Skocz do zawartości

Yosemite/Maverics Lenovo X220 UEFI ew. Tx20 W520


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Specjalnie dla tego posta zarejestrowałem się na forum i ciesze się, że ktoś ma podobny zestaw co ja i z sukcesem uruchomił OSX-a.

Jednak mam pewne zastrzeżenia i prośbę o uzupełnienie bo pomimo prób stoje w miejscu.

 

1) Piszesz, że potrzeba Yosemite w wersji na USB, niestety tamten tutek wymaga zapłacenia za ściągnięcie paczki - czy mogę prosić o reupload na jakimś darmowym serwisie?

 

2) Nie jest tutaj opisany sposób wygenerowania SSDT, skrypt ssdtPRGen.sh raczej nie uruchomimy na czysty Windowsie

 

3) Link do Biosu wskazuje starą paczkę a nie bios (ale może wrzuć też paczkę do zrobienia USB też na mediafire)

 

4) Nie widzę nigdzie odniesienia do "Clover configurator (do ustawień potrzebnych do Facetime)", czy to się instaluje samo, czy trzeba to ściągnać?

 

5) DSDT Editor and Patcher - niestety tutaj zbędne wymaganie instalacji, może warto wrzucić własną paczkę na której to testowałeś (być może nowsza wersja coś popsuje), chociaż z tego co piszesz wyżej wynika, że edycja DSDT odbywa się poprzez edycję notatnikiem i wystarczy je wrzucić do katalogu (w takim razie po co patcher i edytor?)
 

6) Kext Utility - nie widze nic związanego z tym narzędziem, domniemam że zarządza ono tymi kex-ami, ale gdzie co i jak już nie opisałeś

 

Ogólnie staram się już kolejny dzień, jakimiś dziwnymi metodami zainstalowałem botowalnego OSX na pendriva, ale zatrzymuje się on na początku wczytywania na ekranie konsoli i umiera z kręcącą się tenczą... dlatego chciałem skorzystać z tutoriala, którego zrobiła osoba obeznana (a widać że taką jesteś), jednak tutek jest trochę mało szczegółowy i brakuje w nim paczek...

 

Pomożesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Specjalnie dla tego posta zarejestrowałem się na forum i ciesze się, że ktoś ma podobny zestaw co ja i z sukcesem uruchomił OSX-a.

Jednak mam pewne zastrzeżenia i prośbę o uzupełnienie bo pomimo prób stoje w miejscu.

 

1) Piszesz, że potrzeba Yosemite w wersji na USB, niestety tamten tutek wymaga zapłacenia za ściągnięcie paczki - czy mogę prosić o reupload na jakimś darmowym serwisie?

 

2) Nie jest tutaj opisany sposób wygenerowania SSDT, skrypt ssdtPRGen.sh raczej nie uruchomimy na czysty Windowsie

 

3) Link do Biosu wskazuje starą paczkę a nie bios (ale może wrzuć też paczkę do zrobienia USB też na mediafire)

 

4) Nie widzę nigdzie odniesienia do "Clover configurator (do ustawień potrzebnych do Facetime)", czy to się instaluje samo, czy trzeba to ściągnać?

 

5) DSDT Editor and Patcher - niestety tutaj zbędne wymaganie instalacji, może warto wrzucić własną paczkę na której to testowałeś (być może nowsza wersja coś popsuje), chociaż z tego co piszesz wyżej wynika, że edycja DSDT odbywa się poprzez edycję notatnikiem i wystarczy je wrzucić do katalogu (w takim razie po co patcher i edytor?)

 

6) Kext Utility - nie widze nic związanego z tym narzędziem, domniemam że zarządza ono tymi kex-ami, ale gdzie co i jak już nie opisałeś

 

Ogólnie staram się już kolejny dzień, jakimiś dziwnymi metodami zainstalowałem botowalnego OSX na pendriva, ale zatrzymuje się on na początku wczytywania na ekranie konsoli i umiera z kręcącą się tenczą... dlatego chciałem skorzystać z tutoriala, którego zrobiła osoba obeznana (a widać że taką jesteś), jednak tutek jest trochę mało szczegółowy i brakuje w nim paczek...

 

Pomożesz?

1. Poszukaj w internecie. :>

2. SSDT generuje się w osx, albo zmienia sie config i odpala na na generowanym SSDT przez clover

3. Zaraz zmienię

4.http://hamac.pl/topic/9864-imessages/

5. DSDT modyfikujesz Maciasl - nie notatnikiem gdyż taki plik trzeba skompilowac z .dsl do .aml

6. Dodane do sekcji doprawianie

 

Tęcza to brak FakeSMC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Poszukaj w internecie. :>

2. SSDT generuje się w osx, albo zmienia sie config i odpala na na generowanym SSDT przez clover

3. Zaraz zmienię

4.http://hamac.pl/topic/9864-imessages/

5. DSDT modyfikujesz Maciasl - nie notatnikiem gdyż taki plik trzeba skompilowac z .dsl do .aml

6. Dodane do sekcji doprawianie

 

Tęcza to brak FakeSMC

 

Możesz sprecyzować co konkretnie mam szukać, jak się to powinno nazywać? wujek google nie wyrzuca nic o takiej samej nazwie, a wszystko inne tyczy się instalasji na usb via macosx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety tamten tutek wymaga zapłacenia za ściągnięcie paczki

Zaraz wrzucę na inny serwer, ale wystarczyło stworzyć darmowe konto na chomikuj i darmowy transfer spokojnie wystarczał na pobranie paczki. ;) Wrzucałem na chomikuj, bo na innych serwerach, szybko link wygasa.

 

EDIT:

 

Wrzucone na mediafire.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Update :>

Zmieniłem płytę z x220 na x230 :>

-Z automatu trzeba wymienić klawiaturę i baterię.

Cała aktualizacja to koszt ok 550zł (płyta,klawiatura i oryginalna bateria)

OSX wstał po wywaleniu patchów dla sandybridge (SSDT, DSDT i HD3000), 

Wszystko działa, wiec polecam taką aktualizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

czy do x230 też podejdzie karta Azurewave aw-ce123h? i czy dużo trzeba włożyć pracy aby doprowadzić do stanu używalności?

 

Waldun do wymiany karty potrzeba w X230 zmodyfikować bios aby wywalić whitelistę. Czy posiadasz programator do odczytania / zapisania BIOSu (nie da się tego zrobić jak w X220 przez wgranie biosu z poziomu systemu, trzeba ten bios zmodyfikować programatorem właśnie)?

 

Jak uda Ci się podmienić BIOS dopiero wtedy możesz zmieniać kartę fizycznie, a to jest już prosta sprawa (odkręcenie paru śrubek, podmiana karty i podpięcie anten).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.