Skocz do zawartości

Problem z wystartowaniem, osxAptioFixDrv


haki731
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Miałem złożony config wraz z SMBIOS przez Oswaldiego, wszystko działało super włącznie z imassages, icloud, grafika itd, niestety po paru dniach użytkowania komputer nie startuje, wyświetla się dokładnie taki komunikat po wybraniu dysku osx z clovera.

 

post-4332-0-24358300-1425322208_thumb.jpg

 

Próbowałem wyjmować kartę wifi, uruchamiać clovera z wszystkich możliwych trybach, safe mode itd, też nic.

 

sprzęt:

 

Płyta Główna: MSI Z97 GAMING 7

 

Procesor : Procesor Intel Core i7-4790K 

 

Chłodzenie Procesora: Dark Rock 3 

 

Pamięć Ram: G.Skill TridentX DDR3 2x8GB 2400MHz CL10 F3-2400C10D-16GTX

 

Dysk systemowy: Crucial M550

 

Dysk pozostały: WD red 2 tb

 

Karta Graficzna: MSI GTX 970 GAMING 4096 MB DDR5 

 

Obudowa: Fractal Design R5 White Window 

 

Zasilacz: Corsair RM 650W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zrobiłem aktualizację zabezpieczeń i mam to samo ci autor tematu :-( na początku grafika nie chciała wstać po aktualizacji zainstalowałem w safemode webowe stery system się uruchomił ale dźwięku nie było, zainstalowałem jeszcze raz kext od dźwięku naprawa uprawnień ponowne uruchomienie i ten komunikat....o co chodzi już mi ręce opadaja :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głosu to uszkodzony system plików. Odpalcie z instalatora, partycji recovery i naprawcie błędy jak są.

Próbowałem naprawiać partycję i uprawnienia bez skutku. Przywróciłem kopie systemu z TimeMachine, odbiegając od tematu po aktualizacji tych zabezpieczeń zauważyłem że są problemy z grafiką na kextach systemowych system uruchamiał się do momentu czarnego ekranu przed samym logowaniem i restartował się sam bez żadnego KP dopiero na webowych działa dobrze... dziwne trochę co aktualizacja zabezpieczeń ma do grafiki?? A druga sprawa dlaczego po zainstalowaniu webowych driverów wywala dźwięk i trzeba ponownie kext od dźwięku instalować jaki to ma związek?

W ogóle dziwny ten yosemite lub nawet sam clover, kiedyś na starej platformie C2Duo i na chameleonie + Mavericks nic takiego nie miało miejsca a teraz ciągle coś się kaszani zamiast używać to trzeba przeinstalowywać, dłubać, przywracać z kopii itd. itp. już powoli mam dosyć  :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś, ale miałeś sprawny system plików czy nie? Jak system jest rozsypany, to nic na to się nie poradzi... po to jest Time Machine.

 

Aktualizacja zabezpieczeń zmienia wersję systemu, przez co sterowniki webowe nvidii nie rozpoznają systemu i się NIE ładują. Jak masz grafikę która nie działa na standardowych sterach to musisz czekać z aktualizacjami aż będą stery webowe... np dla 10.9.5 jeszcze ich nie ma.

 

Dźwięk Ci wywaliło, bo widać źle przebudował się cache systemowy. Trzeba przebudować cache i będzie dźwięk.

 

Generalnie problemy odpisane przez Ciebie to zwyczajne rzeczy, tylko trzeba wiedzieć czemu i skąd one się biorą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś, ale miałeś sprawny system plików czy nie? Jak system jest rozsypany, to nic na to się nie poradzi... po to jest Time Machine.

 

Aktualizacja zabezpieczeń zmienia wersję systemu, przez co sterowniki webowe nvidii nie rozpoznają systemu i się NIE ładują. Jak masz grafikę która nie działa na standardowych sterach to musisz czekać z aktualizacjami aż będą stery webowe... np dla 10.9.5 jeszcze ich nie ma.

 

Dźwięk Ci wywaliło, bo widać źle przebudował się cache systemowy. Trzeba przebudować cache i będzie dźwięk.

 

Generalnie problemy odpisane przez Ciebie to zwyczajne rzeczy, tylko trzeba wiedzieć czemu i skąd one się biorą...

Wszystko rozumiem 314Ter ale ja nie miałem zainstalowanych webowych driverów GTX660 działa przecież natywnie bez kombinowania, zdziwiło mnie że po aktualizacji zabezpieczeń musiałem właśnie zainstalować webowe bo nie chciał się uruchomić dopiero w safemode sie udało.

A z tymi problemami to oczywiście zgodzę się z Tobą że są to zwykłe rzeczy ale chodziło mi bardziej że OSX jest strasznie delikatny, wystarczy jakiś błąd i system się nie uruchamia i nie można naprawić problemu inaczej jak tylko przywrócić z kopii albo postawić od nowa.

Na przykład w windowsie takie sytuacje zdarzają sie bardzo rzadko że coś się zepsuje na amen. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konieczność instalacji webowych sterów sugeruje, że coś Ci się rozsypało z systemem plików lub instalacja była nie do końca przeprowadza prawidłowo (np nie doczekałeś do końca tej 1 sekundy co trwa i 30 minut).

 

System generalnie nie jest delikatny, a problemy jakie opisujesz normalnie spotykam też na macach. Dlatego tak ważne i wygodne jest posiadanie kopii systemu na Time Machine, dla tego że to zabezpieczenie danych i święty spokój.

 

Porównujesz problemy do Windows, uważam że to nie w porządku, Windows jak Ci się wysypie, to nie ma ratunku, musisz w 99% wypadków stawiać go od zera. Tutaj masz Time Machine, i w zależności od tego ile masz danych i jak szybkie dyski, system może być przywrócony w parę minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.