Skocz do zawartości

ASRock Z87 PRO 3 - Wielkie szumy w nagraniach mikrofonem


arnon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

dzisiaj chciałem nagrać taki filmik na YouTuba ze swoim głosem i wielkie rozczarowanie: kiedy mówię, w tle jest przeokropny szum. Jest on tak głośny, że masakra. Nagrywałem przez QuickTime Player, oraz Audacity - efekt ten sam. Próbowałem opcji odszumiania w Audacity, ale dźwięk nie był zbyt dobry. Sprzęt ze stopki, mój config.plist:

https://www.mediafire.com/?787afmexvw45k2i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poziom szumu się zmienia to na 99% masz ustawione w opcjach nagrywania automatyczną normalizację (lub coś działającego podobnie, np. kompresję).

Ale tak czy owak jeśli szumy są bardzo duże, to może być problem ze sterownikami. Mikrofon masz wpięty w wejście audio IN czy USB?

 

A tak na marginesie, jeśli zamierzasz bawić się w nagrywanie, to najlepiej kupić zewnętrzną kartę audio na USB z dedykowanymi sterownikami dla Maca. Jest ich sporo i ceny wcale nie są duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poziom szumu się zmienia to na 99% masz ustawione w opcjach nagrywania automatyczną normalizację (lub coś działającego podobnie, np. kompresję).

Tylko, że bardzo minimalnie się zmienia, być może, jak głośno mówię, to mój głos tłumi ten szum, sam nie wiem...

 

Ale tak czy owak jeśli szumy są bardzo duże, to może być problem ze sterownikami. Mikrofon masz wpięty w wejście audio IN czy USB?

 

Audio IN.

 

A tak na marginesie, jeśli zamierzasz bawić się w nagrywanie, to najlepiej kupić zewnętrzną kartę audio na USB z dedykowanymi sterownikami dla Maca. Jest ich sporo i ceny wcale nie są duże.

 

W sumie, to o tym nie pomyślałem. Akurat rzadko chcę się bawić w nagrywanie, więc raczej odpada... chociaż, ceny są bardzo niskie, bo nawet 3,30zł, ale nic nie jest napisane o kompatybilności z systemem OS X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij w opcje nagrywania. Popatrz co jest ustawione (może jakieś efekty lub "podrasowywacze" nagrania). Jeśli jest ustawiona auto normalizacja, to głośność jest wzmacniana przy słabym sygnale wejściowym (wtedy gdy nic nie mówisz) więc nasila się szum.

To tak na szybko co mogę Ci poradzić.

Możesz też przy nagrywaniu (np. w Audacity) zapiąć na wejście bramkę szumów i odpowiednio ją wypoziomować. Być może choć trochę rozwiąże to twój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.