericks lub yosemite, win8 ? Oraz jaki element z tej konfiguracji, będzie najgłośniejszy(zależy mi, żeby komputer był cichy), może coś warto zamienić ? Może warto dołożyć do jakiejś innej płyty głównej lub zasilacza, żeby komputer działał jak najbardziej bezawaryjnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszy od 10.8.5 w górę, Snow Leopard tylko ze zmodyfikowanym kernelem, ale tylko jako proteza. Najlepiej Mavericks lub Yosemite. Najgłośniejszym elementem będzie zdecydowanie stockowe chłodzenie Intela. Zainwestuj nawet w śmiesznie tani SilentiumPC HE924. Gwarantuję, że będzie dużo cichszy od stockowego coolera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proteza ponieważ nie działa na nim zarządzanie energią i nigdy nie wiadomo co się może wysypać. W zasadzie ten Legacy Kernel został stworzony po to, aby umożliwić pobranie z Mac AppStore Mavericksa i jego instalację gdy ktoś nie ma wcześniej przygotowanej kopii.

10.6 postawisz natywnie na płytach z LGA1156 i starszych oraz jeśli się nie mylę Sandy Bridge. Musiałbyś po prostu złożyć sprzęt ze starszych części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci zależy na SL, to zadaj sobie to pytanie:

Czy będziesz z niego korzystał jako system do codziennej pracy?

 

Jeśli tak, to, niestety, ale musisz wziąć starszy sprzęt.

 

Jeśli jednak, będziesz wolał korzystać na codzień z Yosemite/Mavericksa, a ten będziesz uruchamiał tylko, jak będziesz potrzebował jakiegoś programu, to bierz nowszy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SL będę używał do codziennej pracy, a mavericksa i win8 okazjonalnie... A więc czy płyta ASUS P8Z68-V LE Z68 32nm oraz procesor i5 2500k , a pozostałe komponenty jak w pierwszym poście, to dobry wybór do snow leopard, głownie chodzi mi o płytę główną? Wybaczcie za tyle pytań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo propozycji tych kart a do tego każda inna, więc ciężko się zdecydować... Tak naprawdę ta karta graficzna, będzie tylko po to, żebym mógł korzystać z 2 monitorów, więc chciałbym, żeby była jak najtańsza. Znalazłem taką stronę- http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/OSx86:HCL_10.6.8#Graphics_Cards , a co myślicie o  GeForce 210 512 Mb DDR3 Silent ? Według tej strony jej instalacja jest najmniej problemowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.