Skocz do zawartości

Instalacja Mac OSX Snow Leopard oraz Lion na VMware


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ściągnąłęm z torrentów od razu taką wersję ale to nie ma nic do rzeczy. właśnie w tym folderze co jest ten darwin_snow.iso jest taki plik do przeczytania w którym jest napisane:

"Installing Snow Leopard in Vmware Workstation 7

Prerequisites...

Patience

VMware Workstation 7

Basic knowledge of OS X and the terminal

Previous boot-132 experience

Retail Snow Leopard 29.99 DVD (as an ISO)

A pre-made Snow Leopard VMX (included)

dariwn_snow.iso (included)

Intel Based Processor

----- Step 1 -----

preparing the image

Open VMware, load the vmx that came with this pkg

edit the vmware settings to match your needs

set the darwin_snow.iso as the cdrom media.

save your settings

----- Step 2 -----

Installing

Start up your OS X VM

once at the darwin boot prompt eject the darwin_snow.iso and load your Snow Leopard ISO

Install Snow Leopard as normal

reboot**

**note:

FakeSMC causes kernel panics on reboot in Snow Leopard for some reason. Just ignore the Kernel panics.

---- Post Install ----

TAKE A SNAPSHOT before updating or making any other chages to the VM.

Use Apple Software Update

Reboot

Take a Snapshot

Install Vmware Tools

Reboot

---- Caveats ----

It seems that for some reason it takes about 10 reboots before Snow Leopard will boot normally into the VM. you will get stuck at the apple logo for about 3-4 reboots, then you will get to the dekstop but only get the beachball of death. Keep rebooting and eventually you will get to the registration form, once the registration form loads you will be smooth sailing from now on.

You will always need to use the darwin_snow.iso to boot your vm but this is a small price to pay for having Snow Leopard in a vm right?

-P|astikman

Thanks to PolishOX for forcing me to do this the right way

"

PS. przed pojawieniem się tego szarego ekranu z napisami o wyłączeniu komputera pojawia mi się informacja z Vm: The CPU has been disabled by the guest operating system. You will need to power off or reset the virtual machine at this point.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągnąłęm z torrentów od razu taką wersję ale to nie ma nic do rzeczy

Wręcz przeciwnie, w tej materii jest to najbardziej istotne.

Moje doświadczenia obejmują tylko i wyłącznie instalację jednej dystrybucji czyli wersji Mac OS X Snow leopard Universal v3.6 (10.6.2) oraz instalację z oryginalnego fizycznego nośnika czyli z wersji Retail inaczej sklepowej.

Taką też wersję do instalacji zaleca autor dodatkowych sterowników, zatem spróbuj...

Czy uda się uruchomić to co masz tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągnąłęm z torrentów od razu taką wersję ale to nie ma nic do rzeczy

Wręcz przeciwnie, w tej materii jest to najbardziej istotne.

Moje doświadczenia obejmują tylko i wyłącznie instalację jednej dystrybucji czyli wersji Mac OS X Snow leopard Universal v3.6 (10.6.2) oraz instalację z oryginalnego fizycznego nośnika czyli z wersji Retail inaczej sklepowej.

Taką też wersję do instalacji zaleca autor dodatkowych sterowników, zatem spróbuj...

Czy uda się uruchomić to co masz tego nie wiem.

 

Różni się czymś to Mac OS X Snow leopard Universal v3.6 (10.6.2) od wersji retail?

Ale jak bym miał zainstalować tego macOSx'a z rozszerzeniem DMG? vm też zalicza to jako obraz pliku? To jest pewnie zwykła wersja taka sama jak ta dmg tylko ma zmienione rozszerzenie

kurde... no już chyba dziesiąty raz próbuje go uruchomić i zawsze stoi tylko na ciągłym ładowaniu z logiem apple... czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Hej mam problema :P

stawiam wszystko tak jak należy wkładam płytkę wpisuje wartość C żeby czytał instalke retaila z DvD (wersja retaila to 10.6.4) przeznaczam około 2k ramu i jak dam C wywala mi błąd.

 

"The CPU has been disabled by the guest operating system. You will need to power off or reset virtual machine at this point."

 

Jakieś pomysły ?

 

Okno wygląda następująco

 

Drawin/x86 boot v5.0.132_r74_vmware

2051 memory

VESA v2.0 16MB (V M ware, Inc. VBE support 2.0)

 

Loading Drawin/x86

Invalid front-side bus frequency 66000000 Hz.

Disabling the CPU...

 

ZWIECHA

 

Dodam procek e8400 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taka sama sytuacja jak u xrn.

"The CPU has been disabled by the guest operating system. You will need to power off or reset virtual machine at this point."

 

Płyta GigaByte H55M-S2H - obsługuje wirtualizacje, bios w najnowszej wersji.

Procesor Intel G6950 - na stronie intela twierdzą również, że obsługuje VT.

 

 

Zobaczcie inne dystrybucje, iDeneb 1.4 działa poprawnie, cpus=1 i poszła instalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Hej mam problema :P

stawiam wszystko tak jak należy wkładam płytkę wpisuje wartość C żeby czytał instalke retaila z DvD (wersja retaila to 10.6.4) przeznaczam około 2k ramu i jak dam C wywala mi błąd.

 

"The CPU has been disabled by the guest operating system. You will need to power off or reset virtual machine at this point."

 

Jakieś pomysły ?

 

Okno wygląda następująco

 

Drawin/x86 boot v5.0.132_r74_vmware

2051 memory

VESA v2.0 16MB (V M ware, Inc. VBE support 2.0)

 

Loading Drawin/x86

Invalid front-side bus frequency 66000000 Hz.

Disabling the CPU...

 

ZWIECHA

 

Dodam procek e8400 :D

 

Miałem to samo. Żeby zadziałało, musiałem w biose włączyć wirtualizację na processorze, bo inaczej raczej Ci nie ruszy nic. Bodajże w Intelu ma to skrót VT w biosie. U mnie schowane było w zakładce Security.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj gdy próbowałem odpalić wirtualną maszynę z OSX'em wyskoczył mi błąd: 'The VMware Authorization Service is not running.' Co może być tego powodem i jak to naprawić? Dodam, że nic nie grzebałem, nic nie kombinowałem, wszystko jest tak jak było.

 

edit: Wystarczyło otworzyć jako administrator...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystkie moje dotychczasowe próby uruchomienia Mac OSX na VMware jak dotąd kończyły się uruchomieniem systemu w 32bitach.

Ale właśnie znalazłem w sieci gotowca zresztą świetnie przygotowanego (sieć działa, dźwięk działa, kilkanaście rozdzielczości do wyboru) przez naszych kolegów za wschodniej granicy bazującego na wersji Retail 10.6.3 plus update do 10.6.4 który uruchamia się tak:

 

64m.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zrobiłem wszystko według instrukcji, system się zainstalował, niestety nie chce działać.

Po restarcie wskakuje komunikat "Operating system not found"

Przy wyborze bootowania z DVD (darwin_snow.iso) wywala się: please insert the CD

jeśli jeszcze raz podłączę DVD to wyświela się:

"You should eject this CD and insert an OS X disc

Do you want to continue booting this CD (probably won't work)?"

 

//Cały czas ustawione jest przy DVD "Connect at Power ON"

//

Acer 3820TG

i5-450M

RAM 4GB

Grafika Radeon 5650M i Intel GMA HD

IDE ATA/ATAPI Intel 5 Series 4 Port SATA AHCI

Atheros AR5B93 Wireless

Atheros AR8151 Gigabit Ethernet

Mostek Intel 82801 PCI - 2448

Klawiatura PS2

Mysz USB

Brak DVD

Windows 7 Home Premium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z lenistwa naściągałem różne gotowe "dyski" ze snow (10.6.2/4) jak i 10.5.x pod VMware ale wszystkie kończą się przy uruchomieniu. System wstaje po czym po kilku sekundach na pulpicie mam zwis a VMware częstuje mnie tym oto komunikatem.

 

Zrzut_ekranu_2011-01-08_godz_20_34_31.png

 

Co się dzieje? Wiecie co jest nie tak?

Czy to może być wina tego iż odpalam to pod OSX gdzie obrazy były robione pod Windowsowską wirtualizację?

 

Cała zabawa będzie jest dedykowana dla koleżanki pod XP'ka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowaliście zainstalować OS X jako opcję Mac OS X Server w VMware Fusion?

Tak, co do zabezpieczeń to je złamałem (wystarczyło zrobić prostą komendę w terminalu), ale potem nie wiadomo dlaczego japco zmienia się na znak stop (nie wygląda jak klasyczny Still waiting for root device ;) ), a trybu verbose się wymusić nie da :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam problem z uruchomieniem MAC OS X Leoparda w wersji 10.5.5.

Jest to obraz płyty do uruchomienia poprzez program VMware.

No więc ustawiłem opcje uruchomienia, przypisałem 2gb ramu, procesor, 30 gb miejsca do dyspozycji na dysku.

I gdy uruchamiam to zatrzymuję się na logo szarym logo Apple'a i nic dalej się nie dzieje.

Wiecie o co może chodzić?

Mój konfig :

Intel Core 2 Quad 2.5 GHz

4gb Ram

GeForce GTS 250

Win 7 Ultimate x64

Dysk 320 gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.