Skocz do zawartości

Gigabyte GTX750 2GB


Grenthos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.
Nie było mnie tu dawno, na pewien czas odpuściłem sobie wgrywanie Maca, lecz powróciłem na forum z pytaniem jak uzyskać QE/CI na Gigabyte GTX750 2GB.
Więc oto co robiłem. Wgrywałem distro Yosemite od Niresha (brak potrzeby posiadania Maca, a wirtualizacja na moim PC to udręka) i dotarłem w "Customize" do kextów graficznych. Tutaj było kilka podejść, w podpunktach (w kolejności chronologicznej) wymienię to co było zaznaczone.
a) GraphicsEnabler, wynikiem był DSMOS has arrived
B) Nic, wynikiem był DSMOS has arrived
c) Sterowniki do kart Nvidii z Maxwellem, czyli wgranie nv_disable=1, wynkiem był DSMOS has arrived
d) Wgranie sterowników tych co wyżej, tylko w Single User Mode dodatkowo zrobiłem backup wszystkich kextów (grafix backup all) i system wszedł, ale w opcjach wychodzi mi że mam 3MB VRAM i rozdzielczość 1024x768 przy mojej natywnej monitora 1440x900.

Po dojściu do ostatniej opcji próbowałem według HCL 10.10.1 wgrać nowe sterowniki Nvidii, ale wyszło to tak że nie mogłem ich uruchomić gdyż nie posiadałem zgodnego sprzętu (komunikat brzmiał właśnie jakoś tak), a po wgraniu ich przez Pacifista, nie umiałem wykonać tego polecenia - "restart nv_disable=1". Każdy kolejny restart wyglądał tak że system wstawał, tylko nie posiadałem QE/CI tylko te 3MB VRAM, lecz pojawił mi się Panel Sterowania Nvidii, z którego nie mogłem korzystać. Nie wiem czy wpływ na to miał backup kextów. Proszę pomóżcie jak że tak to ujmę "uruchomić tą kartę" bo wiem że można, tylko brakuje mi szczegółowego a przede wszystkim POLSKIEGO poradnika, bo może i znam angielski,a le w sprawach hardware'u wolę swój język ojczysty.

 

@edit
Pomerdały mi się działy. Prosiłbym o przeniesienie do subforum o kartach graficznych Yosemite. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, podążałem za twoim poradnikiem i tak:
Pendrive skonfigurowany (Clover wgrany, instalka Yosemite też), jednak jest problem albowiem:

a) Nie wiem jak skonfigurować config.plist, wgrałem do /EFI/CLOVER/kexts/10.10 jedynie FakeSMC.kext, NullCPUPowerManagement.kext (chociaż nie wiem czy to było konieczne) oraz RealtekRTL81xx.kext. A samego configu nie dotykałem.
B) Jak próbuje uruchomić na domyślnym configu to moja karta graficzna chyba się buntuje gdyż ląduje w momencie gdzie wszystko się ładnie uruchamia na verbose, kexty się wczytują, pokazuje mi się że "system loaded in xxx nanoseconds" czy coś podobnego po czym następuje reboot. Próbowałem także wpisać nv_disable=1 (na instalacji Yosemite dałem spacje i w "boot arguments" wpisałem po prostu nv_disable=1) lecz sytuacja się powtarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Pokombinowalem odrobinke i jestem dumnym posiadaczem Yosemite 10.10 z dzialajacymi kextami od dzwieku i internetu.
Pozostal jedynie problem z grafika. Uruchamialem jedynie nv_disable=1 bez zadnych innych kextow, po czym wgralem Nvidia Web Driver do Yosemite 10.10 i zrestartowalem Hacka tym razem jedynie z komenda nvda_drv=1 bez nv_disable=1, co dalo efekt ze system niby wstal ale na monitorze bylo "No Signal", poszperalem po internecie i dogralem do BootFlags PCIRootUID=1, lecz efekt byl taki sam.
Wiec teraz moje pytanie brzmi: co moge zrobic by grafika wstala z pelna akceleracja?

P.S.
Lacze sie z monitorem poprzez przejsciowke DVI->VGA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal NullCPUPowerManagement.kext!

Co do grafiki, to wywal wszystkie bootflagi, jakie do niej dodawałeś i spróbuj ją uruchomić.

PS. Gratuluję, udało Ci się postawić Yosemite samemu, jedynie szperając w necie i nie zadając po 1000 pytań! ;-)

edit:

Przeczytałem, że gtx 750 potrzebuje i nvda_drv=1 i nv_disable=1 naraz.

 

edit2:

Znalazłem również coś takiego:

 

4.2. Installing the nVidia GTX 750 / 750 Ti web drivers:

 

4.2.1. Get the nVidia web driver pkg from here.

4.2.2. Download Pacifist.

4.2.3. Install the new nVidia driver by opening it up in Pacifist, right clicking on the 1.3-63-343.01.01f01-NVWebDrivers.pkg and install it to the Yosemite drive (no need to manually extract and install kexts):

 

wjxpv5.png

 

4.2.4. Open Clover config.plist and add the following arguments to the Boot section: kext-dev-mode=1 nvda_drv=1
4.2.5. Install the nVidia web driver again — clicking on the pkg file (without using Pacifist).
4.2.6. Restart the system.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazanie jakie podales przydaje sie chyba tylko wtedy gdy Web Driver nie wykrywa karty graficznej jako tej od Nvidii, u mnie bezproblemowo wykryl ja bez Pacifista wiec instalowalem wedlug instrukcji z forum TonyMaca (czy jakos tak).A dalej idac to nvda_drv=1 i nv_disable=1 wykluczaja sie wzajemnie. Czyli mam dalej te 3MB w VRAMie.

 

W kazdym razie, skorzystam z tej metody co mi podales dla GTX750 i GTX750Ti. Moze to wyjdzie. Postaram sie dac znac jak to wyszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta Gigabyte na 100%. Na PCIRootUID=1 Nie działa jezeli daje to wraz z nvda_drv=1 (tez Signal), przetestuje samo PCIRootUID=1 i dam znać jak poszło w @edit. Mowiac VGA masz na mysli DVI->VGA?

@edit
Samo PCIRootUID=1 tak jak przypuszczalem zaladowalo domyslna karte graficzna OSX czyli ta 3MB bez akceleracji. A w polaczeniu nvda_drv=1 i PCIRootUID=1 wciaz mam No Signal. Czyli w skrocie - jestem w uziemiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Yosemite 10.10.1 stoi z QE/CI.
Oto tutorial dla Gigabyte GTX750 2GB
1. Instalujemy czysta wersje Yosemite na Chameleonie wchodząc w instalacje z flagą "nv_disable=1"
2. Dogrywamy sobie swoje kexty, pomijamy jedynie jakiekolwiek zwiazane z grafika.
3. Wgrywamy WebDriver bezpośrednio z paczki pod 10.10.0 po czym dodajemy z configu nvda_drv=1 wraz z flaga nv_disable=1
4. Reboot a po nim pobieramy CUDE na 10.10.0.
5. Kolejny reboot, teraz robimy aktualizacje do 10.10.1, ja wykonywalem z AppStore
6. Po aktualizacji nastepuje kolejny reboot, dogrywamy te kexty ktore mogly nam "uciec" podczas update.
7. Teraz wykonujemy aktualizacje z NvidiaControlPanelu do najnowszej wersji sterownika
8. Wykonujemy reboot, potem wykonujemy kolejny update, tym razem aktualizujemy CUDE
9. Wchodzimy w konfiguracje, w flagach zostawiamy jedynie nvda_drv=1
10. Obowiązkowo podlaczamy monitor pod HDMI. Najnowsza CUDA wlacza obsluge HDMI w GTX750 z tego co zauwazylem, gdyz wczesniej mialem "No Signal". DVI nie jest obslugiwane, rozdzielczosci 4k nie testowalem.
11. Reboot...i mamy stojącego Yosemite na GTX750 z QE/CI.

Dzięki za pomoc, dzięki m.in. waszej pomocy postawilem wlasnego Hackintosha od podstaw. Jestescie wielcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Yosemite 10.10.1 stoi z QE/CI.

Oto tutorial dla Gigabyte GTX750 2GB

1. Instalujemy czysta wersje Yosemite na Chameleonie wchodząc w instalacje z flagą "nv_disable=1"

2. Dogrywamy sobie swoje kexty, pomijamy jedynie jakiekolwiek zwiazane z grafika.

3. Wgrywamy WebDriver bezpośrednio z paczki pod 10.10.0 po czym dodajemy z configu nvda_drv=1 wraz z flaga nv_disable=1

4. Reboot a po nim pobieramy CUDE na 10.10.0.

5. Kolejny reboot, teraz robimy aktualizacje do 10.10.1, ja wykonywalem z AppStore

6. Po aktualizacji nastepuje kolejny reboot, dogrywamy te kexty ktore mogly nam "uciec" podczas update.

7. Teraz wykonujemy aktualizacje z NvidiaControlPanelu do najnowszej wersji sterownika

8. Wykonujemy reboot, potem wykonujemy kolejny update, tym razem aktualizujemy CUDE

9. Wchodzimy w konfiguracje, w flagach zostawiamy jedynie nvda_drv=1

10. Obowiązkowo podlaczamy monitor pod HDMI. Najnowsza CUDA wlacza obsluge HDMI w GTX750 z tego co zauwazylem, gdyz wczesniej mialem "No Signal". DVI nie jest obslugiwane, rozdzielczosci 4k nie testowalem.

11. Reboot...i mamy stojącego Yosemite na GTX750 z QE/CI.

 

Dzięki za pomoc, dzięki m.in. waszej pomocy postawilem wlasnego Hackintosha od podstaw. Jestescie wielcy.

Hmmm... jesteś pewien że to CUDA naprawiła ci jedno wyjście? Aż jestem skłonny przetestować tą teorię u siebie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie naprawiła... CUDA to jedynie uchwyt do wykorzystania GPU przez programy które obsługuję CUDA.

 

To co naprawiło to na 99% sterowniki webowe dla 10.10.1.

 

Grzesiek13 - jak możesz, to sprawdź tę swoją paskudę w 10.10.1 na oryginalnym biosie + webowe stery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.