Skocz do zawartości

Problem z USB super drive


Gregor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ano podłączyłem do swojego hacka takie urządzenie. Możliwości nie ma wiele bo posiada tylko jedną wtyczkę USB.

 

No i jak to zwykle bywa - problem.

 

Zamiast ładnie działać to mam taki komunikat :(

 

post-3752-0-21973300-1418194700_thumb.png

 

poradzi ktoś na tę małą niekompatybilność czy też będę miał nowy SuperDrive na sprzedaż?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPad - to inna para kaloszy, ponieważ wymaga ponad 0,5A jakie standardowo jest dostępne na porcie USB.

 

Możecie spróbować dodać do sekcji USB clovera formułkę HighCurrent.

<key>HighCurrent</key>
<true/>

http://clover-wiki.zetam.org/Configuration/Devices#USB-/-HighCurrent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda na przyszłość.

Identycznie jest np w Mac Book pro bez retiny, gdzie jest wbudowany napęd.

 

oto soluszyn :)

 

1. open a terminal
2. type sudo pico /Library/Preferences/SystemConfiguration­/com.apple.Boot.plist
3. Insert mbasd=1 in the String
4. Save (press Ctrl-X, answer yes to save by pressing Y, press enter to confirm the file name).
5. Restart your machine. That's it!

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A to poprawka dla haMaców - zamiast dodawać do com.apple.Boot.plist i dodaj do clovera do bootargs ten sam parametr:

mbasd=1

 

To działa. Dzięki :)

Czy jest jakaś uproszczona opcja aby wpisać to samo w bootargs w normalnym MacBooku?

 

nztomiast to:

 

<key>HighCurrent</key>

<true/>

nie powoduje ładowania ipada przez hacka. Testowałem z inject USB YES i NO.

 

Zastanawiam się czy to na pewno kwesta napięcia USB czy może identyfikacji. IPAD widzi, że to nie oryginał i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bootargsy na prawdziwym macu wpisuje się właśnie do com.apple.Boot.plist. Innego sposobu nie ma, chyba że ewentualnie nvram...

 

Ładowanie to ewidentnie problem moim zdaniem wydajności prądowej i tyle. To jest kwestia sprzętowa, po prostu port musi umieć dać więcej niż standardowe 500mA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy bios. niestety nadal tylko pierdzenie w głośnikach. Zarówno przy depop disabled i enabled. Efekt taki sam

 

A co do ładowania to znalazłem opcję USB Power State S5, ale jej przełączenie nie ładuj ipada.

 

Czy to o to chodziło, czy może inna opcja?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sprawdź jeszcze z AFGLowPowerstate true/false w coverze.

 

 

 

 

bez zmian.

 

ale mam inną ciekawostkę. zacząłem mieszać w uefi z audio. spdif/hdmi/ac97 itp. Dźwięk w ogóle przestał działać.

 

Zrobiłem reset biosu, jeszcze raz wgrałem kexta.

 

Efekt teraz mam taki:

jak zrobię głośność na maxa to słyszę czysty dźwięk, ale baaaardzo cicho. Prawie go nie słychać, ale jest. Natomiast pierdzenia w głośnikach nie udało mi się przywrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.