Skocz do zawartości

nietypowy problem z uruchomieniem PC


YxMUSASHIxY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

post-2823-0-80358800-1426357358_thumb.jpg

 

Witam,

Zakupilem takie oto czesci: 

- ASUS Gryphon Z97 armor edition

- Intel i5-4690k

- G.Skill 2x4GB 1600MHz CL7

- OCz 550W

 

Po zlozeniu calego zestawu wraz z dyskami i napedem optycznym do obudowy zalman z9 u3, sprzet uruchamia sie nie wyswietlajac nic na monitorze, na plycie glownej swieci tylko dioda dram_led na czerwono...

Komputer ten udalo mnie sie uruchomic dwa razy, jednak na kazde uruchomienie musialem poswiecic po 2 dni nieprzerwanego kombinowania...

 

Zmienialem ramy na goodram play cl9 1600MHz uruchomil sie raz, potem zmienilem na swoje G.skille i tez sie uruchomil, po instalacji sterownikow do intel hd 4600 zostalem poproszony o ponowne uruchomienie systemu, i problem powrocil... Teraz wlozenie ram'ow goodram nie pomaga uruchomic komputera, ani przestawienie zworki na clear cmos, ani wcisniecie przycisku MemOK... Bateria jest ukryta za armorem, ale ja tez wyciaglem i to tez nie pomoglo ;J 

Aktualizowalem bios z pendriva wedlug instrukcji ze strony producenta, ale to tez nie pomoglo.

 

Pomocy!:'(pg]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień sloty na czarne

Zgadza się, tak jak pisze Oswaldini powinieneś włożyć w sloty w Twoim przypadku czarne a właściwie są one brązowe tylko na zdjęciu nie widać tego dokładnie oznaczone jako A1 i B1 tak jest zalecane ale płyta powinna również działać z pamięciami włożonymi tak jak na zdjęciu. 

Miałem podobny problem więc opiszę jak było u mnie, złożyłem kompa działał około tydzień bez problemów kupiłem nowe chłodzenie Noctua U14S wyjąłem procesor wyczyściłem ze starej pasty wszystko zamontowałem uruchamiam kompa i nic czerwona dioda dram_Led mem ok nic nie daje zmiana slotów nic nie daje okazuje się że działa tylko jeden slot bodajże b2 obawiałem się najgorszego.....że przerwały się ścieżki na płycie po zamontowaniu coolera który jest dosyć ciężki waży prawie 1kg już sobie myślę płyta na gwarancję. Ale coś mnie podkusiło i zdjąłem cooler wyjąłem procesor zamontowałem wszystko jeszcze raz i działa do dzisiaj.

Wydaje mi się że któryś z pinów odpowiadający za komunikację z pamięcią w sockecie nie łączył, gdzieś czytałem że ktoś miał jeden wygięty i komputer działał ale tylko na jednym kanale pamięci tzn. tylko dwa z czterech slotów.

Żeby się upewnić że z płytą jest wszystko ok później chyba trzy razy wyjmowałem i wkładałem procesor i sprawdzałem wszystkie sloty......i jest ok.

Więc sprawdź u siebie, przy wkładaniu procesora zalecam zapiąć dźwignie od socketu cofnąć i jeszcze raz zapiąć wtedy procesor lepiej się ułoży w gnieździe.

Uff trochę się rozpisałem Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź, co do pamięci to wkładałem w różne sloty i nic nawet użyłem jednej innej kości...

Sprawdzę przełożę teraz na czarne sloty i zamontuje procesor ponownie, tylko jak go teraz wymontować ?;3 

Przekręcam te "nóżki" i nie wychodzi ;J 

Jeśli chodzi Ci o cooler to przekręcasz te właśnie nóżki i pojedyńczo wyciągasz (luzujesz)  a później cały cooler. Koniecznie daj znać jak sprawa sie rozwiąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wymontowałem i zamontowałem procesor jeszcze raz, przełożylem pamięci, przełożyłem zworke na clear cmos i powróciłem do pinów 1 i 2 (trybu normal) włączyłem i nic ;/ wcisnąłem jeszcze memok... dalej nic na monitorze nie widzę.

dioda dram_led świeci na czerwono, a dioda cpu_ov na zielono (jeśli to ta obok zworki do czyszczenia cmos)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta nie ma wyświetlacza kodów wbudowanego
Zasilanie podpinałem kilka razy, myślę że jest dobrze... 24pin + 8pin
Ta dioda od ramu cały czas się pali na czerwono i nic nie miga, świeci się jeszcze od cpu_ov na zielono i też nie miga
Diody migają tylko po wciśnięciu memok, a potem jest to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgrywałem nowy bios przez pendriva (zmieniając nazwę) i próbowałem z kośćmi od taty...
komputer się uruchomił dając zgubną nadzieję, potem wrzuciłem swoje i też się uruchomił ale po restarcie przy instalacji sterownika już nie uruchomił się ponownie.

Takich sytuacji miałem dwie ;x 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włóż więc jeszcze raz kość od taty jeśli się uruchomi tzn. coś nie tak z pamięciami albo pin w sockecie procesora wygięty, z tego co czytałem lga1150 i lga1155 są bardzo delikatne i wrażliwe na takie usterki jeśli zgięty to raczej po gwarancji. Ale tak jak mówię wyklucz wadliwe pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wyszło na to, że pojechałem do kuzyna piny wyglądały na proste... Podałem diagnoze z forum, że coś może nie łączyć bo jakiś pin jest wygięty...
Kuzyn wziął papier ścierny i zaczął jeździć po pinach pod włos...
Nie zauważył, że jedne są pod włos a drugie z włosem ;J

Nie musze tłumaczyć co się stało z socketem ;3

PS. Kupiłem nową płytę i działa. Jestem teraz na etapie instalacji Yosemite, ale mam problem z config.plist. Poprosze o pomoc w dziale Clover. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.