Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zwracam się z pytaniem do wszystkich zaawansowanych z tematem Hackintosha.

 

Czy mając w 100% skonfigurowany komputer pod Mac Os X (oczywiście na Clover'ze) to czy można zmieniać podzespoły bazowe komputera? (oczywiście pomijając płytę główną). Chodzi mi tu głównie o Procesor i pamięć RAM. Chętnie uzyskam również informację co należy skonfigurować przy wymianie grafiki ale głównie chodzi mi o rozbudowę  RAMu z 8 do 16gb  i Procesora z I5 na i7.

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi! Jeżeli potrzebna pełna specyfikacja komputera proszę o informację.

 

W załączniku mój config.plist

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dziękuję Oswaldini za szybką odpowiedź :-) W takim razie pytam dalej by rozwiać kolejne wątpliwości.

Czy na podstawie mojego config.plist bądź innego parametru (jakiego) jesteś w stanie określić czy mam łatane DSDT / SSDT ? W katalogu ACPI brak plików.

Faktycznie injekcja jest włączona :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, rozumiem to, podaję moją konfigurację, jeżeli coś pominąłem proszę o informację.

 

Moja konfiguracja:

1. Symbol modelu płyty głównej - MSI P55-GD65
2. Intel® Core™ i5-750 Processor (8M Cache, 2.66 GHz)
3. RAM 2 x 4gb 1333 mhz 
SSE / Streaming SIMD Extensions
SSE2 / Streaming SIMD Extensions 2
SSE3 / Streaming SIMD Extensions 3
SSSE3 / Supplemental Streaming SIMD Extensions 3
SSE4 / SSE4.1 + SSE4.2 / Streaming SIMD Extensions 4  ? 
3. Kontroler P55 
4. karta graficzna Msi Geforce GTX 650 2gb
5. kodek audio - Realtek ALC889A (8 kanałów) (Używam zewnętrznej karty muzycznej)
6. karta sieciowa - zintegrowana 2x 10/100/1000 Mbps
7. Dysk SSD Samsung 840 256GB 
8. Klawiatura i myszka podłączona przez USB
 
w załączniku moje EFI, folder apple pochodzi również z EFI
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał nanieść od nowa poprawki do DSDT. P55 wymaga poprawek do DSDT, a do tego MSI, ASRock, ASUS korzystają z biosów AMI, które to mają dynamicznie generowane adresy pamięci i zapisywane do DSDT. One zmieniają się czasami nawet bez zmiany konfiguracji, a po zmianie pamięci, cpu zmienią się na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dziękuję za szczegółową odpowiedź. A czy można prosić o pomoc w temacie nanoszenia poprawek do DSDT po zmianie podzespołów bazowych.

Co dokładnie i gdzie powinienem zmienić? Czy jest do tego jakiś program, jakieś schematy lub wytyczne? W którym miejscu nanosimy poprawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, 

 

Rozumiem że dobrym punktem wyjścia w tym temacie będzie temat z poniższego linku...

http://hamac.pl/topic/1408-część-2-podstawowe-modyfikacje-dsdt/

 

|Czy przy zakupie procesora i dodatkowej pamięci (mam 2 sloty wolne) powinienem czymś więcej się kierować niż tylko kompatybilnością z moją mobo ?

 

Czy jeżeli coś pójdzie nie tak można zainstalować z powrotem poprzedni procesor / pamięć i cały katalog z Cloverem/Efi czy już jakieś parametry się resetują ?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz od tematu do którego dostałeś link.

 

Wszelkie zmiany w sprzęcie kończą się najczęściej zmianą tych adresów pamięci... nawet jak wrócisz do poprzedniej konfiguracji nie masz pewności czy rejestry będą te same. Jak będą błędne to w ogóle nie wstanie OS X.

 

Kompatybilność podzespołów, jak najbardziej względem mobo... jeśli działa CPU/RAM z mobo to i z OS X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.