Skocz do zawartości

Realtek RTL8139/810x Problem


Enter121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

==========================================================================

Laptop Siemens Fujitsu Amilo Pi 1505

Procesor: Intel Core Duo T2250 [Genuine Intel] Instrukcje MMX, SSE, SSE2, SSE3 1,73 GHZ
Chipsety: płyty głównej Intel i945GM Rev.03
Karta graficzna: Intel 945 Express Chipset Family
Karta sieciowa: Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC
Karta Wifi: Intel PRO/Wireless 3945ABG Network Connection
Kamery, czytkniki kart, bluetooth: czytnik kart
Klawiatura i mysz : wbudowane

==========================================================================

Siemka mam problem , zainstalowałem na tej konfiguracji [/\] Mac Os X 10.6.3 (32 bity, komputer nie wspiera 64 bitów) [nie dystrybucja] przez nawcom cd czy jakoś tak

wszystko śmiga poza internetem[Ethernet] nie wiem co jest nie tak , próbowałem wszystkiego, wszystkich możliwych kextów , ale to nic nie daje, nawet w preferencjach systemowych>sieć nie ma interfejsu Ethernet , najdziwniejsze jest to że przy włączeniu komputera z verboose mode nie ma śladu po zainstalowanych kextach od internetu [wrzucałem do IONetworkingFamily.kext>Content>PlugIns] sprawdziłem w konsoli i o internecie jest mowa tylko jeden raz przy pierwszym włączeniu "this computer internet connection appears to be offline" i nic więcej próbowałem usuwać konfiguracje od internetu ale to nic nie dało, W Mac os x 10.5.7 internet działał [próbowałem kopiować kext 10.5.7]

 

Z góry dzięki za odp

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie ma skutecznej metody na rozwiązanie mojego problemu. Mam pytanie jaka byłaby najlepsza z najtańszych kart wifi[moze byc na usb] pasująca do tego modelu i kompatybilna ze snow leo i wyżej , wystarczy 50 mbps, poniewaz jest to komputer tymczasowy, wystarczy mi tylko w miare normalny dostęp do internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pomysł jakiego kexta użyć?

próbowałem:

http://lnx2mac.blogspot.it/p/realtekrtl81xx-osx-driver.html

wszystkiego z tego tematu http://hamac.pl/topic/1878-iatkos-s3-2-mac-os-x-1063-realtek-rtl8139-nie-dzia%C5%82a/

http://www.hackintoshosx.com/files/file/1579-rtl8139/

i wiele innych

gdy włączam komputer w trybie verboose komputer jakby ignorował te kexty nic się nie pojawia .

=====================================

oczywiście nie używam wszystkich na raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer zaczął wykrywać kartę, ale wciąż nie mogę się połączyć, zreinstalowałem system (10.6.3)i przed pierwszym uruchomieniem dodałem kexta z ideneba ,który na nim działa (PcGenRTL8139) podczas uruchomienia pojawiają się informacje o wykryciu karty następnie "RTL8139::fixEnetFlowControl - Flow Control is disable" i "... en0 error 17 " wcześniej nie było tego "Ethernet" >post-2647-0-84898400-1417641458_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są rewizje RTL8139 które działają na oryginalnych kextach Apple, ale to raczej dotyczyło bardzo starych sieciówek.

 

Miejsce które podaje zet120 - to miejsce gdzie faktycznie znajdują się w systemie kexty do sieciówek. IONetworkingFamily to worek w który siedzi wiele kart jak i obsługa całego ethernetu. Faktycznie nie trzeba go podmieniać a jedynie dodawać/usuwać pluginy.

 

Co do samej RTL8139 podejrzewam, że dasz radę znaleźć coś działającego. Musisz być cierpliwy i szukać oraz testować.

 

PS Sprawdź też czy w w/w IONetworking np nie siedzi już jakiś kext do RTL8139, który np jest w konflikcie z tym który instalujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.