Skocz do zawartości

Acer 5820TG


destro39
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
udało mi się zainstalować yosemite 10.10 przez clover+retail. Niestety po uruchomieniu, system strasznie muli, nie mogę, zedytować dsdt , na odpalenie każdego programu trzeba czekać bardzo długo. Działa karta wi fi.
Generalnie po zainstalowaniu Mavericksa Nieresha, wszystko działało poprawnie ale doszły mnie słuchy że lepiej jest zrobić czystą instalację z retail'a, więc drodzy Koledzy ratujcie :)

Moja specyfikacja:

MODEL: Acer 5820tg 5464G75M

PROCESOR: i5 450m

MOSTEK POŁUDNIOWY: Intel HM55

KARTA GRAFICZNA: ATI Mobility Radeon HD 5650 - 1024 MB, Core: 550 MHz, Memory: 800 MHz, DDR3 / Intel HD graphics wbudowany w procesorze.

ROZDZIELCZOŚĆ EKRANU: 1366x768

KODEK AUDIO: Realtek ALC269

KARTA Wi-Fi:  Atheros AR5B97 Wireless Network 

Interface dysku SATA ukłąd partycji GUID

Podłączenie Touchpad PS/2 Mysz USB Klawiatura: PS/2

 

Chciałem się dowiedzieć jak mam spachować dsdt, uruchomić audio i generalnie jakie kexty użyć aby doprowadzić mac os do użytku codziennego, nie mówiąc już o tym jakie kexty, flagi dodać to bootloadera aby móc to zrobić :)
Instalacja odbyła się na karcie ati, yosemite odpala się na karcie ati (włączona jako jedyna w biosie) w prawidłowej rozdzielczości.

 

Pozdrawiam ,
z góry dzięki za pomoc!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Custom EDID musi byc zawarte w bootloaderze do odpalenia w pelni dzialajacej karty graficznej.

 

Nie musi. Tak jak radził przedmówca sprawdź co to EDID i kiedy się je stosuje. Skoro odpalił Ci się system zarówno na Cloverze jak i na Nireshu to OS X poprawnie odczytuje parametry MATRYCY a nie VGA (bo EDID dotyczy matrycy), inaczej zobaczył byś czarny ekran.

 

Powtórzę jeszcze raz, mulenie wynika z tego, że ta platforma sprzętowa obowiązkowo potrzebuje poprawionego DSDT o poprawki jakie wyżej napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc mówisz niewiele, uczepiłeś się EDID bo jest na jakimś poradniku na YT... nie informując w ogóle w jakim kontekście Ci jest potrzebny... dobra nie mam ochoty na przepychanki i udowadnianie czyje grabki do piasku są "większe".

 

Wracając do tematu - EDID stosujesz TYLKO jaj Clover/OS X nie potrafi go odczytać z matrycy. W większości wypadków odpalenie starszej ATI wymaga dodania inject dla ATI i TYLE. Dopiero jak nie odpala to zaczynasz analizować temat, ale dla rozdziałki jaką masz raczej nie powinien być potrzebny EDID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dźwięku możesz zastosować VoodooHDA 2.8.x albo poszukać spatchowanego AppleHDA - tylko powinien on być przygotowany pod Twój układ dla laptopa. Wersja dla zwykłej płyty głównej może nie działać, bo kodek przeważnie jest inaczej podłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.