Skocz do zawartości

Samsung NP300E5A S06PL


qbaw13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym sobie zainstalować OS X'a na NP300E5A. Od razu zaznaczam, że jestem w tym zielony. Odpaliłem Yosemite na VMware, lecz nie działa mi wtedy dobrze grafika.

Pierwsze pytanie to czy można po prostu zrobić coś z tą grafiką? Jeśli nie to jaki config.plist powinienem dobrać do lapka?

Procesor Intel® Core™ i5 2450M (2,45 GHz, 3 MB L3 Cache)

Karta graficzna NVIDIA® GeForce® GT 520MX, technologia Optimus™ + HD3000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej chyba pełna specyfikacja

 

1. NP300E5A S06PL, płyta główna BA-92-10740B

2. Intel i5 2450M 2gen Sandy Bridge SSE2, SSE3

3. Southbridge Intel HM65 Rev. B2

4. -

5. NVIDIA GeForce GT 520MX + Intel HD 3000

6. Realtek / Vendor 10EC / Device 0269

7. Realtek PCIe GBE Family Controller

8. Intel Centrino Wireless-N 130

9. IDE, dwie partycje

10. mysz USB

 

Obecnie na jednej partycji hula Windows 7. Świetnie by było gdyby dało się coś zrobić z wirtualką, przeszperałem sporą część internetu, kopiowałem jakieś kexty, jednak wciaż to samo, czyli jedna rozdzielczość i błędyw  grafice. Jeśli nie można nic zrobić z wirtualną to czy istnieje możliwość postawienia OSX obok Win7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wirtualce pod windows OS X nigdy nie będzie działał poprawnie.

 

Na papierze sprzęt do odpalenia.

 

Odpalisz tylko hd3000 i mogą (ale nie muszą) się pojawić artefakty. Wifi do wymiany.

 

Jeśli masz wirtualkę, to ułatwti Ci ona przygotowanie pendraków USB z instalacją OS X i cloverem. Instalacja obok OS X w teorii jest możliwa, ale bardzo uciążliwa, ponieważ musisz modyfikować instalator aby pozwolił na instalację na dysku MBR. Lepiej by było jakbyś zmienił schemat partycji na GPT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

W tym przypadku nie ma opcji, by odpalić tą dGPU - ze względu na Optimusa i brak podpiętych wyjść graficznych do fizycznych portów, obraz tak czy tak wyświetlany jest przez iGPU - stąd jej ubicie spowoduje brak obrazu. Ponadto, tak jak wspomniał 314TeR - karty na rdzeniu Fermi kiepsko działają w macOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.