Jump to content
Sign in to follow this  
michen

"Błędne" koło przy przywracaniu do życia Mountain Lion'a

Recommended Posts

Hej.

Nie dawno nabyłem używanego Maca Unibody White (2,4 Ghz c2d, 2GB, 250GB HDD).
Mój problem polega na tym, że partycja z OSXem została sformatowana i od tego momentu zaczęła się jazda bez trzymanki. Instalacja z poziomu Internet Recovery kończy się informacją o tym, że "Ta rzecz jest czasowo niedostępna" i domyślam, się, że chodzi tak naprawdę o nieaktywny link w AppStore do Mountain Lion'a. Druga rzecz, czyli próba bootowania z CD/DVD lub USB kończy się fiaskiem bo po naciśnięciu klawisza options/alt nie ma dostępnej opcji bootowania z cd/dvd/usb,a  tylko internet recovery. Tak samo nie działa naciśnięcie klawisza "C" w trakcie bootowania. Niestety, ale nigdzie nie udało mi się znaleźć rozwiązania na tę sytuację. 

Wyciągnij dysk, podłącz do jakiegoś Maka/HaMaka i utwórz jedną nową partycję, w ten sposób pozbędziesz się partycji Recovery i może wtedy będzie opcja zbootowania instalki z USB/DVD. Jeśli to nic nie da, zainstaluj na tym dysku OSX z poziomu innego Maka, następnie włóż dysk do MacBooka i powinno zaskoczyć. Nigdy nie próbowałem tej drugiej metody, ale warto sprawdzić.

Możesz jeszcze z poziomu innego maka podzielić dysk na 2 partycje, gdzie ta druga będzie mieć jakieś 8GB i służyć do instalacji systemu. Robisz na niej bootowalną instalkę Mavericksa lub Yosemite wg instrukcji na stronie http://hamac.pl/topic/7791-przygotowanie-pendrive-do-instalacji-mavericks/ (zamiast na pendrive) i tak przygotowany dysk włożyć do MacBooka. Tym sposobem na 99% zainstalujesz system.

EFI nie ma tu nic do rzeczy.

Po przytrzymaniu alt i podpieciu instalacji z OS X na kluczu MUSI mb ja zobaczyć. Jak nie widzi to źle ja przygotowałeś.

Btw do tego macbooka powinieneś dostać jak pamietam jeszcze płyty z restore. Internet recovery on nie ma.

Płyta była przygotowana, ale nie był zresetowany PRAM. Dopiero po tym zaczęło działać "C" przy bootowaniu. 
Płyt nie dostałem bo to używka. Internet recovery jak najbardziej posiada. Chętnie podzielę się screenshotem .