Skocz do zawartości

Z97 temperatura PCH


Marecki_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W czym odczytujesz te dane?

Mógłbyś sprawdzić jak jest u Ciebie ?

Mam jeszcze jeden problem, przy wyborze dysku z którego chcę bootować po wciśnięciu f8 mam dużo więcej urządzeń niż w rzeczywistości niektóre urządzenia są widziane podwójnie niektóre potrójnie a niektóre o jeszcze większej liczbie.

Tak samo jest w biosie w sekcji boot priorities, tak samo na pierwszej stronie tam gdzie jest możliwość ustawiania kolejności urządzeń drag&drop, mało tego jak lista się zapełni około 11 -13 wpisów po kilku uruchomieniach komputera, bios przy próbie przestawienia kolejności urządzeń w ten właśnie sposób zawiesza się. 

Czasami w ogóle nie mogę uruchomić komputera pomaga odpięcie któregoś z dysków obojętnie którego. Bios flashowałem, przed było tak samo. Wydaje mi się że ma to związek ze zbyt dużą ilością urządzeń w boot priority i bios głupieje bo jak zresetuje bios do ustawień fabrycznych przez jakiś czas jest ok ....dopóki lista się nie zapełni, tak samo działa jak się domyślam odpięcie jednego dysku. Za każdym uruchomieniem dokłada jedno urządzenie do boot priority tak jakby nakłada nowy priorytet a wydaje mi się że te ustawione w biosie powinny być stałe , niezmienne. Uruchamianie przez f8 chyba nie powinno kasować tych ustawień. Wklejam fotki przedstawiające problem.

https://www.dropbox.com/s/5zxfti3g7uz22o4/WP_20150203_001.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/cv74lgw9zai24yx/WP_20150203_002.jpg?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ogóle nie ma temperatur dla PCH, być może to co masz u siebie to jakiś błąd BIOSu, zresztą nie pierwszy.

 

Z multiplikacją urządzeń startowych też mam ten sam bajzel:

attachicon.gif150203152345

gdzieś wyczytałem nie pamiętam już gdzie że z97 dosyć mocno się grzeje właśnie w okolicy 50 stopni w idle. 

Zdarzyło Ci się żeby coś się przywiesiło w biosie przy próbie zmiany kolejności drag&drop lub przy bootowaniu na pierwszym ekranie asusa?

Masz w ogóle windowsa ? jak go uruchamiasz z poziomu clovera czy wybierając dysk win przy starcie. U mnie gdy uruchomię windows przez clovera to jakoś dziwnie się zachowuje, długo wczytuje ikonki na pulpicie mimo ssd dodatkowo pojawia się niezainstalowane urządzenie w menedzerze urządzeń "Kontroler PCI gromadzenia danych i przetwarzania sygnałów" do którego nie mam sterowników. Gdy uruchomię win wybierając dysk win przy starcie wszystko jest ok. Czy clover powoduje takie niespodzianki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtórzę - na mojej Z97-WS w ogóle nie występuje coś takiego jak sensor dla PCH.

 

Jeśli mieszasz z kolejnością startową to czasami może się zachować nieobliczalnie, ale ja nie miałem żadnych krzywych akcji... tak jak ustawiam w BIOSie tak mam.

 

Windows działa tak samo czy to odpalony z Clovera czy z BIOSu bezpośrednio... zresztą nie widzę powodu aby miało być inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtórzę - na mojej Z97-WS w ogóle nie występuje coś takiego jak sensor dla PCH.

 

Jeśli mieszasz z kolejnością startową to czasami może się zachować nieobliczalnie, ale ja nie miałem żadnych krzywych akcji... tak jak ustawiam w BIOSie tak mam.

 

Windows działa tak samo czy to odpalony z Clovera czy z BIOSu bezpośrednio... zresztą nie widzę powodu aby miało być inaczej.

Może trochę zawracam Ci głowę ale wklejam link do dwóch filmików jeden uruchamiany z poziomu clovera drugi normalnie z czego wynika że clover coś miesza podczas uruchomienia wifi łączy się z dużym opóźnieniem i ikonki na pulpicie pojawiają się i znikają, przy uruchomieniu bezpośrednio z dysku windowsa problemu nie ma .

https://www.dropbox.com/s/xbyi0h94c13jwo3/WP_20150203_005.avi?dl=0

https://www.dropbox.com/s/9r05mzgnnmbm5b7/WP_20150203_006.avi?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie w ogóle nie ma temperatur dla PCH, być może to co masz u siebie to jakiś błąd BIOSu, zresztą nie pierwszy.

 

Z multiplikacją urządzeń startowych też mam ten sam bajzel:

attachicon.gif150203152345.png

314Ter jest dostępny nowy bios 2205 u mnie rozwiązał problem bałaganu w boot priority....nie nadpisuje moich ustawień tak jak wcześniej, i wydaje mi się że jakoś szybciej system sie bootuje zarówno osx jak i win  8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się... do mojej Z97-WS nie ma... zresztą seria WS dostaje aktualizacje na szarym końcu... jak reszta królików doświadczalnych w postaci szarych userów sprawdziła że nie bugów. 

Uważasz że użytkownicy którzy mają tańsze płyty niż Twoja są gorsi od Ciebie bo masz płytę z wyższej serii ? A droższa płyta nie zawsze oznacza lepsza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.