Skocz do zawartości

10.5.6 Update


314TeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie V9 to będzie V10. Nie ma takiego zabezpieczenia wymyślonego przez człowieka, którego nie dało by się złamać. Cały czas zastanawiam się po co firmy wydają miliony $$$ na takie np. DRM jak technologie te i tak zostaną złamane zazwyczaj jeszcze nim zobaczą światło dzienne. To tak offtopic, ale cholera mnie bierze jak słyszę, że "specjaliści" pracują (??) nad zabezpieczeniami ( :) ) za kasę, którą później płaci i tak klient... ech. Weźmy taki iPhone i jego AppStore. Z premedytacją pobieram najpierw cracka aby przetestować przed ewentualnym zakupem. I pytam po co zabiezpieczać było? Po co zabiezpieczać system, skoro i tak się go złamie i OSX na PC zainstaluje?

 

A pulpit 3D? Tak, ale tylko na tablecie przy sterowaniu paluchami. Inaczej tego nie widzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 166
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak na tablecie , ale i na tym sobie można połamać paluchy lub nabawić się skręcenia. "Madźglać" paluchami po ekranie a potem w świetle słonecznym podziwiać swoje tłuste ślady nie dla mnie. Może jestem zacofany ale np. machanie łapami na wielkim ekranie by dokopać się do jakiegoś dokumentu wygląda raczej komicznie. Dyrygenturę trzeba ćwiczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wyobraź sobie siebie siedzącego przed 34 calowym monitorem i machającego rękami jak poparzony by przeszukać dokumenty. Z boku ktoś pomyśli że lekko w dekielek wali. To jest zwyczajnie niepraktyczne. Weź graj w jakąś nawalankę to już komedia gotowa, no chyba że grasz tylko w pasjanse jak moja żona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wyobraź sobie siebie siedzącego przed 34 calowym monitorem i machającego rękami jak poparzony by przeszukać dokumenty.

 

To nie trzeba sobie wyobrażać - obejrzyj:

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Multi-dotykowy_ekran_lepszy_do_gier_niz_mysz_i_klawiatura.-15296.html

 

Trzeba samemu przetestować...

 

Sam do czasu jak nie dorwałem na jakisz czas w łapki iPod'a Touch to podchodziłem do "tapania" sceptycznie... ale po zabawie z urządzeniem apple'a i późniejszych porównaniu z HTC Touch Dimond uważam że pierwszy bije na głowę tego drugiego....

 

PS - Starczy tego off'top'a - moderatorzy i admin powinni świecić przykładem jak nie rozjeżdżać wątków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netkas na swoim blogu (stronie) przed upgradem do 10.5.6 zaleca zainstalowanie PC_EFI v9 i wynalazek zwany DSDT, a także by jednak na wszelki wypadek usunąć AppleIntelcpu coś tam coś tam. kext

Zainstalowałem to całe DSDT i przy starcie mam takie coś:

 

pc130188pm6.th.jpg

 

System niby działa normalnie nie zauważyłem jakiś innych wypadków ale czy to DSDT działa to się okaże przy updacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy 10.5.6 :) Zauważyłem że jest już w SU, ktoś się odważył i spróbował zainstalować ?

ja o tym z RSS-ów wyczytałem , a w SU update 10.5.6 pisze, że waży 377MB

 

Co nowego jest w tym uaktualnieniu? :arrow:http://support.apple.com/kb/HT3194?viewlocale=pl_PL

 

Mam OSXa pod AMD i w tej chwili obecnej nie odważam się instalować tej aktualizacji (nie chcę nic zepsuć) pomimo, że mógłbym użyć SU Zephyroth for AMD (który przy instalacji 10.5.5 sprawdził się doskonale).

 

aha wątek o 10.5.6 Update a tu czytam o OSX 10.6 (nazwa podobna ... ale na tym forum podobno miał być większy porządek w dyskusjach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, pełna delta ma 372MB... Czyli u mnie jest jeszcze coś ponadto. Ściągam z SU, a co mi tam :)

 

Nie rób tego - na 100% wywalisz OS'a...

 

Pełna delta zawiera zawsze wersje dla PowerPC i Intela... podziel te 372MB przez 2 to wyjdzie właśnie około 190MB ;)

 

Ostatnio 10.5.5 zainstalowałem chyba z 2-tygodniowym poślizgiem jak miałem kexty do wszystkich komponentów mojego kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spacyfikowałem deltę i muszę przyznać, że modyfikuje niemal wszystkie istotne kexty... Podmienianych łącznie jest 175MB samych kextów :!: Są to m.in, AppleACPI, AppleAHACI, kexty do grafik intela, ati, nvidii, dźwiękówki AppleHDA, AppleHID... keyboard i mouse, AppleIntelCPu... AppleSMBIOS... i wiele, wiele innych...

 

Osobiście radzę poczekać i śledzić wątki, tu i na insanely z informacjami o pojawianiu się nowych wersji AppleACPI, AppleHDA, kextów do dysków, AppleAMBIOS itp... W końcu jaka to frajda zainstalować 10.5.6 i zaraz potem wrzucić stare kexty :?::roll: Chodzi o zaktualizowanie czy zaliczenie numerku wyższego systemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jestem po updacie na testowym dysku.

Konfiguracja sprzętowa:

Płyta Intel 965LT

Proc Core 2 Duo E6300

2GB RAM 800 MHz

Grafa GF 8600GT 512 MB RAM

PC_evi 9 +DSDT, Zainstalowany iAtkos 5i+w katalogu extra nullcpupowermanagment.kext, ioatafamily.kext, Appledecrypt.kext

System updatowany poprzez SU :-) działa od strzału

 

picture1pg5.th.jpg

 

Netkas zaleca instalacje disablera dla appleintelcpupowermanagment.kext gdyż ten jest inny niż w 10.5.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.