Jump to content
Sign in to follow this  
Nasedo

iAtkos L2 na Lenovo X61 - nie jestem w stanie ponownie zainstalować

Recommended Posts

Witam,

 

W przeszłości miałem już zainstalowanego i sprawnie działającego Hackintosha na moim Lenovo X61. Po pewnym czasie musiałem wykorzystać ten komputer i zainstalowałem na nim Windows 7 i Linuxa. Pomyślałem, że może znów warto skorzystać z Liona na tym komputerze.

 

Zakładam, że duża część wiedzy mi uleciała (bezpowrotnie?) i niestety, ale chyba robię coś źle.

 

Bazuję na poniższym poradniku:

 

http://blog.slor.net/2013/08/installing-mac-os-x-lion-1075-on-lenovo.html

 

Przed instalacją, w BIOSie przestawiam dysk na AHCI (chyba, że to jest moim błędem?) i wykonuję krok po kroku opisane czynności z poradnika. Przechodzę wszystko do punktu trzeciego włącznie. Natomiast przy punkcie czwartym, instaluję Combo Update 10.7.5, instaluję update fixer'a ponownie uruchamiam KextBeast'a i wykonuję restart - po wykonaniu oczywiście wszystkich koniecznych czynności - nigdy przed.

 

Po tym, komputer startuje, pojawia się plansza z jabłkiem, dysk pracuje intensywnie... po pewnym czasie pracuje bardzo rzadko ale system już nie wstaje. Wykonałem wszystkie te czynności dwukrotnie, za każdym razem jest taki sam rezultat, 100% powtarzalność. Zastanawiam się, czy może korzystałem kiedyś z innego poradnika, czy może sam wpadłem na jakiś pomysł, by wszystko działało poprawnie? Uprzednio system był z zainstalowanym update'm - działał przez miesiące u mnie bez jakiegokolwiek problemu, a teraz nie jestem w stanie go zainstalować. Być może dość niedokładnie opisałem wszystko - ale nie widzę celowości przepisywania procedur, które są w poradniku.

 

Czy ktoś z Was może mi pomóc? A może ewentualnie doradzić mi inną wersję OS'a która będzie z powodzeniem działać na tym sprzęcie? Będę wdzięczny za każdą poradę. Z góry dziękuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przedewszystkim na seri 61 od lenovo instalowanie dystrybucji to czysty heretyzm :>, te lapki są banalne do odpaleni przy pomocy retail'a. Nawet audio odpalasz po applehda.

 

A co do instalacji:

1. ustaw protected memory na enable.

2. Zainstaluj retail'a i popraw DSDT wgraj odpowiednie kexty i nie używaj żadnych fixerów Multibestów i Kextbestów

Share this post


Link to post
Share on other sites

Być może jest to heretyzm - nie neguję tego ;-) Jednak była to metoda, którą kiedyś znałem i z powodzeniem zastosowałem.

W tym co napisałeś widzę pewne przeszkody:

 

1. Co do "protected memory" - przyznam, że nie sprawdzałem, ale nie sądzę by zaszły w tym jakieś zmiany od poprzedniej instalacji

2. Nie posiadam wersji Retail dla Liona - posiadam Snow Leopard i posiadam Mountain Lion. Dlatego też bazowałem na iAtkos L2.

3. Moja wiedza może okazać się niewystarczająca aby poprawić DSDT i wgrać odpowiednie kexty - ale jeżeli nie takie jak posiadam, to jakie? Dlaczego nie używać narzędzia jak KextBeast - które to w przeszłości sprawdziło się?

 

Bardzo proszę o rozwinięcie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. w zakładce security albo advenced w sekcji memory

2. Jak i tak masz pirata iatkosa to ściągnij sobie lion'a

3. w google x61 osx86 i będzie wszystko albo u nas na forum poradnik astrael'a t61 dla SL-chodzi tylko o DSDT (t61 i x61 to bliźnicze konstrukcje z innym prockiem)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko nie wyjaśnia to problemu, który najbardziej mnie nurtuje. Mogę się zgodzić, że dystrybucja iAtkos to heretyzm - mogę się zgodzić, że obecnie tego się nie stosuje. Ale mimo wszystko to kiedyś u mnie działało i nie mogę sobie z  tym poradzić. A jeżeli chodzi o poradniki, również dla T61 - niestety, nie jest to dla mnie zbyt czytelne i zrozumiałe. Gotowe rozwiązanie, które zacytowałem było kompletne i działające - dlatego miałem nadzieję, iż ktoś zetknął się z podobnym problemem do mojego i wie jak sobie z tym poradzić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie nie iAtkos jako dystrybucja był najleprzy (sam na nim zaczynałem na x61T), x61 jest bardzo łatwe do odpalenia z OSX to wszystko. Uważam że na retail'u nie będzie ci potrzeby fix po update. Jeśli chcesz to mogę ci pomóc cos tam jeszcze pamietam o x61.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem został rozwiązany:

 

Popełniałem błąd w tej części instrukcji:

 

 

- Prior to allowing the updater to restart your machine,
- Extract mac-os-x-lion-10.7.5-update-fixer.zip.
- Open up a Terminal session and change to the directory containing the fixer files.
- Use this command to run the fixer-upper:
sudo ./UpdateFixer.sh

 

Zamiast przejść do tego katalogu i w nim uruchomić skrypt, skrypt kopiowałem w zupełnie inne miejsce i tam jego uruchamiałem. Nie wiem dlaczego tak robiłem. Mam już działającego Hackintosha na moim Lenovo X61 Tablet - wraz z zainstalowaną aktualizacją do wersji 10.7.5

 

Dziękuję za zainteresowanie i myślę, że temat można zamknąć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.