Skocz do zawartości

Windows obok Mac'a


Veilles
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Nie będę zakładał osobnego tematu tylko podepnie się pod ten.

Jak zainstaluję najpierw OS X a potem Windowsa to podczas partycjonowania dysku w instalatorze Windows 8.1 dostaje taki komunikat - jak w załączniku..

Jak mam zainstalować Windowsa obok OS X czy OS X obok Windowsa żeby to działało ?

 

Dziękuje bardzo za pomoc

Pozdrawiam

patS_

post-2933-0-34529600-1422312325_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się. Poczytaj trochę na internecie. Generalnie zabawa polega na wrzuceniu windowsa na dysk i naprawieniu bootloadera. Musiałbyś sformatować dysk w MBR przekonwertować tablice na GPT gptgen'em. Potem stawiasz osx. Albo nie konwertujesz na gpt i instalujesz osx na mbr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale da się przerobić instalator więc jedyne co go czeka to zabawa z plikami instalatora i ew. z plikami późniejszych aktualizacjach do nowszej wersji systemów. Updaty (do tej samej wersji) z MAS nie potrzebują zmiany plików.

Edytowane przez 314TeR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. A może być to wina czytnika lub karty pamięci ?

Zawsze do tego celu używam czytnika i karty pamięci microSD 128mb. Przynajmniej przy instalacji boot0af nigdy z tym nie miałem problemu..

_______________________________________

 

edit.

 

próbowałem z różnymi pendrive itp i nadal to samo ręce mi opadają i nie wiem jak to zrobić

próbowałem nawet formatować pamięć pod koniczynę z terminalu zgodnie z instrukcją z forum i to samo..

 

raz mi się zdarzyło że zamiast "boot0ss:error" miałem "boot1 / boot 5" - ten komunikat zawsze mam jak bootuje jako "boot0af", a znów instalator się upiera że jest to "boot0ss".

dla "boot0af" i „boo0ss" powinien być ten sam komunikat czyli "boot1 / boot 5" ?

 

pomijając fakt z tymi bootami jak uruchamiam instalator Windows 8.1 z cd to mam do wyboru "boot UEFI optional from CDROM(0x1)” zaznaczam naciskam spacje i wyskakuje mi „run bootx64.efi” i wybieram to. dalej się rozpoczyna niby instalacja Windowsa ale podczas partycjonowania dostaje komunikat (taki jak na obrazku na dole) - ten komunikat dostaje też jak chcę instalować Windowsa przy pomocy „boot0af”.

 

gdzie leży problem w takim razie? ktoś ma może jeszcze jakiś pomysł?

mam nadzieje że dosyć jasno się wyraziłem.. :)

 

dziękuje za wszelką pomoc i rady z góry

pozdrawiam
patS_

post-2933-0-71093000-1423083347_thumb.jpg

post-2933-0-06738700-1423083596_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem rozwiązanie swojego problemu..

 

na wstępie chciał bym powiedzieć że nie wiem czy ten poradnik jest aktualny czy może w samej koniczynie od momentu napisania go się coś zmieniło ale poradnik jako poradnik przydał się tylko mi jako lektura, a nie w praktyce..

 

ja na swoim sprzęcie ze stopki w trybie legacy odpaliłem instalacje Windows 8.1 x64 Pro N w trybie UEFI za pomocą Clover v2k r3128 - pewno na nowszej też to działa ale ja akurat miałem pod ręką tą wersje (oczywiści nie obyło się bez czytnika kart pamięci i karty microSD 128MB). po kolej wyglądało to dokładnie tak:

 

- kartę sformatowałem na "Mac OS X Extended (kronikowany)" z opcją "Tabela Partycji GUID"

- na tak sformatowaną kartę zainstalowałem Koniczynę z następującymi opcjami:

  - Bootloader -> Zainstaluj boot0af w sektorze MBR

  - Clover EFI -> Clover EFI 64 bity SATA

  - Drivers64 - wszystko

- następnie usnąłem "VBoxHfs-64.efi" z "EFI/CLOVER/drivers64" i "EFI/CLOVER/drivers64UEFI" - w obydwóch ścieżkach na miejsce "VBoxHfs-64.efi" wkleiłem "HFSPlus.efi"

- dalej to wiadomo kexty, dsdt, config etc - dodam że do testu posłużyłem się tylko moimi kext'am fo moego sprzętu, bez dsdt i ze standardowym configiem

- następnie restart i instalacja Windowsa - ja instalowałem z płyty więc wybrałem w menu Clovera coś w stylu (tak bynajmniej się to u mnie nazywa "Boot UEFI optional from CDROM (0x1)" -> zaznaczamy naciskamy spacje i wybieramy "Run BOOTX64.efi"

 

Dalej to już z górki instalujemy normalnie już Windowsa. :)

Ja z tym nie miałem problemów przy instalacji jak i dotychczasowym użytkowaniu Windowsa robiąc wszystko tym sposobem.

 

Aha od siebie dodam jeszcze że partycjonując dysk z poziomu OS X wszystkie partycje tworzy się w trybie podstawowym - no chyba że logiczne się tworzy z terminala ja nie umiem więc musiałem usuwać wszystkie partycje zostawić partycje z OS X i resztę tworzyć przy instalacji Windows.

 

Mam nadzieje że mój sposób komuś kiedyś zaoszczędzi kłopotu z instalacją Windowsa obok Mac OS X na sprzęcie z legacji.

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam

patS_

 

________________________________________

 

edit.

 

zapomniałem dodać że mam najpierw zainstalowany Mavericks 10.9.4 - taki miałem pod ręką - i obok niego stawiałem Windowsa.

oczywiście komputer bez UEFI :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.